Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

diktivan
max

Član broj: 223474
Poruke: 34
*.duga-net.com.



Profil

icon Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara22.07.2010. u 09:52 - pre 167 meseci
Pre reinstalacije radio sam sa fontom za kote i tekst Avantgarde BkBt,nisam znao da je to tako problematican font,ali bas fin.Doka sam iskucavao tekst i kotirao crteze,bio je sasvim ok,bas sada kada sam reinstalirao pa ponovo instalirao operativni sistem i naravno autocad,sad taj font ne lici na onaj prethodni koji je bio dobar,a tablica koja je bila slozena je sva u haosu.Kada odem da proverim font,tamo opet potvrdi da je to onaj stari font Avantgarde bkbt.Ne znam u cemu je problem?
 
Odgovor na temu

aspitanis
aspitanis
Projektant
Novi Sad

Član broj: 104141
Poruke: 82
*.wlan-bo9.nsd.panline.net.



+4 Profil

icon Re: Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara22.07.2010. u 19:34 - pre 167 meseci
A da li si nakon ponovne instalacije operativnog sistema ponovo instalirao i taj font? Ako nisi, Acad umesto njega prikaže neki drugi, što se može videti ako se posle otvaranja crteža pritisne F2, čime se otvara Text Window. Između ostalih podataka tamo može da se vidi sa kojim fontom je zamenjen font koji je trebao biti, ali nije pronađen.
 
Odgovor na temu

diktivan
max

Član broj: 223474
Poruke: 34
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara23.07.2010. u 23:09 - pre 167 meseci
Nista,ja samo da se zahvalim.Tacno je to bilo.A sad da ne bi otvarao temu,moram da pitam za nacin stampanja.Obicno sam navikao na stari nacin,tj ako je A3 onda 42 pomnozim sa 50 i 29.7 x 50,pa onda mi to okvir za tablicu od 1:50 za A3.Pa kad odnesem na stampu,radnik u kopirnici mora da uzima jedan po jedan crtez i ukucava razmeru,pa nekad ima toga bas dosta,i tu gubim dosta vremena,a i on.Kako da naparvim okvir,i pustim stampu koji bi izvukao za redom npr vise crteza,kad bi se podesila razmera za jedan?
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara24.07.2010. u 07:56 - pre 167 meseci
SVE RADIS POGRESNO!



1. Stvarno ne vidim razlog da se pored toliko standardnih fontova koriste neki custom. Ako vec ne koristis standardne fontove (a podvlacim da nema razloga da ih ne koristis) onda sa dwgom mora da ide i taj font -- etransmit!


2. Nacin na koji crtas i pripremas crteze za stampu je pogresan. Ukratko, u model spacu se crta 1:1 a onda se u layoutu prave viewportovi u x razmeri i sprema se crtez sa tablicom i okvirom za stampanje u 1:1: O ovome imas u top temi, stampa, mozes da odes na kurs da ti objasne ili trazi na googlu.
 
Odgovor na temu

aspitanis
aspitanis
Projektant
Novi Sad

Član broj: 104141
Poruke: 82
*.wlan-bo9.nsd.panline.net.



+4 Profil

icon Re: Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara24.07.2010. u 23:36 - pre 167 meseci
Bez obzira na koji način se crteži pripremaju za štampu, ako se štampaju na nekom drugom mestu najjednostavnije je svaki crtež pretvoriti u PDF-format i tada otpadaju svi problemi sa podešavanjima, (ne)instaliranim fontovima, verzijom Acad-a, spretnošću operatera i sl. Ovo govorim iz ličnog iskustva. Dobar primer mi je bio kad su u AutoCAD-u uvedene tabele pa sam ih imao u svojim crtežima, a AutoCAD u kopirnici, koji je bio neka ranija verzija, te tabele nije uopšte "video" tako da su crteži bili odštampani bez njih, što sam primetio tek kod kuće...
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara25.07.2010. u 07:15 - pre 167 meseci
Dwg to pdf je ok resenje, ali kada imas 80+ crteza to je preveliki posao.

Takodje, uporedjivao sam dwg i pdf otisak na crtezu od 10+ mega. Pdf otisak je bio muljav <-rezolucija otiska se moze podesavati u settingsima virtualnog stampaca


nemaju svi virtuelni stampachi (default, cute, adobe) isti kvalitet otiska...takodje ako se koriste custom fontovi moze da dodje do problema! <-zavisi koji virtualni stampac se koristi i kako je podesen.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Font u autocadu koji je promenjen nakon reinstalacije racunara

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.