Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti

[ Pregleda: 2415 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mandelija
Drazen Mandic
Sarajevo

Član broj: 68301
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti29.06.2010. u 10:53 - pre 168 meseci
Ovako pokusavam da napravim semafor za prikaz rezultata u ju jitsu borbama. Zapeo sam u sledecem potrebno mi je da u teks boksovima ukupno imam rezultat koji predstavlja zbir konrola (wazaari, ipon I, Ipon II, Ipon II i 3pIpon) ali na taj nacin da kada korisnik klikne na kontrolu (UpDown kontrola je koristena) da se automatski promjeni vrijednost u tekst boksu UKUPNO pa kada klikne na sledecu (npr Ipon I) da to sabere sa postojecom vrijednoscu u tekst boksu UKUPNO itd.
mislim da se to radi preko static promjenjivih ali nisam siguran...
Radjeno je sve u Visual Basicu .NET i VS 2005 kao IDE.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Cola
Slađan Čolić
Banja Luka

Član broj: 23736
Poruke: 160
*.lanaco.com.

Sajt: www.knjigaimena.com


+5 Profil

icon Re: Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti29.06.2010. u 11:27 - pre 168 meseci
hehe karate nema sad vremena al pogledaću kasnije :)
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti29.06.2010. u 11:27 - pre 168 meseci
Ako sam dobro razumeo treba da saberes vrednosti iz updown kontrola i to da prikazes u ukupno textbox-u.
http://stackoverflow.com/quest...-numericupdown-values-together
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

mandelija
Drazen Mandic
Sarajevo

Član broj: 68301
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti29.06.2010. u 11:31 - pre 168 meseci
Da, dobro si razumjeo ali ne na onclick dogadjaj jer to je jednostavno uraditi ali nije prakticno za ono sto meni treba. Meni bi trebalo da se to desava na npr dogadjaj ValueChanged kontrola UpDown i da to dodaje na UKUPNO.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti29.06.2010. u 11:39 - pre 168 meseci
Pa, u cemu je problem? Uradi to u dogadjaju ValueChanged za svaku NumericUpDown kontrolu. Tj. najbolje napravi jedan event hadler koji ce odgovarati na evente svih NumericUpDown-ova.
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Pomoc, Help please!!29.06.2010. u 11:59 - pre 168 meseci
Imas event numericUpDown1_ValueChanged, sa time probaj ovako

u tom eventu sakupi vrednosti iz svih preostalih upDown controla, to saberes i prikazes u textbox-u ukupno

nesto npr ovako
Code (csharp):

private void numericUpDown1_ValueChanged(object sender, System.EventArgs e)
  {
   decimal vrednost1= numericUpDown1.Value;
   decimal vrednost2 = numericUpDown2.Value;
   decimal vrednost3 = vrednost1 + vrednost2;

  textBox1.Text = Convert.ToString(vrednost3);  
   
  }
 


To uradis za sveki numericUpDown event.

Evo it VB.net kod

Code (vb):

Private Sub numericUpDown1_ValueChanged(sender As Object, e As System.EventArgs)
     Dim vrednost1 As Decimal = numericUpDown1.Value
     Dim vrednost2 As Decimal = numericUpDown2.Value
     Dim vrednost3 As Decimal = vrednost1 + vrednost2

     textBox1.Text = Convert.ToString(vrednost3)

End Sub
 

http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

mandelija
Drazen Mandic
Sarajevo

Član broj: 68301
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti30.06.2010. u 11:52 - pre 168 meseci
AMD guy, shadowed u pravu ste to bi rjesilo roblem. No medjutim ne lezi vraze...
Sada novi problem ako pogledate sliku koju sam prilozio vidjecete da se u donjem desnom i lijevom uglu nalaze polja SHIDO i CHUI ta polja predstavljaju kazne i ukoliko takmicar npr Takmicar 1 dobije SHIDO Takmicaru dva se dodaje jedan poen u polje WAZAARI a ukoliko dobije CHUI Takmicaru 2 se dodaju dva poena u polje WAZAARI. Dva CHUIA su diskvalifikacija rezultat je 14 : 0.
Ja sam to probao resiti na sledeci nacin:

Code:

Private Sub cbtnShido_ValueChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles cbtnShido.ValueChanged

        If cbtnShido.Increment Then

            pbtnWazaari.Value = pbtnWazaari.Value + 1

        ElseIf cbtnShido.Value = cbtnShido.Value - 1 Then

            pbtnWazaari.Value = pbtnWazaari.Value - 1

        End If

    End Sub


No ako se to uradi na ovaj nacin sve je OK u slucaju da se vrsi samo inkrement ali ako bi kojim slucajem se desila greska pa se vrednost morala vratiti u polju WAZAARI se i dalje povecava vrijednost.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Prikaz sume vrednosti NumericUpDown-ova prilikom promene vrednosti

[ Pregleda: 2415 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.