Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena

[es] :: Linux aplikacije :: Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena

[ Pregleda: 2603 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena02.05.2010. u 08:05 - pre 169 meseci
Pozdrav svima.Testiram linux mint helena vec 15-ak dana i imam samo jedan problem koji danima ne mogu da resim.Podesavanje hotmail account-a na thunderbirdu i evolution mailu.Licno bih vise voleo da koristim thunderbird jer sam na njega navikao jos na Windowsu.Problem je u tome sto u thunderbirdu ne mogu da podesim slanje mailova tj.SMTP outging server.Pokuso sam i sa portom 25 i 587 uvek prijavljuje neku gresku 5.7.0 u vezi sa STARTTLS komandom i trazi da proverim da li mi je isparavna E-mail adresa Sto se tice prijema mailova tj. POP3 servera on radi.Dakle moguce je primati ali ne i poslati mail.Sto se evolution maila tice nailazio sam na neka objasnjenja za podesavanje na nekim forumima i uglavnom su zasnovana na seriji komandi u terminalu.Sve sam isprobo i na evolutionu ne mogu ni da primam ni da saljem mailove.Ako neko ima neko resenje...HVALA
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena02.05.2010. u 08:24 - pre 169 meseci
Da se niko ne bi mucio uspeo sam sa evolutionom nekako.Kako ,nemam pojma.Samo sam ponovio ono sto sam uradio i barem 7-8 puta pre toga obrisao nalog pa ga ponovo kreirao uz potpuno ista podesavanja koja mozete naci na http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=1121
 
Odgovor na temu

urosg3
privatnik
beograd

Član broj: 197713
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena02.05.2010. u 10:10 - pre 169 meseci
vidi ovde
Ubuntu user
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena02.05.2010. u 19:06 - pre 169 meseci
Pogedao sam ovo i pokusao da postavim svoj GMAIL nalog po parametrima sa ovog linka.Za incoming server nije htelo da prihvati IMAP,vec sam morao da stavim POP pa bi tacna podesavanja za GMAIL nalog u evolition mailu bila na http://tuxicity.wordpress.com/...mes-mail-client-and-organizer/.
Dakle sa evolutionom sam uspeo da resim problem a iz ciste radoznalosti bih voleo da znam da li je neko uspeo sa Mozzila Thunderird-om.
 
Odgovor na temu

urosg3
privatnik
beograd

Član broj: 197713
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena03.05.2010. u 00:19 - pre 169 meseci
Meni radi i Evolution i Thunderbird. Evolution na POP3 Tb na Imap Gmail + još jedan mejl na firmenskom serveru. Nikad s njima nikakav problem nisam imao, Evolution mi uvozi sa staog yahoo naloga koji ne koristim više. Da nemaš proxy nekakav?
Ubuntu user
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena03.05.2010. u 08:16 - pre 169 meseci
Nemam proxy.Doduse nisam pokusavao da namestim G-Mail na TB-u jer mi nije toliko bitan jako malo ljudi ga zna pa retko koristim.Imam dva Hotmail naloga koje
bi da koristim u TB-u ali nikako ne mogu da se izborim sa SMTP serverom non-stop izbacuje neku gresku 5.7.0 STARTTLS COMAND ERROR. Probo sam sa portovima 25 i 587 i sa TLS i SSl enkripcijom i sa No encryption.I nacito se za Webmail Add-on koji inace ne moze da se ubaci i td i td i na kraju sam se smorio i odusto od TB
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Podesavanje mail clienta na Linux Mint Helena

[ Pregleda: 2603 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.