Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[BCB] Greške pri filtriranju tablice

[es] :: C/C++ programiranje :: [BCB] Greške pri filtriranju tablice

[ Pregleda: 1268 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.237.*



+9 Profil

icon [BCB] Greške pri filtriranju tablice06.07.2010. u 09:59 - pre 167 meseci
Događa mi se nešto čudno. Prilikom filtriranja ADO tablice (TADOTable) javi mi se greška: Missing connection or ConnectionString. Zapravo, greška (exception) se dogodi na ovoj liniji:

TMojaTablica->Filtered = true;

Čak nije uopće bitno da li je definiran OnFilter event, a greška se događa i pod Turbo C++ Pro 2006 i C++ Builder 2010. Imam sve zadnje patcheve itd., a Connection string sam pokušao definirati i preko TADOConnection komponente i direktno u izrazu ConnectionString ali ništa ne radi. Nekome se događalo nešto slično?
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.237.*



+9 Profil

icon Re: [BCB] Greške pri filtriranju tablice06.07.2010. u 14:36 - pre 167 meseci
Našao sam u čemu je problem.. Stvar je specifična i greška se javlja samo u situaciji kada se radi lokalno s podacima tj. kada se primjenjuje "briefcase" model rada. U tom slučaju ako se za filtriranje koristi OnFilterRecord event ili ako izraz Filter nije definiran onda program javi gornju grešku. Jako čudno, a pogotovo jer sve mi je to normalno radilo na BCB6.

Ukratko, rješenje je ne koristiti OnFilterRecord event već izrazom Filter definirati uvjete filtriranja.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: [BCB] Greške pri filtriranju tablice

[ Pregleda: 1268 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.