Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje b i g standarda?

[es] :: Wireless :: Povezivanje b i g standarda?

[ Pregleda: 4039 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

positive
BGD

Član broj: 20599
Poruke: 30
*.scnet.yu



Profil

icon Povezivanje b i g standarda?22.04.2004. u 20:42 - pre 243 meseci
Drugar i ja hocemo da se povezemo wireless-om (razdaljina izmedju nas je oko 400 m sa optickom vidljivoscu).
Sad malko da zakomplikujemo stvar...

Meni bi trebalo da uskoro stigne kablovki modem (nadam se). Naravno hteli da obojca pristupamo net-u i kad je meni ugasen komp.
Da stvar bude jos malo koplikovanija, drugar je zapeo da se povezemo i na BG Wireless mrezu, ciji AP se vidi sa njegove terase idealno.
E sad ako bi se mi povezali sa G standardom, a BG wireless-ov AP radi na b standardu, kako to da izvedemo?
Razmisljamo da obojca uzmemo po jedan AP, pri cemu bi kod mene bio i jedan swich (koji vec imam) i kablovski modem.
Znaci veza izgleda ovako: kabl. modem -> swich (1 komp, 1 AP) -> AP -> AP (vezan za komp) -> BG wireless.

Da li je ovakva veza uopste moguca ili nam treba jos opreme (jos jedna kartica i antena ili nesto drugo) ?
Kako uskladiti da 1 AP radi na g kada smo samo on i ja u mrezi, a kad se vezujemo na BG wireless da radi na b?
Sta mislite o D-Link AP : DWL-2000AP+/E AirPlus XtremeG+ (oko 100e)?
S obzirom u deklaraciji ovog modela kaze da radi do 400m na otvorenom, do 100m u zatvorenom, da li bi bio dovoljno jak signal ako bi stavili dva AP koji su na oko 400m udaljeni ili nam treba dodatna antena?

Unapred zahvalan

stay cool and be positive
ne budi bez veze, povezi se: www.bgwireless.net
 
Odgovor na temu

shera037
Krusevac

Član broj: 23602
Poruke: 70
*.air.tehnicom.net

ICQ: 150050472
Sajt: shop.anyg.rs


Profil

icon Re: Povezivanje b i g standarda?05.07.2004. u 23:08 - pre 241 meseci
pozdrav

Sto setice DWL-2000AP+ uredjaja, skoro da uopste ne radi kao klijent na b uredjaje. Ja imam DWL-2000AP+ i jos uvek imam problema sa konekcijom na b Access Point . Stvar je u tome sto posle izvesnog vremena AP-u prestane da radi ethernet port, tada moram da ga iskljucim i ponovo ga ukljucim. Do sada najbolje radi sa Firmware Version: 1.10, kao klijent sa b Access Point-om.


A sto se tvoje konekcije tice, spomenuo si samo 2 AP uredjaja kojima verovatno hoces da se povezes sa drugarom u Wireless Bridge modu, tako da ti nedostaje jos jedan AP. DWL-2000AP+ odlicno radi u Wireless Bridge modu sa Firmware Version: 1.10, a kao treci uredjaj predlazem ti DWL 900AP+ koji bi ti radio kao Wireless Client prema BG Wireless mrezi.

Sto se tice razdaljine od 400 metara (posto imas opticku vidljivost) nije nikakav problem, jednostavno napravi bi-kvad antenu i radice odlicno.

 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Povezivanje b i g standarda?06.07.2004. u 09:38 - pre 241 meseci
da da ima taj problem sa ethernet portom, kaci se normalno , sve radi cool ali posle nekog vremena prestane da radi i posle ga AP ispise iz liste aktivnih

e sad sto se to desava pojma nemam, ali dobar je to uredjaj, ima brdo opcija u firmweru.
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Mitar Ostojic
Sabac

Član broj: 26425
Poruke: 201
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Povezivanje b i g standarda?09.07.2004. u 07:26 - pre 240 meseci
Isti problem,samo mi se cini da se taj problem javlja kada je aktivan ali nema protoka neko odredjeno vreme pa kao da udje u neki sleep mod ili sta vec iz koga nece da se probudi
Customer: I'm having problem closing this dialog box here on my screen.
Tech Support: Ok, in the upper left hand side of the screen, can you see the 'OK' button displayed?
Customer: Damn! How can you see my screen from there?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Povezivanje b i g standarda?

[ Pregleda: 4039 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.