Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?

[es] :: Web aplikacije :: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?

[ Pregleda: 2985 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spredic
danbuga ltd :)
planeta zemlja

Član broj: 103900
Poruke: 202

Sajt: blog.predicsasa.com


+12 Profil

icon Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?03.06.2010. u 16:35 - pre 169 meseci
Našao sam drupal vebsajt koji mi se svidja i nemam pojma kako da skinem themes/temu, probao sam sa teleport pro, offline explorer, webzip, web reaper, httrack, i iako je teleport skinuo najviše od celog tog sajta, ipak mi sve pretvori u html i ne rade sve one džidža midže oko dinamičnosti sajta, ali i kada skidam samo temu, drupal instalacija nikad ne prepozna temu, ni drupal 5 niti drupal 6, a u pitanju je drupal vebsajt. probao sam da skinem samo temu, pa sam mislio da da ubacujem svoj sadržaj i slike, ali ne mogu da skinem temu koju bi drupal instalacija prepoznala, a kad skidam ceo sajt sa teleport pro, sve mi pretvori u HTML i ode mast u propast. radi se o artstate.nl vebsajtu.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?03.06.2010. u 17:53 - pre 169 meseci
Pre svega nemoguće je da skineš temu. Jer prilikom uspostavljanja konekcije sa sajtom svi server-side jezici (u ovom slučaju PHP) renderuju kao HTML, i samim tim možeš da skineš samo html/css/images. Drugo, to što pokušavaš da uradiš je nelegalno, jer se ovde radi o 100% unikatnom dizajnu koji je vlasnik sajta napravio/naručio da se odradi.

Bolje nađi neku besplatnu temu, ili kupi neku koja ti se sviđa.
 
Odgovor na temu

o2seo.com
O2SEO

Član broj: 244049
Poruke: 137
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.o2seo.com


+3 Profil

icon Re: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?03.06.2010. u 18:18 - pre 169 meseci
Kao sto je vec receno PHP sajt koji koristi bazu ne mozes da skines kao HTML. Da bi ga 'prekopirao' kako bi sve radilo kako treba potrebna ti je i njihova SQL baza koju nakon sto poskidas sve importujes u svoju bazu.

Probaj da angazujes dizajnera koji ce ti odraditi slicnu temu.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?03.06.2010. u 18:41 - pre 169 meseci
Citat:
Kao sto je vec receno PHP sajt koji koristi bazu ne mozes da skines kao HTML

Za temu mu ne treba baza. Potrebni su mu PHP/CSS fajlovi koji se, kao što rekoh, rendiraju kao HTML.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?03.06.2010. u 21:40 - pre 169 meseci
ne moezs skinuti celu temu pa da bude prepoznata ali mozes skinuti dovoljno koda da sam izradis pribliznu kopiju takve teme.

Pre svega otvori u browseru source te stranice i pogledaj u head elementima koje css fajlove koristi ta stranica. I onda prekopirs njihov URL i skines te CSS fajlove.
Stavis ih u folder u kojem izradjujes drupal temu. U temu u info fajlu od teme navedes ta dva CSS fajla. Naravno moras sve po pravilima ali otprilike tako ide.

Na osnovu div tagova sa ID parametrima mozes otkriti i koje regiona koristi ta tema pa i njih napravis.

U source kodu obrises sav sadrzaj tagova tako da ti ostanu samo DIv tagovi koji definisu layout. Njih prebacis u page.tpl.php

eta tako ide otprilike. A detalje ces znati kada naucis da pravis temu za drupal. Imas o tome ima i knjiga i video tutorijala. Moze da se nauci za par dana.

---
Telport pro i offline explorer ti nece pomoci. najbolje u browseru otvoris source pa onda napravis COPY i PASTE koda u svoj fajl, pa kasnije prepravljas...
 
Odgovor na temu

spredic
danbuga ltd :)
planeta zemlja

Član broj: 103900
Poruke: 202

Sajt: blog.predicsasa.com


+12 Profil

icon Re: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?04.06.2010. u 17:56 - pre 169 meseci
Hvala za odgovore, jes, nisam se setio da instaliram drupal pa da naucim da pravim temu, a nije problem da se skinu CSS fajlovi iz source koda, samo nisam shvatio sta su ovi DIV tagovi, ali to cu da proverim kad nadjem tutorijal za pravljenje drupal teme, mada verovatno sama tema ne bi bila toliki problerm koliko bih morao da pazim na module i skripte koje daju sajtu dinamicnost.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?04.06.2010. u 22:23 - pre 169 meseci
Citat:
samo nisam shvatio sta su ovi DIV tagovi,

u tom slucaju trebas da savladas neke osnovne stvari o izradi web stranica pa onda de se upustis u izradu teme za neki CMS.

Saveti koje sam napisao su iskoristivi samo ako osnove imas i ako si vec radio sa nekim CMS-om.

Citat:
jes, nisam se setio da instaliram drupal pa da naucim da pravim temu

A sta si onda hteo sa tom temom, ako nemas vec instaliran drupal?

Ako trebas samo da izradis slicnu takvu stranicu onda mozes u svakom browseru da je snimis. Pa onda otvoris u nekom editoru (na primer besplatni Kompozer) i izmenis sta zelis po svom ukusu.
 
Odgovor na temu

spredic
danbuga ltd :)
planeta zemlja

Član broj: 103900
Poruke: 202

Sajt: blog.predicsasa.com


+12 Profil

icon Re: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?05.06.2010. u 17:01 - pre 169 meseci
Citat:
Stranger2: A sta si onda hteo sa tom temom, ako nemas vec instaliran drupal?

Ako trebas samo da izradis slicnu takvu stranicu onda mozes u svakom browseru da je snimis. Pa onda otvoris u nekom editoru (na primer besplatni Kompozer) i izmenis sta zelis po svom ukusu.


imao sam instaliran drupal ali sam ga deinstalirao, i naravno mogu ga opet instalirati pa da probam da naucim nesto:)
probacu to sa kompozerom, imam jedan portable kompozer na USB, i ono sto smo pomenuli sa drupal temom, pa cu da vidim sta je lakse.
znam sta su DIV tagovi, znam HTML, samo nisam skapirao ove DIV atribute i te regione koje si pomenuo pa se zato nisam setio da se radi o klasicnim html DIV tagovima. ja koristim klasiku: div align justify, i tako to, mada mislim da se preslo na p align justify, ali svako koristi po zelji. hvala za odgovor.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?06.06.2010. u 01:38 - pre 169 meseci
Citat:
samo nisam skapirao ove DIV atribute i te regione koje si pomenuo

Aha. Druap tema ima definisane regione i u info fajlu i templateu. Da bi iskorpirao postojecu temu izmeju ostalog treba da ima isti raspored regiona, sto mozes otkriti iz div tagova...

...Ne moze se iz dve-tri reci objasniti. Trebas pratiti neki tutorijal za izradu tema. A ima i dokumentacija na sajtu drupal.org ...

Ako ti treba knjiga o tome javi mi na pp
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Kako skinuti drupal temu sa nekog sajta?

[ Pregleda: 2985 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.