Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMS - ne, hvala!

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: SMS - ne, hvala!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17115 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.customer.telia.com.



+7 Profil

icon SMS - ne, hvala!10.07.2010. u 19:37 - pre 167 meseci
Koristio sam 063 do pre nekih mesec dana, a posto sam slao podosta SMSova u inostranstvo (Svedska) odlucim da promenim operatera, jer je Telenor imao za 15 din + PDV, a VIP 10 din + PDV.

I tako, kupim ja karticu, posaljem par SMSova, bas veoma vaznih. Proslo je dan dva, a meni nije stiglo obavestenje o primljenim porukama. Shvatio sam da poruke uopste nisu isporucene bile.

Nazovem ja korisnicki servis, koji inace kosta 7 min, da bi dobio tamo neku lutku koja je cackala po mom nalogu jedno 5 minuta da bi na kraju rekla da se SMS na tu mrezu u Svedskoj ne isporucuje, jer nisu potpisali neki sporazum. Osim toga, rece mi ona, bas jedino SMS na tu mrezu ne radi, ja je upitam a na koju radi, a seka mi odgovori "pa radi na onu drugu, Telenor". E sad, pa oni u VIPu uopste nisu upoznati ali u Svedskoj ima najmanje 10 operatera...! Jesu sisli sa kruske??

Osim toga, ako su mi vec skidali pare sa kredita, A ZNALI SU da nemaju potpisan ugovor, zasto su onda skidali pare, kada nisu u mogucnosti da isporuce poruku?

Samo me interesuje zasto na tom njihovom USR***M paketu ne pise "SMS - ali ne za sve destinacije". Ili "3G - ali ne radi"
Ko da zivimo u gvozdenom dobu.
Bez obzira koji je vlasnik, ali zapadnjaci kad dodju u nasu sredinu poprime ponasanje i nista se ne razlikuju od starosedeoca.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!10.07.2010. u 19:58 - pre 167 meseci
VIP nije poprimio nase ponasanje vec doveo englesko/hongkongski - tamo se isto tako ponasaju, cak i gore... ovde barem ti barem ne guraju u grlo da kupis sve moguce gluposti u poslovnici ;)


Ja od VIP-a uvek i ocekujem neku neprofesionalnost i skrivene sitnice.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!10.07.2010. u 20:49 - pre 167 meseci
Postoji razlika izmedju roaming partnera i sms partnera, naime sms partner
ne mora nuzno biti i roaming partner mreze.

Preporucujem da se za ovaj problem koristi telekom mreza jer je za
medjunarodni sms ista cena kao i na vipu a ima i vise partnera od vipa.

Ne profesionalnost nije ovde u pitanju vec mladost i ne iskustvo.
zzviktor
 
Odgovor na temu

mrmilos
Beograd

Član broj: 34522
Poruke: 104
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!10.07.2010. u 23:32 - pre 167 meseci
ja jos nisam uspeo da dobijem tacnu 100% sigurnu informaciju u call centru. poslednje u nizu gluposti je da mi je (opet mlada) operaterka rekla da na postpaid broju - bez ugovorne obaveze mogu da promenim tarifu na manju tek kada platim prva tri racuna... ja odem u poslovnicu, pitam to isto, devojka me pogleda belo i kaze "naravno da moze kad hocete kad nemate ugovornu obavezu" - uzme i promeni mi tarifu na najmanju...

stvarno zvuce ljubazno kada ih pozoves ali sustina je ista - nemaju pojma o cemu pricaju, kao i kod mts-a (vecina) - za telenor ne znam, ne koristim.
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!10.07.2010. u 23:45 - pre 167 meseci
Citat:
euripyd:
I tako, kupim ja karticu, posaljem par SMSova, bas veoma vaznih. Proslo je dan dva, a meni nije stiglo obavestenje o primljenim porukama. Shvatio sam da poruke uopste nisu isporucene bile.

