Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deni Geđ - "Papagajeva teorema"

[es] :: Matematika :: Deni Geđ - "Papagajeva teorema"

[ Pregleda: 11526 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Deni Geđ - "Papagajeva teorema"20.01.2004. u 20:42 - pre 245 meseci
Evo, procitao sam navedenu knjigu, pa bih zeleo da cujem utiske ljudi koji su je vec citali. Evo i par recenica. Ono sto je "Sofijin svet" za filozofiju, to je "Papagajeva teorema" za matematiku. Od knjige ne ocekujte lepe recenice za pamcenje, lepe stilske figure ili nesto slicno, vec na jedno zanimljivo vremensko i geografsko putovanje kroz matematiku - od Talesa do Endrju Vajlsa i poslednje Fermaove teoreme. Pisac (profesor istorije matematike) citaocu objasnjava korene matematike, filozofiju matematike, zanimljive rezultate, dogadjaje, a sve to, kako na pocetnickom tako i na naprednom nivou(integrali, kompleksne f-je). Bilo kako bilo, ko god da ste - osnovac ili magistar, knjiga ce vam se svideti. Zapravo, posle citanja ove knjige ne svidja vam se knjiga nego matematika. Ja znam da sada na matematiku gledam drugim ocima (uvek mi je bila samo jos jedna nauka u kojoj sam bio bolji od mojih vrsnjaka iz osnovne:) jer sada posle svakog napisanog reda i posle svakog znaka jednako pogledam u jednacinu i zamislim se jos jednom kako se to dobija i kako je matematika one fine nauka.

Eto toliko, ukoliko nekad naletite na ovo da znate o cemu se radi, a mozda neko posle ove moje smesne kritike CAK I pozeli da je procita.
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Deni Geđ - 20.01.2004. u 22:34 - pre 245 meseci
Citat:
jer sada posle svakog napisanog reda i posle svakog znaka jednako pogledam u jednacinu i zamislim se jos jednom kako se to dobija i kako je matematika one fine nauka.

Mislim da ovo donekle opisuje i moj odnos prema matematici :)
Citat:
a mozda neko posle ove moje smesne kritike CAK I pozeli da je procita.

:) - preskromno, ovo što si napisao je pozitivno i puno duha.
 
Odgovor na temu

pearljam
Dzimbo Dzons
Beograd

Član broj: 5565
Poruke: 6
62.108.111.*



Profil

icon Re: Deni Geđ - "Papagajeva teorema"22.01.2004. u 12:53 - pre 245 meseci
Procito sam tu knjigu pre oko dve godine i meni je takodje promenila pogled na matematiku. To mi je sad omiljena nauka. Medjutim mene interesuje da li znate neku dobru knjigu o istoriji matematike, gde su detaljno objasnjeni problemi kako su nastajali, kao i njihova resenja?
 
Odgovor na temu

TiXo
Tihomir Pantović
Čačak

Član broj: 7796
Poruke: 537
*.vdial.verat.net

Jabber: tixo@jabber.ru
ICQ: 74381511


Profil

icon Re: Deni Geđ - "Papagajeva teorema"22.01.2004. u 15:35 - pre 245 meseci
samo da se priključim oduševljenim čitaocima :)

topla preporuka i ljudima koje ne interesuje matematika, možda se i zainteresuju ;)
GnuPG public key:
tixo.asc


Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and
then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with
people of all creeds and nations.
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Deni Geđ - "Papagajeva teorema"22.01.2004. u 19:43 - pre 245 meseci
Citat:
pearljam:
Medjutim mene interesuje da li znate neku dobru knjigu o istoriji matematike, gde su detaljno objasnjeni problemi kako su nastajali, kao i njihova resenja?


http://www.elitesecurity.org/tema/5547
Mozda ima nesto zanimljivo
 
Odgovor na temu

BOOK
Beograd

Član broj: 9769
Poruke: 117
*.130.EUnet.yu

Jabber: BOOK@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Deni Geđ - "Papagajeva teorema"23.01.2004. u 10:42 - pre 245 meseci
Papagajeva teorema i Sofijin svet otvaraju nam um i prikazuju bezgranična prostranstva i najtananije vrhove kako matematike tako i filozofije, bez kojih život ne bi bio zanimljiv.
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.mgnet.co.yu.



+33 Profil

icon Re: Deni Geđ - "Papagajeva teorema"14.07.2007. u 22:01 - pre 203 meseci
Papagajeva teorema je knjiga koju mi je preporucio jos profesor matematike u srednjoj skoli. Nazalost procitao sam samo neke njene delove. I zao mi je zbog toga. Voleo bih da u buducnosti nadjem vremena da je procitam celu. Sudeci po komentarima to bih svakako trebao uraditi u skorije vreme
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Deni Geđ - "Papagajeva teorema"

[ Pregleda: 11526 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.