Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux Mint 9 - Problem sa povezivanjem sa TV-om, hibernacijom....

[es] :: Linux :: Linux Mint 9 - Problem sa povezivanjem sa TV-om, hibernacijom....

[ Pregleda: 1139 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.PPPoE-6049.sa.bih.net.ba.



+26 Profil

icon Linux Mint 9 - Problem sa povezivanjem sa TV-om, hibernacijom....31.05.2010. u 11:06 - pre 169 meseci
Pozdrav svima...

Kao taze linux-as naisao sam na odredjene, za sada nepremostive, probleme i trazim pomoc u njihovom prevazilazenju...

Naime, prilikom povezivanja sa TV-om preko S-outa, ne mogu nikako da nastimam adekvatnu sliku na TV-u... Oznacim sve kako treba, podesim rezolucije, mijenjao sam sve moguce kombinacije, ali jednostavno na TV-u nedostaje cjelokupna slika sa racunara, odnosno krajevi slike sa racunara kao da su crop-ovani na TV-u... Inace to na ovom prokletom Windowsu 7 sve fercera u 2 klika :)
Moguce da driver nije adekvatan, takodje kontrolni panel NVIDIA (graficka je 9300 M G - Notebook je u pitanju) pokazuje dosta netacne informacije i mislim da bi u tome mogao da bude problem... Pa ako neko naleti na drivere za 64 bitni mint neka se javi, ove sam instalirao preko update u samom Linuxu...

Drugi problem je prilikom pustanja filma sa spojenim TV-om, slika bukvalno zamrznuta dok ton normalno fercera... Racunar se zamrzne nekoliko sekundi i ne postoji opcija da ga "razbudim".. Sve se vrati u normalu kada prekinem sa video reprodukcijom.... Dakle, ne postoji mogucnost da gledam bilo kakav film u kombinaciji Laptop- TV....

Opet kazem, vjerovatno je problem u driveru, ali sta znam... :)

Takodje, hibernacija se ne moze pokrenuti, ne znam zbog cega... Jednostavno se display ugasi, ali racunar i dalje radi u punom rezimu... Disk, procesor,... Ako je u pitanju isti nacin "uspavljivanja" (sto je logicno) kao na Windowsu, onda ovdje imam i taj problem....

Povremeni sitni bugovi i zamrznute slike ne kvare jako pozitivan utisak o Mintu i ako uspijem da rijesim ove sitne probleme i nedostatke preci cu trajno na ovaj distro, imam silnu zelju da se rijesim Windowsa zauvijek :)

HVALA svima unaprijed!
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Linux Mint 9 - Problem sa povezivanjem sa TV-om, hibernacijom....31.05.2010. u 11:11 - pre 169 meseci
Necu da ulazim u problem sa nVIDIA-om, imam Intelovu integrusu vec duze vreme pa ne znam sad kakva je situacija...

Sto se hibernacije tice - koliko imas ram-a a kolika ti je swap particija ? Kako ulazis u hibernaciju, preklapanjem lid-a samo ili ? Posle hibernacije i kada otvoris posle lid odradi komandu:

dmesg > ~/dmesg.log

pa taj fajl okaci ovde uz poruku (nalazi se u tvom home direktorijumu).

Da li ti STR (Suspend to RAM) funkcionise ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.PPPoE-6049.sa.bih.net.ba.



+26 Profil

icon Re: Linux Mint 9 - Problem sa povezivanjem sa TV-om, hibernacijom....31.05.2010. u 11:19 - pre 169 meseci
Instalirao sam Linux u Windows-ovom okruzenju, dodjelio mu 6 gb prostora, a imam ukupno 3 gb rama...

A oznacio sam da preklapanjem OS ulazi u hibernaciju, a i rucno sam klinuo na hibernate (ugasi racunar u meniU/hibernate), ista stvar se desava...

Preci cu kasnije na Linux pa cu ti dostaviti ostale informacije...

Hvala!
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
89.146.176.*



+26 Profil

icon Re: Linux Mint 9 - Problem sa povezivanjem sa TV-om, hibernacijom....31.05.2010. u 11:38 - pre 169 meseci
Prilikom preklopa izbacuje mi sad poruku da nemam dovoljno swap prostora, tako da u tome grmu lezi zec... :)

No, ostaje mi ova problematika oko povezivanja 9300 M G grafulje i TV-a....

P.S. Izgubila mi se volume ikonica u panelu, ne mogu nikako da je vratim :) U add to panel opcijama nema volume, ne znam gdje nestade :)



[Ovu poruku je menjao davor.stankovic dana 31.05.2010. u 13:41 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux Mint 9 - Problem sa povezivanjem sa TV-om, hibernacijom....

[ Pregleda: 1139 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.