Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemacko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemacko drzavljanstvo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19178 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 09:38 - pre 168 meseci
Postovani,



Zeleo bih nesto da Vas pitam.

Ja imam 26 godina (rodjen sam 1984 godine) i zivim u Beogradu, ali sam rodjen u Nemackoj. Moji roditelji su godinama ziveli i radili u Nemackoj (od 1970 do 2003 godine) i sada su u penziji. Trenutno su prijavljeni kod mog ujaka u Nemackoj – malo zive u Nemackoj, a malo u Srbiji...

S obzirom na to, da ja uopste nemam nemacki boravak (odnosno nemacko drzavljanstvo), a da su moji roditelji godinama ziveli i radili u Nemackoj i da sam ja rodjen u Nemackoj, da li imam pravo prema novom nemackom zakonu o strancima iz 2000 godine da zatrazim tj. podnesem zahtev za sticanje nemackog boravka odnosno nemackog drzavljanstva u nemackoj Ambasadi u Beogradu ?

Naime, ja sam do sada e-mailom kontaktirao na desetine nemackih institucija koje se bave ovim pitanjima i dobio sam sledeci odgovor (citiram):

„ Princip rodjenja kaze da dete ima pravo na nemacko drzavljanstvo tj. automatski ga dobija, ukoliko je rodjeno u Nemackoj i ukoliko je bar jedan od roditelja imao zakonski regulisan boravak u Nemackoj tj. boravisnu dozvolu od najmanje sedam godina pre rodjenja deteta“.

To je upravo moj slucaj !!!

Naime, ja sam kontaktirao i nemacku Ambasadu u Beogradu, odnosno poslao sam e-mail, ali nisam dobio odgovor na moje pitanje. Takodje, sam kontaktirao nemacke institucije npr. bmi, bund.de, itd. ali ni od njih nisam dobio odgovor. Institucije koje se bave migracijama takodje sam kontaktirao, ali su me one upucivale upravo na one institucije koje sam u prethodnom izlaganju naveo, odnosno na bmi, bund.de, nemacku Ambasadu u Beogradu i sl.

Obzirom da od nemacke Ambasade u Beogradu nisam dobio odgovor, to mi stvara neku sumnju da se ipak nesto moze ostvariti u moju korist sto se tice sticanja nemackog drzavljanstva.

Mene najvise zanima, a upravo na to pitanje mi niko nije dao odgovor, da li ja mogu i imam pravo da podnesem i dobijem nemacko drzavljanstvo, jer po tom novom zakonu o strancima iz 2000 godine ja u potpunosti ispunjavam uslove, ali u vreme kada sam ja rodjen 1984 godine, taj zakon tj. princip rodjenja nije ni postojao.

S postovanjem,

Igor

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 18.03.2013. u 11:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.speedy.com.ar.



+109 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 14:39 - pre 168 meseci
od ambasade i imigracionog generalno tesko da budes dobio pomoc, njima je u interesu da ti ista ne daju. najbolje kontaktiraj nekog advokata koji se bavi imigracijom. nisam bas siguran da primenjuju taj zakon retroaktivno.
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.com
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 14:47 - pre 168 meseci
--0-1447859479-1277732883=:21174
Content-Type: text/html; charset=us-ascii

<html><head><style type="text/css"><!-- DIV {margin:0px;} --></style></head><body><div style="font-family:times new roman, new york, times, serif;font-size:12pt"><DIV>Hvala...</DIV>
<DIV>Trenutno mi i jeste glavni problem da pronadjem advokate koji se bave ovim pitanjima...<BR></DIV>
<DIV style="FONT-SIZE: 12pt; FONT-FAMILY: times new roman, new york, times, serif"><BR>
<DIV style="FONT-SIZE: 13px; FONT-FAMILY: arial, helvetica, sans-serif"><FONT face=Tahoma size=2>
<HR SIZE=1>
<B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">From:</SPAN></B> miloshzorica &lt;[email protected]&gt;<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">To:</SPAN></B> [email protected]<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Sent:</SPAN></B> Mon, June 28, 2010 3:39:53 PM<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Subject:</SPAN></B> Re: Nemacko drzavljanstvo [elitesecurity.pracenje.teme]<BR></FONT><BR>od ambasade i imigracionog generalno tesko da budes dobio pomoc, njima je u interesu da ti ista ne daju. najbolje kontaktiraj nekog advokata koji se bavi imigracijom. nisam bas siguran da primenjuju taj zakon retroaktivno.<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#403667<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:403667:c6f49ff504ee26fdb789ac3790cc2e37<BR>
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 14:55 - pre 168 meseci
Hvala...
Da li neko od vas slucajno poznaje nekog advokata koji se bavi ovim pitanjima ili ima neki link da mi posalje ???
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.speedy.com.ar.



