Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skidanje zastite sa laserske glave!

[es] :: Elektronika :: Skidanje zastite sa laserske glave!

[ Pregleda: 3463 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Skidanje zastite sa laserske glave!09.06.2010. u 11:07 - pre 168 meseci
Postovanje!

Danas sam kupio novu lasersku glavu za VIVax DVD player.
Covek mi rece da treba da se skine zastita da bi proradila, treba nesto da se prelemi a ja ne znam sta (neki pin) koji je to tacno???

Unapred zahvala!!!
 
Odgovor na temu

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skidanje zastite sa laserske glave!09.06.2010. u 11:17 - pre 168 meseci
Model:SF-HD62
 
Odgovor na temu

radojkomojkovac
Serviser,Nis
Nis

Član broj: 170296
Poruke: 108
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Skidanje zastite sa laserske glave!09.06.2010. u 12:58 - pre 168 meseci
Nakon montaze lasera potrebno je lemilicom i pletenicom za skupljanje kalaja isti ukloniti sa tacke koja se nalazi pored konektora za flet kabl (nakon uklanjanja viska kalaja ostaju tri polja-segmenta stampe koja nesmiju biti spojena).
Pozdrav ***
 
Odgovor na temu

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skidanje zastite sa laserske glave!09.06.2010. u 13:16 - pre 168 meseci
Hvala! Proradio je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ostaje stelovanje.... ;)
 
Odgovor na temu

radojkomojkovac
Serviser,Nis
Nis

Član broj: 170296
Poruke: 108
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Skidanje zastite sa laserske glave!09.06.2010. u 15:49 - pre 168 meseci
Nemoj na novom laseru vrsiti nikakva stelovanja jer postoji velika mogucnost da ga trajno ostetis!
 
Odgovor na temu

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skidanje zastite sa laserske glave!09.06.2010. u 18:45 - pre 168 meseci
Morao sam, inace nikad ali nikad ne bi proradio!!! HVALA!!!
 
Odgovor na temu

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Skidanje zastite sa laserske glave!12.06.2010. u 09:24 - pre 168 meseci
Interesantna stvar se desava!

Inace prvi put popravljam neki laserski uredjaj na nacin da mu menjam laser... slab sam sa ovim optickim uredjajima...

E sad, kako sam mu ugradio gore spomenut laser, podesio ga, posto kolega rece gore da nista nedira, medjutim nije hteo nista da cita.
Sad sam uspeo da podesim da cita CD medije, medjutim kad stavim MP3 iil DVD medij vidi da unutra posoji nesto cak ga i zavrti sa brzinom kad se vec inicializuje da je spremno za citanje,
medjutim neume da protumaci medij, na displeyu se ispise STOP!

Uredjaj je pre citao DVD i MP3 i ugrado sam mu isti laser,,, i nece...

samo da pitam, dal je do podesavanja lasera ili nesto drugo ... ?

Hvala unapred na odgovoru!
 
Odgovor na temu

Ledeni83
Servisiranje Audio i Video uredjaja
Leskovac

Član broj: 175300
Poruke: 111
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Skidanje zastite sa laserske glave!28.07.2010. u 20:52 - pre 167 meseci
Menjao sam oko 30-ak lasera do sada (sta ces ipak je LE siromasan grad za tolike investicije )
Mogu ti reci da se svi laseri steluju u fabrici i de je potrebno samo da ga namontiras i naravno da skines elektrostaticku zastitu, sto si vec i uradio.

Ako i posle zamene nece da ti cita odredjene medije (npr. DVD ili CD bez obzira sta je narezano na disku) moze biti da ima jos gresaka.

Ako ne cita DVD disk (nebitno da li je audio ili video sadrzaj na njemu) moze biti da ti motor koji okrece disk ne radi kako treba,da je izgubio snagu i brzinu. Naime da bi procitao DVD potrebna mu je nesto veca brzina rotacije nego za CD.

Moze biti i trakasti provodnik koji povezuje laser i ostatak elekrtonike. Imao sam dosta takvih gresaka. Desava se da neki vod, od njih 20-ak, prekida u nekom polozaju ili ima preveliki otpor ili je pak samo u prekidu. U par slucajeva, gde nisu hteli da citaju neki tip medija (DVD ili CD), izvrsio sam poravku samo zamenom trakastog provodnika.

Obzirom da si morao da ga stelujes, da bi ista procitao, greska moze biti i u napajanju laserske diode.
Secam se da sam jednom DVD LG-u menjao laser jer nije hteo da cita DVD diskove, a posle taj isti laser sacuvao cisto radi probe i testa a ispostavilio se da je taj laser ispravan. Na drugom LG-u cita zadovoljavajuce.

Kada DVD player na displeju ispise STOP to bi trebalo da znaci da je procitao disk i da treba da mu se zada PLAY komanda da bi zapoceo reprodukciju. Ako nece da krene u reprodukciju onda moze biti da je zaprljana letva po kojoj klizi laser ili je pak problem u servo komandama. Imam par lasera iz doba audio CD playera koji procitaju CD, napisu broj pesama i vreme trajanja diska, ali ne krecu u reprodukciju. Vrte disk do besvesti i onda napisu neku gresku.


Eto to je moje malo iskustvo, nadam se da sam bar malo pomogao

Pozdrav
AMD Phenom II X4 955
DFI LanParty DK 790FXB-M2RSH
XFX gForce 8800GTS
4x OCZ Special OPS Edition 1GB
Seagate Barracuda 250GB + Samsung Spinpoint 500GB
Hewlett Packard 1040 R
SkyStar 2 ProgDVB + AltDVB
LC Power LC6550 GP 550W
Creative eXtreme Music
2x Logitech Z 5500 Digital
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Skidanje zastite sa laserske glave!

[ Pregleda: 3463 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.