Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Misljenje o konfiguraciji :D

[es] :: PC Konfiguracije :: Misljenje o konfiguraciji :D

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Misljenje o konfiguraciji :D26.05.2010. u 20:00 - pre 169 meseci
Dodje konacno i taj dan! Prosle godine sam vec postavio temu ali se taj neki dogovor za komp izjalovio te evo me o5, pa me interesuje vase misljenje. Ideja je da se uzme dobra osnova da bih kasnije mogao ubaciti Phenom II X6 i hd 5870 ili 5890 + jos ram-a i 1 ssd za sistem, dakle ovo je za pocetak:

CPU: AMD PHenom II X2 555 BE
MB: Gigabyte GA890XA - UD3
RAM: Mushkin Blackline Stilleto 2x2GB Cl 7 @ 1600MHz
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB SATA2 7200 ili WD Caviar Black 640GB SATA3 7200 (zavisi sta imaju i po kojoj ceni da ne uzmem bas jAko slabu graficku)
GPU: Gainward HD 3870 512Mb DDR3
OPT: LG DVD - RW
NAP: Chieftec ATX 600W v2.2 modular 14cm fan (CFT-600-14CS)
KUC: Cooler Master Dominator CM690 ili ako nadjem Dominator II Advanced CM690 (ako ima kod njih Dominator II)
Ukupno je oko 65000 na tom mestu gde cu uzeti, vezan sam za prodavnicu ali su momci raspolozeni za dogovor ako imate neki bolji predlog.
Ja sam radio po sistemu: sve sto hocu da uzmem od komponenti a da mi potraje i za nadogradnju + graficka da se uklopi u budzet (oko 5500 din)
Sugestije, ideje i misljenja su dobrodosla..
Pozdrav
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Misljenje o konfiguraciji :D26.05.2010. u 20:31 - pre 169 meseci
Koja je poenta sada uzeti dotičnu grafičku koja kao polovna neće vredeti taksi vožnje do prodavnice za mesec-dva?
Takođe, zašto uzimati sada taj procesor?

Kojom logikom se ovde ide?

Daj šta daš sada, kada budem nadograđivao ceniće mi po 10€ procesor i grafičku ali ću do tada skupiti pare?

Ja ne znam ko još ovde živi u zabludi da će polovan procesor/grafičku da proda i vrati uložene pare kada skupi još malo za nadogradnju.

pretpostavljam da te u toj prodavnici ubeđuju da je to pametno...

 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Re: Misljenje o konfiguraciji :D26.05.2010. u 21:02 - pre 169 meseci
Ne zamisljam ja da prodam to za ne znam kakve pare, sta god da dobijem za njih - extra, nego cu posle kupiti sta hocu a sada imam taj budzet i stvari kao npr napajanje ili kuciste ili hdd su u okviru mojih potreba. Na osnovu cega si ti zakljucio da ja hocu kad to prodam da vratim ulozene pare te da sam u toj zabludi? Sada nisam u mogucnosti da dam 20k za procesor ili 30+k za graficku ali imam nameru dato uradim, te tako produzim vek tom racunaru, nadogradnjom. Oni (prodavnica) samo u okviru cenovne klase za svaku komponentu daju svoje sugestije.
Bez uvrede ali voleo bih da cujem sugestije a ne osude za moj nacin nadogradnje ili kupovine racunara.
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Misljenje o konfiguraciji :D26.05.2010. u 23:23 - pre 169 meseci
Razumeo bih da vec imas tu graficku karticu pa nju koristis sa novim komponentama dok ne budes imao para da kupis nesto bolje, ali sad kupovati karticu iz 2007. godine je meni barem nepojmljivo i iskreno bode oci. Po meni je bolje da uzmes neku plocu integrusu sa AM3 socketom i nekim novijim AMD-ovim chipsetom (AMD 785G, AMD 790GX, AMD 880G...) i bolji procesor i to pici dok ne budes mogao da kupis noviju graficku karticu pa i kasnije da radis upgrade procesora po tvojoj meri. AMD Phenom II X6 procesori su kompatibilni sa plocama sa AMD chipsetovima sa IGP-om koje sam nabrojao.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 27.05.2010. u 00:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Re: Misljenje o konfiguraciji :D27.05.2010. u 10:26 - pre 169 meseci
Razmisljao sam o tome, ali sam video u jednom clanku, ne mogu da ga nadjem jer mi je crko komp na kom sam bookmark-ovao clanak, a trazim ga vec 2 sata da bih postavio link, da je, malte ne, svaka diskretna (dobar prevod?) graficka bolja od integrisane, u clanku su poredjene 890gma, intelova nova hd na i5 i ne znam koja nvidia sa ati hd 4650 i poprilicno su zaostajale za performansama - oko 30%. Sto se procesora tice, ideja je da se ide na otkljucavanje ovog (takav je i dogovor sa prodavnicom ). Nisam uspeo da nadjem dobar clanak o poredjenju grafika, integrisane vs diskretne - osim onog koji sad ne mogu da nadjem, zaista sada ne bih puno ulagao u grafiku, svaka ta od oko 6000 din ce sasvim dobro odraditi posao za 7 - 8 meseci, za koliko planiram da je menjam a procesor tek za godinu i po. Zbog takvog plana ostale komponente imaju prioritet u okviru budzeta. Eventualno razmisljam ako nadjem 8800gt ili nesto sl ako se isplati.
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

richa
Aleksandar
Student
Banja Luka

Član broj: 202952
Poruke: 413
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Misljenje o konfiguraciji :D27.05.2010. u 19:46 - pre 169 meseci
Bolje ti je onda da ganjas neku 4850/70 polovnu, vjerujem da se moze naci za toliko.
*ebo lud zbunjenog!!!
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Re: Misljenje o konfiguraciji :D27.05.2010. u 22:17 - pre 169 meseci
Pitacu ih za polovnu, toga se nisam setio. Sta mislite o hd5670?
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Re: Misljenje o konfiguraciji :D28.05.2010. u 22:31 - pre 169 meseci
OK, naveli ste me da razmisljam ozbiljnije o ploci sa integrisanom grafikom. Koji je bolji izbor po vama: Gigabyte ga890gpa-ud3h ili Asus M4A89GTD PRO/USB3 manje vise su iste ploce po performansama, te se, po meni razlike svode na organizaciju na ploci, native support za memoriju, otkljucavanje i nacin, i asus vs gigabyte..?
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Re: Misljenje o konfiguraciji :D31.05.2010. u 21:04 - pre 169 meseci
Uspeo sam da ubacim Gainward hd4850 gs 1gb u konfiguraciju.
Pozdrav
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Misljenje o konfiguraciji :D

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.