+109 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 15:04 - pre 168 meseci
ivan, isak666 ili neko drugi od forumasa tamo bi mogao da se oglasi

ja ne znam nikog, ali ako mi kazes grad u kom ti treba, mogu se raspitati
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 15:16 - pre 168 meseci
Mene zanima konkretno u Hamburgu...
Jel mislis da njima (Ivanju, Isaku 666) posaljem poruke ili ... ???

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 18.03.2013. u 11:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 15:31 - pre 168 meseci
@xy_51

poslao sam ti PP.

poz
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 16:08 - pre 168 meseci
Hvala ti Isak666, ali nisam imao srece...
Nisam uspeo telefonom da dobijem bas nikakvu informaciju...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 16:11 - pre 168 meseci
Ne zna ili nije hteo da ti kaze?

Kontam da adokvati takve info naplacuju, pa jedino termin ili nesto tako.
Jbm li ga, nemam pojma kako to ide.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 16:22 - pre 168 meseci
a zasto nisi nazvao ambasadu? (ne email poslao,nego uzeo telefon u ruke i pozvao ambasadu i trazio ambasadora ili nekog konzula)
kad vec nisi otisao u ambasadu
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 16:36 - pre 168 meseci
Isak 666

E, ja sam ga odmah zvao kada si mi dao njegov link, ali nije hteo uopste preko telefona o bilo cemu da razgovara..... Kao, ni jedan advokat nece o tome pricati preko telefona, ali je bio skroz ok, izvinjavao se jos on meni, ali nije hteo cak ni da me saslusa...
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 16:37 - pre 168 meseci
Horvat

Ma, ne vredi zvao sam... Ali... Ovakve informacije jedino mozes dobiti od advokata koji je bas strucnjak za nemacko pravo i pravu EU...
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 16:40 - pre 168 meseci
Isak 666


Ako ti vec on bude prevodio ta dokumenta, hajde molim te iskoristi priliku da mu postavis ovo pitanje u vezi mene, ako ti nije problem... Jer, znas celu pricu o cemu se radi kod mene...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 17:58 - pre 168 meseci
Nije mi problem, mogu ga to pitati.
Jedino sto bih ja to radio za nekih mesec i po - dva kad budem u Srbiji, pa ako ti nije predugo.

On ti nece nista reci bez termina, jer od tih saveta zaradjuje ;)
Koliko kosta takva usluga, nemam pojma.
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 19:04 - pre 168 meseci
Isak 666

OK, nije mi predugo... To je negde znaci sredina ili kraj avgusta... Hvala ti unapred !!! Ta informacija bi mi zaista puno znacila, ako bih je dobio iz prve ruke...
Da te pitam nesto... Jel postoji mogucnost da mi na PP posaljes tvoju e-mail adresu ? Hteo bih jos nesto da popricam sa tobom, ako nije problem...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 20:05 - pre 168 meseci
Evo ti nesto iz teme koju bi trebao da pretrazis - tu ima dosta korisnih informacija.

Citat:
Jedno, dvojno ili visestruko drzavljanstvo?
Tek sto se nakon dugogodisnjih svadja oko donosenja novog Zakona o drzavljanstvu situacija na terenu u Njemackoj smirila, a sve su se politicke strane, a cini mi se i stranci pomirili s promjenama koje su od 1. sijecnja 2000. stupile na snagu, odjednom se ovog proljeca u tisku pojavila vijest da je najvjerojatnije preko 50.000 Turaka, njemackih drzavljana to drzavljanstvo ponovno izgubilo. Nastala je smutnja i mnogi „Nijemci” a medju njima i hrvatski, koji u dzepu nose dvije putovnice zapitali su se nisu li i oni ostali bez njemackoga drzavljanstva?
Ponajprije treba istaknuti da Njemacka 1. sijecnja 2000. godine nije izglasala neki potpuno novi Zakon o drzavljanstvu. Radi se o reformi Zakona iz 1913. godine. Istina, vladajuca koalicija je bila naumila izvrsiti temeljitu obnovu toga Zakona. Zbog otpora oporbe i njemackog pucanstva opcenito, dogovoren je izmedju vladajuce koalicije i oporbe takozvani „opcijski model” u kojem je doslo samo do nekih promjena u postojecem Zakonu, koje na oko nisu velike, ali dugorocno gledano mogu imati trajnije posljedice.