VIP i "veoma vazne poruke" ne idu u istoj recenici. Informisi se pre slanja vaznih poruka. Poznato je da VIP ima najlosiju mrezu po pitanju kvaliteta usluga. Ako je "za bisnisa" onda koristis telenor ili mt:s mrezu, ne bi trebalo da je 3 din razlike u ceni problem.... valjda
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 09:27 - pre 167 meseci
VIP u vecini evropskih zemalja ima samo po jednog roming partnera i uglavnom samo sa tim operaterom i idu sms poruke. Sto rece gore neko ako su ti ti sms jako vazni, salji sa telenora ili mt:s-a. Telenor jedini kod nas svojim korisnicima omogucuje slanje i MMS-a u inostranstvo.
 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 10:28 - pre 167 meseci
Ja sam u šoku, da VIP ne može da pošalje SMS a da naplati.
Ja koristim free sms sajtove i uvek uspe slanje ka prijateljima u inostranstvu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 10:43 - pre 167 meseci
Pa oni su primili i naplatili tvoj zahtev za slanje poruke, a to sto nisu u mogucnosti da je isporuce, to je drugi problem.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.tn.glocalnet.net.



+7 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 10:45 - pre 167 meseci
Da, da naplati tu su veoma profesionalni.

pa dobro i to sto kazes, za slanje 100 SMSa sa VIPa je 1500 din a sa Telenora 2000.

Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 13:04 - pre 167 meseci
pa naplatice ti i ako posaljes sms na svoj fiksni telefon (svaka mreza), slanje kosta...

e sad,to sto ne isporucuju je velika debilana, bice ti pametnije da se vratis na staru karticu izgleda
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.customer.telia.com.



+7 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 13:30 - pre 167 meseci
Pa izgleda da ce tako i biti.

Jos jedna stvar me je dodatno iritirala, a to je gomila promo-SMS od strane VIPa.
Ok, ako vec koristim vasu mrezu, molim vas pustite me na miru i prestanite da me bombardujete sa raznim vasim ponudama. Tj, koristicu je dok ne potrosim sav kredit...
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 13:37 - pre 167 meseci
Što te čudi to sa bombardovanjem porukama pa to je i MTS svojevremeno radio čak je i jednog političara pred izbore tako reklamirao.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 13:58 - pre 167 meseci
mene lelenor barem jednom mesecno spamuje s onim njihovim *111# ponudama, a tako je i kod mts-a, a i kod vip-a...svi spamuju
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 19:08 - pre 167 meseci
kolko sam ja video na VIP-u su samo 'seljaci' ili pretezno ljudi koji zive na selu ili koji zive u gradu a ponasaju se suprotno.


prvo vip je nov operator koji je radio kako je stigo na stanicama telekoma kvalitet mreze bio nikakav kvalitet poziva takodje , ali je davao 'brda i doline' da bi navukao narod kojem je najvaznije da je sto jeftinije nije vazno dal treba 3x da okrenes da bi dobio, i da te neko 3x zove dok ne dobijes domet.

jeste da je davao neke dobre ponude u mrezi za 200dinara ali rok 7 dana je stvarno 'sisanje ovca' ali to je sve bio vise marketinski jer je bilo sve u mrezi pa su ljudi sve vise kupovali VIP da bi pricali kao ona baka na reklami , a ne znaju ni sta je SARS...


uzeo sam prvi broj kada je vip poceo sa radom, kada su davali onih 1000dinara gratis , ali je mreza pocela mesecima kasnije od prodaje , a kao sto je neko rekao , kada je u pitanju naplata i sl uvek su tacni , a kada je u pitanju usluga kada budu u mogucnosti, tako se secam da je kredit od 1000dinara trajao mesec dana , i ostalo mi je oko 300 i u 12:00 kredit je nestao. a mreza samo sto nije bila pukla. trebalo je 10x da se okrene broj da bi se dobio.


i dalje koristim, iako imam jedan broj koji sam dobio od internet operetora i tu mi uplacuju 192dinara svaki mesec. retko ko danas ima jedan tel i jednu karticu pa ni ja ne izostajem , ali nikad VIP nebi uzeo za osnovni broj, samo alternativa , i cisto ako ima neko vip i besplatne minute pa da ustedim nekom, a i sebi.

sve je naglo krenulo sa tom mrezom , mozda i bude nesto vise kasnije , ali za sad svakako MTS ili Telenor, ja sam za MTS jer je opet bolji sto se tice mreze i ostalog , ali i telenor je vise nego dobar iako je skup.

