Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem oko visual c++ -a, Molim pomoć

[es] :: C/C++ programiranje :: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć

[ Pregleda: 2432 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 13:59 - pre 169 meseci
Nedavno sam instalirao Visual c++ 2008 express edition , imam problem , ne znam baš da se snalaziim u tom okruženju , navikao sam na standarni c++ editor. Upisao sam najjednostavniji program , ali mi javlja grešku ,, The system cannot find the file specified " . Ne mogu pokrenuti ni obični Hello World program :(((
 
Odgovor na temu

BinaryRuler

Član broj: 73518
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 14:25 - pre 169 meseci
Da li si napravio consolnu aplikaciju?
 
Odgovor na temu

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 16:17 - pre 169 meseci
Jesam , kreirao sam win32 console application , pratio sam sva uputstva sa video tutorijala , kontam , možda nisam sve instalirao kako treba ili nešto slično......
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 16:30 - pre 169 meseci
Pokazi program koji si kompajlirao. Koji video tutorijal si pratio?

 
Odgovor na temu

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 18:01 - pre 169 meseci
Koristio sam onaj video tutorijal koji mi je sugerisan kad sam prvi put otvorio Visual c++ , na engleskom je.

program je iz tog tutorijala:

#include "Hello World.h"

using namespace std;

int main(int argc , char argv[])
{
cout<<"Hello World";
return 0;
}



Hello World.h

include <iostream>
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 18:44 - pre 169 meseci
^
Ne znam o kakvom se tutorijalu radi. Ipak, da krenem redom:
Citat:
#include "Hello World.h"

Da li imas (da li si kreirao) fajl sa imenom Hello World.h koji se nalazi tamo gde je i Hello World.cpp ili main.cpp ?
Da li je u tom primeru zaista "Hello World.h" stavljeno sa space-om?

Citat:

int main(int argc , char argv[])

Da nije mozda int main(int argc , char *argv[]) ?

Citat:

Hello World.h

include <iostream>

Otkuda ovo na kraju, da to nije izlaz koji kompajler da kao gresku?! Uzgred, treba 'taraba' ispred include.

Kod koji bi trebao da radi, glasi otrpilike ovako:
Code:

#include <iostream>
using namespace std;

int main(int argc, char *argv[])
{
   cout << "Hello World";
   return 0;
}

 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 19:55 - pre 169 meseci
Jesi li instalirao Windows SDK, i podesio putanju na njega u Visual Studiu?
 
Odgovor na temu

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 21:41 - pre 169 meseci
U projektu sam imao Hello World.h i .cpp a Hello World.h je bilo sa spaceom. U Hallo World.h je bilo samo #include <iostream> i ništa više.

Tu sam imao grešku , nisam stavio za pokazivač * u liniji

int main( int argc , char argv[])

greška sa tarabom je slučajna . Hvala :)


 
Odgovor na temu

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 21:45 - pre 169 meseci
Instalirao sam SDK ali ne znam da li je povezan sa Visual Studiom , kako da to provjerim i kako da ih povežem ?
 
Odgovor na temu

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 21:53 - pre 169 meseci
Citat:
X Files: ^
Ne znam o kakvom se tutorijalu radi. Ipak, da krenem redom:

Otkuda ovo na kraju, da to nije izlaz koji kompajler da kao gresku?! Uzgred, treba 'taraba' ispred include.

Kod koji bi trebao da radi, glasi otrpilike ovako:
Code:

#include <iostream>
using namespace std;

int main(int argc, char *argv[])
{
   cout << "Hello World";
   return 0;
}
Probao sam ovaj kod i opet isto. Otvori se taj prozor koji javlja već navedenu grešku :/
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć23.05.2010. u 22:19 - pre 169 meseci
Citat:
pakipakac: Instalirao sam SDK ali ne znam da li je povezan sa Visual Studiom , kako da to provjerim i kako da ih povežem ?


