Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reklamiranje firme preko interneta

[es] :: Vodič za posao :: Reklamiranje firme preko interneta

[ Pregleda: 3141 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladenjacket
Mladen Stosic
Kragujevac, Srbija

Član broj: 239148
Poruke: 4
*.fi.muni.cz.



Profil

icon Reklamiranje firme preko interneta06.06.2010. u 20:53 - pre 168 meseci
Pozdrav svima,

Planiram uskoro da otvorim firmu za web dizajn i zanima me koliko je moguce naci musterije postavljanjem banner oglasa na dobro posecene sajtove ili forume cija je tema web dizajn ?

Vasa iskustava..

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: Reklamiranje firme preko interneta06.06.2010. u 21:12 - pre 168 meseci
Ja ti mogu preneti moja iskustva. Zakupio sam baner 480x60 na sajtu jednih nasih dnevnih novina, necu reci kojih, sajt ima milionskie mesecnie posete (bar statistike tako kazu).
Reklamirao sam neke usluge, i hteo sam da iskusim cari reklamiranja na dobro posecenim sajtovima.
Reklamiranje je na ovakvim sajtovima totalno neisplativo, za 7 dana prikazivanja platio sam oko 200 EUR, i bilo je jedva oko 1100 klikova. Neki menadzer iz te redakcije mi je rekao, da je prosek kliktanja oko 0.25% od ukupnog prikaza banera. Naravno, to sam saznao na kraju, kada se kampanja oglasavanja zavrsila. Mozes i sam zakljuciti ko se reklamira na ovakvim sajtovima, banke uglavnom, ali njima trosenje para na reklame nije nikakav problem :)
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

mladenjacket
Mladen Stosic
Kragujevac, Srbija

Član broj: 239148
Poruke: 4
*.fi.muni.cz.



Profil

icon Re: Reklamiranje firme preko interneta06.06.2010. u 21:46 - pre 168 meseci
Jel ima neko iskustva sa stranim sajtovima i procentom musterija prema broju poseta ?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8349
178.218.206.*



+1344 Profil

icon Re: Reklamiranje firme preko interneta06.06.2010. u 22:02 - pre 168 meseci
Citat:
acatheking: za 7 dana prikazivanja platio sam oko 200 EUR, i bilo je jedva oko 1100 klikova.


Misliš li da je tih 1100 klikova jedini rezultat te reklamne kampanje?

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Reklamiranje firme preko interneta07.06.2010. u 09:30 - pre 168 meseci
Citat:
mladenjacket
Planiram uskoro da otvorim firmu za web dizajn i zanima me koliko je moguce naci musterije postavljanjem banner oglasa na dobro posecene sajtove ili forume cija je tema web dizajn ?


Ako ozbiljno misliš da se baviš tim porlom onda bi morao odlično da poznaješ oblast reklamiranja na Internetu, ili da zaposliš nekoga ko taj posao odlično poznaje.
 
Odgovor na temu

masinac_1
Novi Sad

Član broj: 260719
Poruke: 44
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Reklamiranje firme preko interneta19.06.2010. u 13:32 - pre 168 meseci
Tacno tako kao sto Pedja rece.

Elem, misljenja sam da kod nas i pored mnogo informaticki nepismenih ljudi slaba vajda moze biti od banera.

Najbolje da odvojis neku svotu za google i placas samo klikove. Isto imas na facebook-u. Oglasi se serviraju prema sadrzaju strane i ip adresi posetioca (zvanicno, a na fb ko zna po jos cemu). Naravno igra veliku ulogu i budzet, ali tesko ces se takmiciti sa recimo eunet-om, koji se trpa svuda. Dok je na msn-u postajao niz neki pravila za prikazivanje oglasa i nije mogao svako da se ogalsava, eunet mi je dosadio. Eunet je samo primer, ima dosta slicnih.

Na neki nacin svejedno je gde se pojavi oglas ako rezultuje klikom. Od toga sto ce neko videti 5-6 reci sa banera i produziti dalje nemas nista.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Reklamiranje firme preko interneta

[ Pregleda: 3141 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.