Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?

[ Pregleda: 3251 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mxailo
Tihomir Zivanovic
nezaposlen
Vojvodina

Član broj: 264704
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?20.07.2010. u 13:35 - pre 166 meseci
Interesuje me dali sa H2B vize moze na osnovu rodjenja deteta u US da se aplicira za Green Card? Ako neko ima bilo kakva iskustva ili informacije, linkove...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?20.07.2010. u 16:42 - pre 166 meseci
Ne moze - imigracioni zakon nema tu opciju.
 
Odgovor na temu

mxailo
Tihomir Zivanovic
nezaposlen
Vojvodina

Član broj: 264704
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?20.07.2010. u 18:04 - pre 166 meseci
Sta ako ti se rodi dete u US a ti nemozes da produzis radnu dozvolu? Vracas se nazad?
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.73.*



+120 Profil

icon Re: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?20.07.2010. u 18:55 - pre 166 meseci
Vracas se nazad, il ostajes na crno te ako se ne napravi neki veliki prekrsaj ne bi trebalo da bude problema.
Ako je majka americki drzavljanin onda je relativno lakse za kasnije sredjivanje papira na osnovu braka (>prijatelj mi je nasao osobu sa kojom je u braku bez dece (fiktivnom ) pre skoro 2 god - platio joj je $15ooo, dobio dozvolu boravka te ce valjda da sredi za par god. i drzavljanstvo ).
 
Odgovor na temu

mxailo
Tihomir Zivanovic
nezaposlen
Vojvodina

Član broj: 264704
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?20.07.2010. u 21:37 - pre 166 meseci
Problem je u tome sto moja devojka treba da se porodi u USA (nije amercka drzavljanka, isto je na H vizi) kapiram da dete ima pravo na drzavljanstvo samim rodjenjem kao i svugde u svetu, pa valjda i roditelji u tom slucaju imaju nekakva prava na boravak i rad radi izdrzavanja njihovog drzavljanina... Ili nemaju?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?21.07.2010. u 16:14 - pre 166 meseci
Siguran sam da roditelj stranac ne moze dobiti imigracionu vizu akonto toga sto mu je dete rodjeno na tlu USA (i tako de facto
postalo US citizen).

U nekim izuzetnim slucajevima (tipa: dolazak na lecenje ili nesto tako izuzetnije) roditelj/staratelj bi mozda mogao da dobije
neku kracu turisticku vizu, ali i to mislim da je malo komplikovanije.

Budite sigurni da niste prvi kojima je ta varijanta pala na pamet. Da se to moze, stotine hiljada ilegalnih imigranata iz Latinske Amerike
bi po tom osnovu odmah resilo svoj imigracioni status. Ali - ne moze.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?21.07.2010. u 17:16 - pre 166 meseci
Nesto mi bas i nije jasno kako moze da se dobije drzavljanstvo automatski rodjenjem na odredjenoj teritoriji. Mislim da je potrebno da bar jedan od roditelja imaju drzavljanstvo na toj teritoriji ili da se isto trazi posle x godina zivota + rodjenje.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?22.07.2010. u 07:08 - pre 166 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_nationality_law

Citat:
Acquisition of citizenship

There are various ways a person can acquire United States citizenship, either at birth or later on in life.

[edit] Birth within the United States
Main article: Birthright citizenship in the United States of America
Main article: Jus soli

The Supreme Court has never explicitly ruled on whether children born in the United States to illegal immigrant parents are entitled to birthright citizenship via the 14th Amendment,[5] although it has generally been assumed that they are.[6] A birth certificate issued by a U.S. state or territorial government is evidence of citizenship, and is usually accepted as proof of citizenship.

In the case of United States v. Wong Kim Ark, 169 U.S. 649 (1898), the Supreme Court ruled that a person becomes a citizen of the United States at the time of birth, by virtue of the first clause of the 14th amendment of the Constitution, if that person is:

* Born in the United States
* Has parents that are subjects of a foreign power, but not in any diplomatic or official capacity of that foreign power
* Has parents that have permanent domicile and residence in the United States
* Has parents that are in the United States for business


Dakle (provereno u svakodnevnoj praksi) - ako roditelji legalno borave u USA na bilo kojoj vizi osim turisticke (skolska, studenstka, radna, exchange
scholar, inter-company transfer....) njihovo dete rodjeno na teritoriji USA rodjenjem automatski postaje US citizen. Ovo sam apsolutno
siguran da je tacno, jer u blizoj familiji imam takav slucaj.

Kako navodi wikipedija, detetu rodjenom od roditelja bez validnog imigrantskog statusa se de facto (iako ne de iure, tj. po zakonu) priznaje
drzavljanstvo (mada, kao da se secam da sam na radiju u kolima slusao neki slucaj gde to bas i nije islo glatko iz nekog razloga).
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?26.07.2010. u 21:54 - pre 166 meseci
da tzv "anchor babies", ali taj problem je resen na sledeci nacin. Dete ima pravo na americko drzavljanstvo, ali tek kad postane punoletno 21. god moze sponzorisati roditelje ili rodjake za familijarno spajanje.

The term "anchor baby" assumes that having a US citizen child confers immigration benefits on the parents and extended family. This is generally a false assumption, as immigration law does not allow a US citizen child to sponsor his parents until he or she turns 21. Once the child turns 18, immigration law also allows a US citizen child to sponsor his own siblings with a 15 to 23 year quota delay. Immigration law does not provide categories for any other relatives that would apply in this situation. In addition, if the parents are illegal immigrants, they are usually barred from immigration despite having a sponsor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Green CArd na osnovu deteta US drzavljanina?

[ Pregleda: 3251 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.