Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IPTV + ADSL, ne razumem brzinu paketa...

[es] :: Fiksna telefonija :: IPTV + ADSL, ne razumem brzinu paketa...

[ Pregleda: 1790 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

diablo_
Dimitrije Spasojevic
Unknown Location

Član broj: 44088
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon IPTV + ADSL, ne razumem brzinu paketa...22.07.2010. u 11:08 - pre 166 meseci
Trazim vec pola sata po forumu i po telekomovom sajtu ali nista ne mogu da nadjem. Ovako stoji stvar. Imam Telekom ADSL od 2/192 od kad znam za sebe ovde u Arandjelovcu. Onda sam otisao u BG da studiram i tamo sam uveo istu brzinu. Sve je bilo ok a onda sam uveo IPTV od prilike prilicno rano od kad se pojavio u Arandjelovcu. Posto sam poprilicno malo vremena provodio u AR odlucio sam da smanjim brzinu i uzeo 1/128 paket i ostavio to tako.

Posto sam se vratio posle 100 godina palim net i posto znam da u kombinaciji igra Counter Strike 1.6 i Teamspeak 3 ne mogu da funkcionisu bez laga na 1/128 paketu bio sam poprilicno zapanjen kad sam video da sve tece glatko. Odem na speedtest i dobijem brzine 1.86/0.38. Pitam moju divnu mamicu koliko placa internet, a ona kaze oko 1400din. Pricao sam to jednom ortaku i on mi kaze da je to zato sto imam IPTV, da li je to tacno i da li bi kada bih uzeo Click 2 2/192 paket dobio nesto vise? Ili da ne diram nista jer su se verovatno oni u centrali izbagovali ^_^ posto mi se desilo jednom da sam 3 dana imao 400kb/s download na 1mbit paketu :>
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: IPTV + ADSL, ne razumem brzinu paketa...22.07.2010. u 16:36 - pre 166 meseci
Speed test nema veze sa životom i nemoj da mu veruješ. Počni neki proveren download i prema njemu proceni koju brzinu imaš. Moguće je da im je nešto promaklo a za tebe je najbolje da se ne raspituješ previše jer mogu da čuju pa provere da li je baš tako ... i vrate na paket koji bi i trebalo da bude. Inače ne znam šta je čudno ako sa 1Mbps paketom imaš 400kb/s ... valjda misliš da je to manje nego što bi trebalo da bude.
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
212.178.227.*



+31 Profil

icon Re: IPTV + ADSL, ne razumem brzinu paketa...22.07.2010. u 18:06 - pre 166 meseci
Citat:
diablo_: bio sam poprilicno zapanjen kad sam video da sve tece glatko. Odem na speedtest i dobijem brzine 1.86/0.38. Pitam moju divnu mamicu koliko placa internet, a ona kaze oko 1400din.


Vidi, ja kad sam uzeo IPTV, u podesavanjima za ruter sam 'provalio' da je ADSL linija za ovu uslugu "pushtena" na 16MB/s !!!! Toliko im je valjda potrebno da bi progurali iPTV singnal. E sad... mozda neki naucnik tu moze da prcka i da pusti i klasican ADSL za surf nekako. Posle sam pustio i pretplatu za ADSL, i to je pichilo mnoooogo vishe od kupljenih 1MB. Tako da odgovor na tvoje pitanje valjda lezi u tome. DA, UZ IPTV ADSL JE NEKAKO DOSTA BRZI OD ONOG KOJI KUPIS!!! Kako, zasto, POJMA NEMAM!! :) Ali je FINO :)
 
Odgovor na temu

mister_bin

Član broj: 246698
Poruke: 20
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+146 Profil

icon Re: IPTV + ADSL, ne razumem brzinu paketa...07.12.2010. u 12:38 - pre 162 meseci
Neka oni puste klasicno po istoj ceni brzinu umesto 1mb 2 mb ili 3
ne treba mi njihov iptv
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: IPTV + ADSL, ne razumem brzinu paketa...

[ Pregleda: 1790 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.