 
Odgovor na temu

svetozar
Novi Sad

Član broj: 996
Poruke: 447
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 20:33 - pre 167 meseci
Citat:
divx_by_jasmin: Kolko sam ja video na VIP-u su samo 'seljaci' ili pretezno ljudi koji zive na selu ili koji zive u gradu a ponasaju se suprotno...

Zaista se trudim da ne idem u off, ali...
"Seljaci"... Jest' da sam gradsko dete, ali mi jako smeta kada neko "seljačine" poredi sa "seljacima".
Svako ima pravo na svoje mišljenje, pa samim tim i poređenje, ali, iako nisam korsinik Vip-a, smatram da nije u redu vređati koristike koji jesu!
Citat:
divx_by_jasmin: Ja sam za MTS jer je opet bolji sto se tice mreze i ostalog , ali i telenor je vise nego dobar iako je skup.

"Mreže i ostalog"... Vrlo uopšteno i neprecizno... A povrh svega... Netačno. No, da ne razglabam dalje, mislim da je na ovom, a i drugim forumima bilo mnooogo rasprave oko (ne)kvaliteta mreže mt:s-a.
A što se "skupoće" Telenora tiče, i tu smo... Nejasni. Danas, kada su operateri maksimalno prilagodili tarife jedni drugima, zaista je nerealno reći da je Telenor skup.
No, opet kažem svako ima pravo na svoje mišljenje, pa sam tako i ja sada izneo svoje, baš kao i divx_by_jasmin u postu pre mene.

Kakva bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju...
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.customer.telia.com.



+7 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!11.07.2010. u 20:38 - pre 167 meseci
Mislim da bi bilo ok sa njihove strane da obaveste kupca sta radi a sta ne radi. I da pitaju da li zeli reklame.
Postoji li neki zakon u Srbiji koji na to obavezuje?

Recimo prodaja usluge/proizvoda a neisporucena?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.55.*



+112 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!12.07.2010. u 11:49 - pre 167 meseci
Na sajtu Ratel-a mozes da ulozis prigovor na rad telekomunikacionog operatera
http://portal.ratel.rs/cyr/complaint

Ja mislim da je to krsenje Zakona o zastiti potrosaca
http://www.parlament.gov.rs/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=278&t=Z

Zali se njima i sacekaj odgovor. Citiram ti Član 3. Zakona Stav 6. obeštećenje - dobijanje pravične naknade za lažno prikazivanje svojstava prozvoda i usluga, nekvalitetne proizvode ili nezadovoljavajuće usluge;

Verujem da možeš naći još stvari, ali kad ti operater naplati poruku a nema sklopljen ugovor sa drugim operaterom, a usput te i nije obavestio da poruka ne moze da se posalje na tu mrezu pa mora da ti vrati pare. Kontaktiraj Ratel i dobices broj preko koga mozes da pratis svoju prijavu, tj. u kojoj je fazi obrade
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.customer.telia.com.



+7 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!12.07.2010. u 12:03 - pre 167 meseci
hvala puno..
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!12.07.2010. u 16:27 - pre 167 meseci
Takve stvari ne vrede bez gomile ljudi da se pozali :( To cak i u USA ne prolazi uglavnom.
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.customer.telia.com.



+7 Profil

icon Re: SMS - ne, hvala!12.07.2010. u 18:20 - pre 167 meseci
ma da mogu i VIPu da se zalim, i onda ce ono, napisi pismo, pa ce to pismo da putuje 3 meseca, pa ce tri meseca jos da se ceka odgovor...
Inace ovo je STRAVA REKLAMA za VIP, cisto kad neko procita topic.....
Zar je VIP mislio da ce me zadrzati "popustima" (tj gomilom spam reklama) a ne da daju bolju uslugu? Makar postenu.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: SMS - ne, hvala!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17115 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.