Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WebForm plugin u Drupalu

[es] :: Web aplikacije :: WebForm plugin u Drupalu

[ Pregleda: 1942 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon WebForm plugin u Drupalu28.06.2010. u 12:58 - pre 167 meseci
Da li je neko imao neka iskustva sa ovim pluginom, ali da ga integrise kao blok, i da stalno stoji na desnoj strani recimo...
I to je problem. Ovaj plugin pravi web formu, ali kao posebnu stranicu, tipa url ide onda /node/1 recimo...
Ali meni to ne treba bas. Potrebno mi je da to bude kao forma , koja se se na svakoj stranici pokazivati desno od centralnnog sadrzaja.
E ja sam radio ovako, napravio neku desnu stranu preko <div >tagova. U div tagovima se nalazi poziva funkcije Right_side(), koja izvrsava sledeci kod
Code:

   // call webform module
 module_load_include('module', 'webform', 'webform');     
 
    //return drupal_get_form('free_qoute_right_side');
    $out=webform_right_side();  

 return $out;

Ona se vezuje na webform.module i poziva ovu funkciju koju sam sad dopisao...
webform_right_side();
Cilj ove funkcije je samo da pozove funkciju webform i da sve krene da se izlistava u malom bloku...
Ali imam sledece funkcije

function webform_forms($form_id) {


function webform_load($node) {


function webform_form(&$node, &$param) {


function webform_view(&$node, $teaser = 0, $page = 0) {

function theme_webform_view($node, $teaser, $page, $form, $enabled) {

function webform_client_form_load($node, $submission, $enabled, $preview) {

function webform_client_form(&$form_state, $node, $submission=FALSE, $enabled = FALSE, $preview = FALSE) {

Svaka trazi argument i to je problem jer se vrtim uvek u krug...
Recimo definise i $node
sa
$node = node_load($nid_num);, // gde je $nid_num=2
Ali onda izbaci da ne moze da obradi klasu stdClass(), koja ne znam i cemu sluzi...
Svi pricaju o mocnom drupalu, ali ja nesto ne vidim da je mocan... Racunam da su ovo osnovne stvari.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu28.06.2010. u 13:37 - pre 167 meseci
Evo probaj sa ovim modulom: Webform Block http://drupal.org/project/webformblock

Citat:
Allows embedding a webform node into a block which can be positioned in any block region (theme space permitting).


Ako sam dobro shvatio, to je ono sto zelis.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu28.06.2010. u 19:42 - pre 167 meseci
Da, nasao sam ja to pre nekoliko sati... Samo kada uradim blok, on se ne vidi na stranici. Znaci ja stavim desno, snimim, i nista se ne desava... U cemu bi moglo da bude problem, da ne pokazuje uopste blokove-> vidim da ima blok user login na left side, ali i on se ne vidi. Kako ga naterati da vidi blokove?
Otisao sam u module i vidim da je modula blok pod core i stiklirana je...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu28.06.2010. u 22:14 - pre 167 meseci
Sad ne znam koju temu koristis. Za pocetak namesti na neku od defaul tema, npr Garland. Zato da budes siguran da je sa temom sve u redu. Pa onda isprobavaj sve u vezi razmestaja blockova.

Kod pojedinacnih blockova vidljivost moze biti podesena nekim uslovom. na primer moze biti namesten da se prikazuje samo na pocetnoj ili na svima osim pocetne strane. U podesavanjima tog modula sa kojim si kreirao taj block pogledaj da li isto ima da se zadaje takav uslov.

Citat:
ima blok user login na left side, ali i on se ne vidi. Kako ga naterati da vidi blokove?

Ne znam koliko blockova imas. Block log-in je na primer kod mene uklonjen i pojavljuje se samo na admin stranici. ili moze biti uslovljen time koji korisnik je ulogovan.

Ako samo ta dva blocka imas onda je moguce da su oba podesena da se ne prikazju. Idi na "Add block" pa napravi neki bezveze block i napisi u njega "bla bla bla" i nista ne diraj podesavanja u vezi vidljivosti. I onda ga premestaj po regionima da vidis da li ce postati vidljiv.

---
I ovo je bitno:

Sve module koje dodajes moras stavljati iskljucivo u folder
sites/all/modules

Sve nove teme iskljucivo u folder
sites/all/themes

Ako is neke module stavio u pogresan folder onda ih iskljuci, obrisi pa zatim ponovo uploaduj i ukljuci.

---
Takodje pogledaj da nisi mozda ukljucio kesiranje, nekad se zna desiti da ne prikazuje promenu jer cache nije osvezen. Iskljuci kesiranje dok ne zavrsis sajt.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu29.06.2010. u 10:03 - pre 167 meseci
Da do theme je bilo... Poseduje druge klase i stilove...
E sad ja u tekucoj temi imam ovako za prikazivanje desne strane
Code:

 
 <div class="right-part">


I tu je sad definisano koja sirina i slicno... A pod defoult themom garland imamo
Code:

<?php if ($right): ?>
        <div id="sidebar-right" class="sidebar">


Meni je palo na pamet samo da promenim naziv id-a iz "right-part" u "sidebar-right"... I naravno dodao jos nekih stilova.
Ali ne vidi formu. Ja na toj strani pored forme imam i jos nesto, i kad zamenim nazive kao gore-> to sto je bilo na desnoj strani vidi i prikaze, ali ne prikazuje formu i block.
Ja sam samo hteo samo da preko naziva "sidebar-right", pokusam da drupal vidi region i prikaze formu kao blok.
Ali on ne vidi i dalje. Naravno cache je brisan, u admin/blocks podesno forma na right-sidebar... i sve je ok.
Znaci kako da nateram drupal da u drugoj themi vidi regione blokova. Imam utisak da mu nesto fali, ne vidi i ne prikazuje blok.