U Visual Studiu u meniju Tools klikni na "Visual Studio 2008 Command Prompt". U novoj konzoli kucaj echo %WindowsSDKDir%. Treba da dobiješ nešto ovako:

C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 9.0\vc\bin>echo %windowssdkdir%
C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v6.1\


Ako nije tako (a imaš instaliran Windows SDK) onda idi na Start > Programs > Microsoft Windows SDK v6.1 > Visual Studio Registration i klikni na Windows SDK Configuration Tool. U novom prozoru klikni na Make Current, i to je to. Ako imaš više SDK-ova instaliranih onda prvo odaberi željeni SDK.
 
Odgovor na temu

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć24.05.2010. u 11:30 - pre 169 meseci
Citat:
Mihajlo Cvetanović: U Visual Studiu u meniju Tools klikni na "Visual Studio 2008 Command Prompt". U novoj konzoli kucaj echo %WindowsSDKDir%. Treba da dobiješ nešto ovako:

C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 9.0\vc\bin>echo %windowssdkdir%
C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v6.1\


Ako nije tako (a imaš instaliran Windows SDK) onda idi na Start > Programs > Microsoft Windows SDK v6.1 > Visual Studio Registration i klikni na Windows SDK Configuration Tool. U novom prozoru klikni na Make Current, i to je to. Ako imaš više SDK-ova instaliranih onda prvo odaberi željeni SDK.

Upisao sam to što si rekao i dobio sam C:\Program files\Microsoft SDKs\Windows\v6.0A\ da li je to dobro? U All programs ne mogu naći SDK , ali kad pogledam u Control panel , ima u listi svih programa?
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć24.05.2010. u 12:31 - pre 169 meseci
To je dobro ako zaista imaš taj SDK, a nije ako si ga recimo imao ranije pa deinstalirao. Pretpostavimo da nisi ništa deinstalirao. U tom slučaju problem nije ovde nego je negde drugde. Da bismo locirali problem moraš da staviš ovde tekst greške. Uradi Copy-Paste čitavog teksta koji se dobije kad bilduješ projekat. Ne izostavljaj ništa.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć24.05.2010. u 12:37 - pre 169 meseci
+ ... mozda bi bilo dobro da navedes precizno i korake KAKO si (1. File > New ..., 2. ...) i GDE (C:\...) kreirao C++ projekat. Nekada greska u putanjama zna da se manifestuje ako u njoj postoje specificni znaci, plusevi, tarabe, spejsovi, koje su Windowsu OK, ali nisu nekim command line alatima...
 
Odgovor na temu

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć24.05.2010. u 14:36 - pre 169 meseci
Pošto sam nov u ovom okruženju Visual C++ , aj da mi neko objasni koja je procedura poslije pisanja odgovarajućeg koda , tj. koji je idući korak kad napišem kod u editoru.... možda tu griješim..... :) Navikao sam na standarni C++ , tamo idem Compile pa Run i sve radi .....
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć24.05.2010. u 14:39 - pre 169 meseci
To nije rezultat bildovanja, nego rezultat pokušaja izvršavanja. Ako bildovanje nije uspelo, onda nema šta ni da se izvrši. Uradi rebuild, pa nam daj taj tekst, i to kompletan. Znači idi na meni Build, pa na Rebuild Solution. To je rebildovanje. U redovnom radu je dovoljno i obično bildovanje, što ti je prva opcija u meniju: Build Solution.

EDIT: hehe, obrisao si jednu poruku, nema veze, idemo dalje...
 
Odgovor na temu

pakipakac
nezaposlen

Član broj: 260220
Poruke: 16
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć24.05.2010. u 14:56 - pre 169 meseci
Eeeeeeeeej uspio sam , otkrio sam u čemu sam griješio , ali neću vam reći :P sramota me :) Ipak sam ja nov u ovom okruženju Visual-a , nikako da se naviknem , sad je ok sve radi. Hvala vam svima na pomoći i podršci :) Ako opet zapnem negdje ( a vjerovatno hoću ) eto me opet.Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: problem oko visual c++ -a, Molim pomoć

[ Pregleda: 2432 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.