Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla

[es] :: Video softver :: Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla

[ Pregleda: 1736 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolaX
Nikola Lukic
Prirodni smer
Loznica

Član broj: 73305
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nikola.lukic.googlepages...


Profil

icon Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla28.06.2010. u 17:36 - pre 168 meseci
Imam kameru Sony DCR-sr57 . Imam cilj da snimim amaterski film, sa najboljim mogucim snimkom koji mogu da priustim sebi sa takvom kamerom.

KAmera je jako dobra i dosta sam zadovoljan njenim specifikacijama. Problem je u tome sto se meni licno ne svidja nacin na koji slika izgleda.
Snimak je nekeko tmuran, i boje su na neki nacin dosta drugacije nego u stvarnosti. :/ kamera kao da namerno sakuplja ono sto ne valja.
medjutim, sta se dalje desava, ja znam da postoje razliciti nacini u premieru i after efektsu za menjanje kolorita i kolor balanca uopste.


Problem nastaje kada fajlove koje zelim da editujem ubacim u premier, i On ne zeli da ih procita...... tacnije nece... (seljak)
ne podrzava taj format.

onda pokusavam da gaa konvertujem u file koji premier moze da procita. Medjutim nikako da nadjem format koji mi odgovara.
koristim TOtal video converter, i isprobao sam mnostvo formata, od avi-a , xvida, dvix-a , mpega svih vrsta, elem, svaki od njih narusava ,
prethodni kvalitet snimka. ili se promeni rezolucija, ili nestane zvuka. Po neki put i pronadjem dobar format koji zaista ima dobru rezoluciju i zvuk, ali jednostavno
premier ga ne cita.... muka mi je od nabadanja, molim vas da ako mozete odgovorite na ovaj post.


U koji format da prebacim video, a da kvalitet videa ostane isti, ili barem priblizan prethodnom.

ako to ne moze da se izvede sa total video konverterom, predlozite mi neki drugi program koji to moze . hvala.

najveci |TALENTI| gube se u |NE RADU|
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla28.06.2010. u 23:45 - pre 168 meseci
Zavisi sta je za tebe dobro - odnosno za drugog ? Kako to kamera je jako dobra ali nesto boje nevaljaju ...... Kamera snima u mpeg-2 format i Premier treba to da ucita , ne znam koju verziju imas a ako ne Sony Vegas to radi odavno i tamo imas da podesavas boje . Inace snimci sa tih kamera sto snimaju u mpeg bas i nisu nesto mislim na te jeftinije . Za te pare bolje da si kupio Panasonic 3 CCD NVGS 320 pa da vidis sta je sniumak . Ali sta je tu je . Znaci Vegas ako nemas noviju verziju Premiera ( CS4 ili CS5 ) . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla28.06.2010. u 23:52 - pre 168 meseci
Zavisi sta je za tebe dobro - odnosno za drugog ? Kako to kamera je jako dobra ali nesto boje nevaljaju ...... Kamera snima u mpeg-2 format i Premier treba to da ucita , ne znam koju verziju imas a ako ne Sony Vegas to radi odavno i tamo imas da podesavas boje . Inace snimci sa tih kamera sto snimaju u mpeg bas i nisu nesto mislim na te jeftinije . Za te pare bolje da si kupio Panasonic 3 CCD NVGS 320 pa da vidis sta je sniumak . Ali sta je tu je . Znaci Vegas ako nemas noviju verziju Premiera ( CS4 ili CS5 ) . Pozdrav !
PS Umalo da zaboravim prelistaj forum Video produkcija naci ces dosta tema i tutorijala za to sto te interesuje od formata u koji da konvertujes do ....
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla29.06.2010. u 13:16 - pre 168 meseci
Citat:
KAmera je jako dobra i dosta sam zadovoljan njenim specifikacijama. Problem je u tome sto se meni licno ne svidja nacin na koji slika izgleda.
Snimak je nekeko tmuran, i boje su na neki nacin dosta drugacije nego u stvarnosti. :/ kamera kao da namerno sakuplja ono sto ne valja.

Da li si proucio opcije kod podesavanja kamere?
Obicn imaju na jednom mestu grupu opcij koje se zovu otprilike ovako: daylight (za snimanje po danu), dark (kada je mracno), cloudy (oblacno), fluorescent (kada snimas u prostorijama koje su osvetljene neonkama), auto (automatski) i sl. Tu trebas izabrati "daylight" i onda obicno ostavlja boje neizmenjene.

Citat:
U koji format da prebacim video, a da kvalitet videa ostane isti, ili barem priblizan prethodnom.

ako to ne moze da se izvede sa total video konverterom, predlozite mi neki drugi program koji to moze . hvala.

Ne znam na koji medijum snima ta kamera? Da li su to mozda .MTS fajlovi?

Otvori taj fajl u programu MediaInfo, prebaci na tekstualne informacije pa ih kopiraj ovde da vidimo o cemu se tacno radi.

Ja inace za konvertovanje bilo cega u bilo sta koristim MediCoder i definitivno boje ostaju neizmenjene. Mogu malo i da se podese ako zelis. Ali ako zelis neke naprednije popravke boja onda ces morati najpre u pomnutom Vegasu da da ih korigujes.





 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla29.06.2010. u 23:12 - pre 168 meseci
Snima mpeg -2 , hard od 80 GB . http://www.sony.lv/product/sdh...-sr57e#pageType=TechnicalSpecs Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla01.07.2010. u 13:11 - pre 168 meseci
Evo vidis, ove opcije na tvojoj kameri imaju veze sa bojama snimka:
Citat:
White Balance: Auto / Outdoor / Indoor / One-push

Scene Selection: Twilight / Sunrise & Sunset / Fireworks / Landscape / Portrait / Spotlight / Sports (Movie only) / Candle / Beach / Snow

Trebas odabrati odgovarajuce zavisno od toga pod kojim svetlosnim uslovima snimas.

Citat:
Snima mpeg -2 , hard od 80 GB

Posto snima na hard disk, verovatno su to .MTS fajlovi.

Probaj da ih remuxujes u MPG il iMP4 fajl u MediCoderu. Podesi ovako medicaoder:
- na kartici Video stavi kvacicu ispred "Copy Video"
- na kartici Audio stavi kvacicu ispred "Copy Audio"
- na kartici Container izaberi: MPEG2
- i onda klikni na start.

Ako ne bude moglo onda probaj jos na kartici container da izaberes MP4

Ako uspe ja mislim da ce onda Premiere moci da otvori te nove fajlove. Kvalitet ce ostati neizmenjen jer je to samo promena container fajla.

Citat:
U koji format da prebacim video, a da kvalitet videa ostane isti, ili barem priblizan prethodnom.

A sto se tice konvertovanja reci mi sta tacno zelis da postignes, da li hoces da sto vise sati snimka snimis na VD disk pa da gledas na kucnom plejeru, ili si zadovoljan sa standardnim DVD, ili ces gledati samo na racunaru???
Napisi to pa cu ti napisati kako da podesis mediacoder i konvertujes.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Potrebna pomoc oko konvertovanja sony dcr fajla

[ Pregleda: 1736 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.