Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless na 400m i dvije zgrade kao prepreke

[es] :: Wireless :: wireless na 400m i dvije zgrade kao prepreke

[ Pregleda: 1725 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rocky988
internet
Zagreb

Član broj: 254204
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon wireless na 400m i dvije zgrade kao prepreke01.06.2010. u 14:06 - pre 169 meseci
Imam router DSL G684T i trebao bih internet na 400m udaljenosti gdje su dvije zgrade prepreke. Nije problem da se vani postave antene. Mogu i postaviti antene da budu optički vidljive ali onda sa svake antene moram povući 40m kabela. Da li će to smetati? Što predlažete od opereme da si uzmem i kako da to najbolje realiziram? Unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: wireless na 400m i dvije zgrade kao prepreke01.06.2010. u 14:41 - pre 169 meseci
40m lan kabla mozes postaviti a na 40m antenskog kabla nemoj ni da pomisljas i zbog cene samog kabla a naravno i zbog slabljenja koje bi bilo ogromno na toj duzini.
Mozes uzeti dva access pointa koje ces postaviti neposredno pored antena a od njih do racunara vuci lan kablove.
 
Odgovor na temu

rocky988
internet
Zagreb

Član broj: 254204
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: wireless na 400m i dvije zgrade kao prepreke01.06.2010. u 19:22 - pre 169 meseci
problem je što bi onda te antene morale biti dosta daleko od zatvorenog prostora pa bi jako teško mogao postaviti access pointe. Da li bi se moglo kroz zgrade s nekom antenom? Ili koje mi još varijante preostaju?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: wireless na 400m i dvije zgrade kao prepreke01.06.2010. u 19:50 - pre 169 meseci
Wireless link kroz zgrade to jest bilo kakve vece prepreke je nemoguce (priblizno) tacno izracunati bez obzira kakve antene koristis zbog same prirode radio talasa na tako visokoj frekvenciji i koji se jako tesko probijaju kroz prepreke a posebno na udaljenosti vecoj od par desetina metara.
Cak i da uspes da ostvaris vezu kroz zgrade signal bi ti bio jako slab i nestabilan a samim tim i protok,ping...
Ako je moguce postavi antene i acces pointe tako da se vide i neces imati problema a duzina lan kabla do access pointa je neizbezna osim ako neces da i tu napravis wireless linkove sto mislim da se nikako ne isplati kakva god bila svrha.
Jedino mozda da pokusas jednu antenu postaviti na zgradu pa da na taj nacin bar malo smanjis broj prepreka (ako je moguce) mada opet nije sigurno kako ce to sve raditi i da li ce raditi.
Ja sam se pre par godina kacio na provajderov ap koji se nalazio u kancelariji sa malom antenicom,izmedju je bila jedna manja zgrada a kod mene na krovu 3d corner antena oko 18db i to je radilo fino,doduse signal je bio prilicno slab ali je protok bio ok.
Jos da napomenem da sam tada imao protok 256kbit i to je izvlacilo ali pretpostavljam da ne bi ni mogao puno vise da povucem od toga zbog slabog signala pa zato ako tebi treba protok od par mbit tesko ces to izvesti bez opticke vidljivosti.

edit:razmisli ako je moguce o postavljanju jednog access pointa na jednu tacku koju vidis sa obe lokacije,naravno ako je to tehnicki izvodljivo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wireless na 400m i dvije zgrade kao prepreke

[ Pregleda: 1725 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.