Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

php $globals problem i Undefined constant notice

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: php $globals problem i Undefined constant notice

[ Pregleda: 1400 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

e wiZz
verisign

Član broj: 154129
Poruke: 36
92.36.244.*



Profil

icon php $globals problem i Undefined constant notice29.06.2010. u 18:13 - pre 167 meseci
Pozdrav,
instalirao sam neke stvari na novi server (plesk itd) i sad imam PHP5 i Apache2.2 na njemu,
sajt mi je jos uvek na PHP4 (tu radi savrseno), i sad sam skriptu premestio na novi server i instalirao.
Vecina stvari radi, ali sad vidim u admin panelu da se neke varijable ne pojavljuju (dobijem nesto kao @task_id@, @report_id@).
Skripta zahteva register_globals koji je ukljucen na novom serveru.
Dakle, nije mi jasno zasto neke varijable rade a neke ne,a dobivam i mysql query errore na nekim fajlovima,a kad ukljucim error reporting dobijem 1000 linija o Notice: Undefined constant i slicno.
Zna li neko o cemu se radi, i kako bi se ovo moglo popraviti (koje su to stvar toliko razlicite izmedju php4 i php5) ?
Hvala unapred.

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 29.06.2010. u 19:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: php $globals problem29.06.2010. u 18:33 - pre 167 meseci
@task_id@ nije PHP promenljiva već neki mestodržač u šablonu koji koristi sama aplikacija.

Undefined constant je verovatno usled neodgovarajućeg pristupa članovima niza, $niz[something] osim unutar stringa pod duplim navodnicima znači član niza čiji je ključ vrednost konstante something. Programer najčešće želi da kaže $niz['something'] što znači član niza čiji je ključ niska something. U slučaju da konstanta something ne postoji PHP prijavljuje E_NOTICE grešku i nastavlja dalje kao da u kodu piše niska something... tako da to nije problem.

Probaj da selektivno pročitaš error log, pronađeš te druge greške i tako otkriješ zašto skripta ne radi.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: php $globals problem i Undefined constant notice

[ Pregleda: 1400 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.