Na primer... kada pogledam stranicu, source view kada je tema garland i kada se vidi blok dobijem i ovaj red
Code:

  <div id="block-webformblock-2" class="clear-block block block-webformblock"> 

Kda vratim na moju temu, nema ga i naravno blok se ne vidi. Dodao sam rucno u delu koda, ali nije pomoglo

[Ovu poruku je menjao spezia dana 29.06.2010. u 11:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu29.06.2010. u 12:43 - pre 167 meseci
Ok... Resio sam manje vise ovo..
Ali hteo bih da mi se forma ili desni blokovi pokazuju samo na odredjenim stranicama.
Znaci ne kada sam u admin panelu, ili recimo da nije na naslovnoj
Jel ima neki primer za ovo podesevanje
??
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu29.06.2010. u 13:00 - pre 167 meseci
Ne znam. Menjajuci temu se ne menja sadrzaj blockova vec samo mesto gde stoje. Svaki put kada promenis temu regioni mogu dobiti druge naziva i ond atrebas otvoriti stranicu block i premestiti ih na odgovarajuce pozicije ako zatreba.

Citat:
Kda vratim na moju temu, nema ga i naravno blok se ne vidi. Dodao sam rucno u delu koda, ali nije pomoglo

Ono sto sam ja hteo da kazem je to da za temu kao sto je na primer garlan ne moras ni da gleas u njen kod jer se zna da je u njoj sve ispravno definisano i podeseno. Ti kada se prebacis na tu temu nemoj nista da je menjas vec samo isprobavaj premestanja na stranici block i gledaj koja su ti dostupna podesavanja za taj modul sa kojim hoces to da postignes. Ako nisi modifikovao tu temu njeni regioni ce biti uredno prikazani na stranici blocks.

Inace ni jednu od tih sest default tema nije preporucljivo da menjas ni malo. One su tu za svaki slucaj. Ako trebas nesto menjati onda kopiras njihove fajlove i napravis od njih novu temu.

Ako vec nisi, instaliraj modul Administration Menu. Za administratora dodaje meni sa svim opcijama, mnogo olaksava podesavanja. Videces u tom meniju da se podesavanja nekih modula nalaze razdvojena na dva ili cak tri mesta. Pa pregledaj sve gde se spominje webform...
jedan deo opcija moze biti u Site configuration a drugi u content management...

p. s.
Svaki put kada ti je nesto sumnjivo probaj sledece:
Prebaci drupal u offline mod i pokreni upadte.php . Na upadete stranici ne moras nista dirati vec samo next, next, next... Masa problema se na taj nacin automatski popravi.
 
Odgovor na temu

dmd

Član broj: 37299
Poruke: 192
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu03.07.2010. u 14:23 - pre 167 meseci
Citat:
spezia: Ok... Resio sam manje vise ovo..
Ali hteo bih da mi se forma ili desni blokovi pokazuju samo na odredjenim stranicama.
Znaci ne kada sam u admin panelu, ili recimo da nije na naslovnoj
Jel ima neki primer za ovo podesevanje
??


U konfiguraciji bloka imaš podešavanja za "vidljivost" bloka na određenim stranicama.

Odabereš šta ti odgovara:
1. Prikaži na svakoj strani osim - dodati listu strana
2. Prikaži samo na određenim stranicama - dodati listu strana

U tekstualnom polju dodaš putanje ka stranama u formi:

<front> ( samo na naslovnoj strani )

node/1 ( putanja ka prvom unosu )

node/1001 ( putanja ka 1001 unosu )

Ili ako imaš podešene ljudski čitljive putanje:

naslov-nekog-članka


 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu06.07.2010. u 14:28 - pre 167 meseci
Da to sam nasao...
Imam sledeci problem, nadam se poslednji.
Napravio sam formu , preko weform i webform_block...
Kada kliknem na " submit ",
Dodao sam da ode na thankyou.html stranicu, i tamo je neki sadrzaj i bla bla bla
Problem je sto kada ode tamo u URL se javlja sledece
http://localhost/drupal/thankyou.html#node3
e sad nikako da nadjem u webform.module kako da iz URL-a uklonim ovo " #node3 "
Gledao sam gde se definise i nigde nema... U principu dali ovo veze ima sa webfrom uopste ili to drupal pravi.
Jel ima neko ideju kako da resim ovo, ali da vazi samo za forme, posto bih stavio jos 2 ??
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: WebForm plugin u Drupalu07.07.2010. u 14:33 - pre 167 meseci
Ne znam tacno jer ne koristim taj modul ali zvuci mi kao da to "#node3" nije slucajno vec verovatno ima neku ulogu.

Ako na stranici "thankyou.html" nema ni jedan anchor koji se zove "node3" onda je to verovatno neka funkcija od modula...
Mozda taj modul nije predvidjen da sa njega ides na nekastranica.html vec na neku drupal stranicu (koja je uvek oznacena sa node po defaultu)

Pokusaj dodati jos jednu stranicu u druaplu i ako dobije url na primer "node54" ti dodaj alias url "thankyou" i koristi taj url umesto onog "thankyou.html" pa vidi da li ce onda da radi istu stvar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: WebForm plugin u Drupalu

[ Pregleda: 1942 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.