Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS Access - Dnevni izvjestaj za uposlenike

[es] :: Access :: MS Access - Dnevni izvjestaj za uposlenike

[ Pregleda: 1484 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Svabo
Sarajevo, BiH

Član broj: 29478
Poruke: 128
92.36.184.*



+3 Profil

icon MS Access - Dnevni izvjestaj za uposlenike29.06.2010. u 20:43 - pre 168 meseci
Pozdrav ljudi, do sada kada god bi postavio pitanje uspjeli ste da mi pomognete, tako da se opet vama obracam.


Naime,

imam par uposlenika, i zelim da izvrsim provjeru njihovog rada.

Znaci imam vise tabela, u kojima provjeravam radno vrijeme, transakcije, ostalo, u toku dana itd.

Eh sada posto radim JOIN svih tih tabela: Radno vrijeme, Transakcije, ostalo, ukoliko prilikom JOIN u jednoj od ove 3 tabele nema ispunjenih podataka za odredjenog uposlenika, nece mi nikako izbaciti podatke za tog uposlenika.

Npr. Jedan uposlenik XY ima evidentirano radno vrijeme, transakcije ali nema podataka u tabeli ostalo, u tom JOINu nece mi prikazati nista od tog uposlenika.

Dok recimo uposlenik XX ima sve: radno v., transakcije i ostalo i sasvim normalno izbaci sve zeljene podatke.

Moze li pomoc oko ovoga, kako da ovo zaobidjem, dakle ukoliko nema vrijednosti u odredjenoj tabeli, da mi ipak prikaze podatke za tog uposlenika koje ima na raspolaganju.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: MS Access - Dnevni izvjestaj za uposlenike29.06.2010. u 21:47 - pre 168 meseci
Potreban ti je LEFT JOIN ili RIGHT JOIN zavisno kako poređaš tabele. Kad staviš samo JOIN podrazumeva se da je to INNER JOIN. Pogledaj po googlu na temu LEFT JOIN i RIGHT JOIN-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: MS Access - Dnevni izvjestaj za uposlenike

[ Pregleda: 1484 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.