Najbitnija promjena je u tome sto je uz postojecu „vezu po krvi” (Ius sanquinis) uveden i „teritorijalni princip” (ius soli). To znaci da djeca stranaca koja su nakon 1. sijecnja 2000. rodjena u Njemackoj pod odredjenim uvjetom rodjenjem stijecu njemacko drzavljanstvo. Uvjet je da jedan od roditelja najmanje osam (8) godina regularano boravi u Njemackoj. Takova djeca zadrzavaju i drzavljanstvo svojih, jednog ili oboje roditelja. Po navrsetku punoljetnosti (18 godina) ti se mladi moraju pismenom izjavom najkasnije do navrsene 23. godine zivota izjasniti koje drzavljanstvo zele zadrzati, njemacko ili ono svojih roditelja. Izjavi li netko da zeli zadrzati „svoje” drzavljanstvo, automatski gubi njemacko drzavljanstvo. Isto vrijedi i nakon navrsene 23. godine zivota ako se netko nije izjasnio. Ukoliko netko izjavi da zeli zadrzati njemacko drzavljanstvo, obvezatan je do navrsene 23. godine zivota podastrijeti otpust iz drugog drzavljanstva. Ukoliko to ne ucini, gubi njemacko drzavljanstvo osim u slucajevima da je pismenim putem zatrazio zadrzavanje prijasnjeg drzavljanstva. Svi ostali stranci moraju njemacko drzavljanstvo zatraziti pismenim putem. Tako na primjer stranci koji osam godina redovito borave u Njemackoj imaju pod odredjenim uvjetima pravo da na zahtjev dobiju njemacko drzavljanstvo.


http://www.elitesecurity.org/t320931-1#1948509
 
Odgovor na temu

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 21:08 - pre 168 meseci
Iskreno ne verujem da zakon vazi unazad.
Kad sam ja bio pitao na Standesamt radi drzavljanstva i pitao da mi zaracunaju godine koje sam proveo ovde na studentskoj vizi, jel je iste te godine donesen zakon gde se provedeno vreme sa studenstkom moze upola racunati , oni nisu to prihvatili. Pitao sam posle advokata na sta mi je on odgovorio da se ne isplati ganjati se na sudu i tumaciti zakone , bolje sacekati par godina. Tako da i kod tebe pitanje je kolko ce ti advokat uzeti da ti to zavrsi ako je moguce.
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 21:21 - pre 168 meseci
bole_i

Moj najveci problem je to sto i u vreme kada sam imao pravo da podnesem zahtev za drzavljanstvo (znaci do 18 godine), ja to pravo nisam mogao da iskoristim u Nemackoj, jer je tada iz politickih razloga, tj. sankcija i sl. bilo nemoguce dobiti vizu i otici iz zemlje... A nista bolja situacija nije bila ni do 2003 godine...To mi je jedina nedoumica, kako bi vlasti u Nemackoj gledali na tu cinjenicu ?!?
 
Odgovor na temu

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 21:28 - pre 168 meseci
Kolko je meni poznato , nemacke vlasti smatraju da je sa dolaskom djindjica na vlast u srbiji demokratija. Znam da su 2002-2003 terali izbeglice kuci da se vrate kao ono situacija je u srbiji stabilna

A kako stojis sa nemackim ?
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nemacko drzavljanstvo28.06.2010. u 22:00 - pre 168 meseci
bole_i

Sa nemackim jezikom stojim veoma dobro... Znam odlicno da pisem, citam, govor mi je dobar (naravno zavisi od situacije i o cemu se radi), ali mogu bez vecih problema da se snadjem. Cak sam i neka svoja dokumenta sam prevodio na nemacki jezik. Samo sto ovde u Srbiji nemas toliko prilike da pricas nemacki, pa je onda konverzacija malo slabija od ostalih vestina, ali brzo se uklopim kada s nekim pocnem da razgovaram na nemackom jeziku.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 18.03.2013. u 11:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemacko drzavljanstvo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19178 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.