Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???

[ Pregleda: 2883 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neuromancer
Darko Todorovic

Član broj: 2889
Poruke: 120
*.ptt.yu.

Jabber: neuromancer@elitesecurity.org
ICQ: 347089233


Profil

icon Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???21.01.2004. u 09:10 - pre 246 meseci
Imam sledeci problem. Program koji je pisan u paskalu pre nekoliko godina radio je savrseno na pentijum jedinici, medjutim kada sam pokusao da ga pokrenem na P4 konfiguraciji nece da se ukljuci dok na jedinici i dalje radi. Treba pomenuti i to da program komunicira sa portovima, i naravno koristi ASM...
U cemu je problem? Kako da ga resim?
pozdrav, Darko
MacBook Pro or iMac (intel Core Duo edition) user wannabe!!!
Uz malo srece i malo vise para... heh...
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???21.01.2004. u 10:49 - pre 246 meseci
Moze da bude bilo sta. Prvo moras da imas source i programski jezik instaliran na masini (p4) pa da kompajliras program da vidis za koje redove ti se buni. Proveri u biosu dali su portovi instaliani i prepisi iz windows-a (moze iz sissoftsandra) na kojim adresama ti se nalaze portovi ili sta vec $xxxx, pa proveri u kodu dali je isto.

To mi je prvo palo napamet.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

neuromancer
Darko Todorovic

Član broj: 2889
Poruke: 120
*.ptt.yu.

Jabber: neuromancer@elitesecurity.org
ICQ: 347089233


Profil

icon Re: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???21.01.2004. u 11:16 - pre 246 meseci
E, moja greska, zabravio sam da kazem da nemam source, znaci samo izvrsne fajlove i to je to. Tako da od toga nema nista, ali ako neko ima neku ideju kako bi to moglo da se resi na neki drugi nacin neka javi.
Unapred hvala!
MacBook Pro or iMac (intel Core Duo edition) user wannabe!!!
Uz malo srece i malo vise para... heh...
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.info-net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???21.01.2004. u 13:14 - pre 246 meseci
Problem je u starom dosu. Instaliraj neku virtuelnu masinu i dos 6.22 ili neki od OpenDos resenja (valjdaih ima vishe) i startuj pod njima.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???21.01.2004. u 14:28 - pre 246 meseci
i da si slučajno rekao i grešku koju prijavljuje, pa da ti pomažemo. ovako, ostade da pogađam da se žali na runtime error 206 (division by zero), i taj problem nema veze sa DOSom nego sa paskalovim Crt unitom.

već je bilo reči o ovome, mogao si i da koristiš pretragu. u svakom slučaju, pogledaj TOP temu za više detalja..
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.108.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???22.01.2004. u 11:17 - pre 246 meseci
To je problem definitivno "division by zero" koji se javlja na brzim masinama zahvaljujuci gresci koju su napravili Borlandovi programeri. Imas dva resenja: jedno je prepravka samog paskala (ali ti trebaju source fajlovi) ili prepravka exe fajla. Ovo drugo je dosta problematicno posto postoji mnogo resenja na netu koja ne rade.

U svakom slucaju moras da trazi na netu, ja imam fajlove za "Borland Pascal 7" koji radi, ali prepravlja tpl fajl samog pascala.
 
Odgovor na temu

neuromancer
Darko Todorovic

Član broj: 2889
Poruke: 120
*.ptt.yu.

Jabber: neuromancer@elitesecurity.org
ICQ: 347089233


Profil

icon Re: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???22.01.2004. u 11:32 - pre 246 meseci
Instalirao sam dve virtualne masine, jedna je DosBox. Sa ovom masinom program za divno cudo radi, jeste da je brzina ravna 25MHz, ali radi, ionako nije previse zahtevan. Medjutim, nikako ne mogu da promenim velicinu prozora, pa se ne vidi sve sto bi trebalo da se vidi. Tako da je to delimicno resenje, jos uvek nisam isprobao komunikaziju sa portovima.
Druga masina je bochs v2.1. POsto prvi put radim ovako nesto, imao sam dosta problema da je uopste pokrenem, ali to sam nekako uspeo. Ali ostaje jos jedan problem, kako da ga nateram da mi prepozna neki od mojih diskova, ali makar cd-rom. Ako neko ima resenje za ovo neka javi hitno. Znaci treba mi bilo koji nacin da presnimam u njegove image diskove upravo taj program. U help-u je navedena mount komanda ali ona definitivno ne radi kako treba...
nadam se da neko ima resenje
pozdrav
Darko
MacBook Pro or iMac (intel Core Duo edition) user wannabe!!!
Uz malo srece i malo vise para... heh...
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.info-net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???22.01.2004. u 16:28 - pre 246 meseci
Pa moguce je podignuti CDRom drajvere sa one startup diskete, pa odatle podigni CDrom pod tim dosom. nadam se da koristis VMWare ili Virtual PC virtualne mashine...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako pokrenuti staru aplikaciju na novim masinama???

[ Pregleda: 2883 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.