Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa visual basicom 6

[es] :: Visual Basic 6 :: problem sa visual basicom 6

[ Pregleda: 2321 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blentavi_vuja
wdewfdefw

Član broj: 110735
Poruke: 148
80.93.232.*



Profil

icon problem sa visual basicom 621.07.2010. u 10:57 - pre 167 meseci
narodeeeee imam problem sa programcicem jednim, posto sam potpuni pocetnik pocetka samog nije ni cudo da me nece nista :) prepravio sam neki programcic za upisivanje i iscitavanjer iz baze podataka i sve lepo radi kad sacuvam u e.x.e fajlu ali ako na tom racunaru nema instaliran visual basic nece da radi,javlja gresnu neku "Class not registered looking for objekt with CLSID... i sad ne znam kako da resim ovaj mali problemcic :( ako neko zna nek se javi pozzz
 
Odgovor na temu

t.marko016

Član broj: 255856
Poruke: 196
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: problem sa visual basicom 621.07.2010. u 11:08 - pre 167 meseci
http://support.microsoft.com/kb/288706

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: problem sa visual basicom 622.07.2010. u 09:08 - pre 167 meseci
Ako ti ovo nije pomoglo sto je postovao t.marko016,
onda cu i ja malo da ti pomognem buduci da si (kako kazes) pocetnik.

Programi koje pravish u VB6, cesto sadrze razne klase(kontrole, objekte...) koje koristish da bi ti program radio. Vecina kontrola koje mozesh da ukljucish u svoj divni program dolaze uz instalaciju Visual Basica. Neke naknadno ubacujesh jer im je trece lice proizvodjac, a ne MS, a nekada je to i MS koji je napravio nove kontrole posle izdavanja verzije Visual Basica koji ti koristis.

E sad,
Da bi tvoj program radio na drugom racunaru, i na njemu te kontrole treba da se nalaze. Instalirati VB6 na svaki racunar na kojem ce se vrteti tvoja aplikacija je ludost.

U te svrhe se koriste INSTALACIJE PROGRAMA, odnosno ti klijentu/korisniku svog softvera obezbedjush instalaciju, koja instalira tvoj program i sve komponente koje su potrebne da bi program radio.

Postoje razni alati za pravljenje instalacija, ali krenimo od najjednostavnijeg ugradjenog u Visual Studio:

Nalazi se u Start\Programs\Microsoft Visual Basic6 (ili Microsoft Visual Studio)\Microsoft Visual Basic 6.0 Tools\Package&Deployment Wizard

Pokretanjem ovog programa nadjesh svoj projekat i odaberes Package, i taj package ce u stavri biti tvoja instalacija, odnosno instalacija za tvoj program.
Najjednostavnije je da samo klikas na Next i sve komponente koje tvoj projekat koristi ce biti ukljucene u instalaciju.

Sada kada hoces da tvoj program radi na nekom drugom racunaru, samo ga instalirash instalacijom koju si upravo napravio, i on ce raditi.

Pozdrav!
Vici ako negde zapne :)

[Ovu poruku je menjao dzigilibonglica dana 22.07.2010. u 10:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

blentavi_vuja
wdewfdefw

Član broj: 110735
Poruke: 148
80.93.232.*



Profil

icon Re: problem sa visual basicom 622.07.2010. u 09:09 - pre 167 meseci
hvala,pomoglo je ali u domenu na poslu nece da radi,prijavljuje gresku "Data access error" kod kuce radi...ne znam sta ga vise koci....
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: problem sa visual basicom 623.07.2010. u 09:27 - pre 167 meseci
Ako koristiš bazu podataka vjerojatno joj nisi dao putanju.
F
 
Odgovor na temu

blentavi_vuja
wdewfdefw

Član broj: 110735
Poruke: 148
80.93.232.*



Profil

icon Re: problem sa visual basicom 623.07.2010. u 10:20 - pre 167 meseci
dao sam putanju ali problem se javlja kod one prve greske koju resavam onako kako mi je postovao tex.marko016....a drugi problem resavam instaliranjem activX-a iz iznstalacije visual basica i tako radi sve a nije mi pomoglo da kreiram exe fajl opet pojavljuje gresku...kad je losa putanja baze to mi jasno pokaze da ne moze da nadje bazu...
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: problem sa visual basicom 623.07.2010. u 10:44 - pre 167 meseci
A zasto jednostavno ne napravish instalaciju za tvoj program.

Ne moras cak ni da ga trpas u start\programs, jednostavno da tiinstalacija ubaci sve potrebne ActiveX-ove i OCX-ove/biblioteke u sistemske foldere gde sta treba da ide i gde sta fali, a posle jednostavno snimish gde hoces svoju aplikaciju sa svim folderima/podfolderima.

VRLO JE JEDNOSTAVNO kreiranje instalacije.

I onda nista ne fali, a ako ti i tada program puca, onda je nesto do programa a ne do ActiveX komponenti.

Ti ne mozesh napamet da znas sta sve tvoj program koristi od kontrola/biblioteka, i verovatno si nesto propustio da instaliras, zato lepo napravi instalaciju za tvoj program, i sve ce biti ukljuceno(pod sve podrazumevam sve biblioteke koje tvoj program koristi, a ne sve biblioteke Visual Basica).

Kreiranje instalacije ne bi trebalo da traje vishe od minuta, onako kako sam ti objasnio.
 
Odgovor na temu

blentavi_vuja
wdewfdefw

Član broj: 110735
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa visual basicom 623.07.2010. u 12:53 - pre 167 meseci
pa jesam uradio to, napravi instalaciju i kad instaliram nalazi se u program fajlsu al opet prijavi gresku "Data access error" i cim instaliram ActiveX sve radi ok...ne znam sta se desava mozda lose kreiram instalaciju al nisam valjda toliko trapav..... :( nije greska do programa nece ni narpavljeni programi u lekcijama iz knjige da rade dok se ne instalira visual basic...
 
Odgovor na temu

t.marko016

Član broj: 255856
Poruke: 196
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: problem sa visual basicom 623.07.2010. u 14:10 - pre 167 meseci
A sto ti nama ne das koji je Run-Time Error pa da mi u odnosu na to zakljucimo sta te muci.

A da putanja te sigurno ne muci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

blentavi_vuja
wdewfdefw

Član broj: 110735
Poruke: 148
*.veze.net.



Profil

icon Re: problem sa visual basicom 623.07.2010. u 18:22 - pre 167 meseci
pri samom prokretanju javlja se greska
"Class not registered looking for objekt with CLSID
pa u nastavku programa Run-Time Error 91



 
Odgovor na temu

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: problem sa visual basicom 624.07.2010. u 01:01 - pre 167 meseci
evo vidi ovo :

http://wiki.answers.com/Q/How_...ror_91_object_variable_not_set\

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms691424%28VS.85%29.aspx
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: problem sa visual basicom 6

[ Pregleda: 2321 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.