Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma

elitemadzone.org :: MadZone :: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11379 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma22.05.2010. u 20:14 - pre 169 meseci
Citat:
Ovde kod nas je problem sto se propisi ne postuju, a drzava koja ce da ih silom namece ne postoji osim deklarativno, i onda se desava to sto se desava. Eto, tamo kod vas pokusavaju da taj problem galame oko klubova rese lomljenjem preko kolena, izmestajuci sve klubove u sumu, umesto da sistematski, polako, godinama djubreci, šišajući i zalivajući travnjak nauce i vlasnike i posetioce sta je civilizacijski prihvatljivo a sta nije. Ali to je Srbija. Sta da radis, tako ti se zalomilo da zivis u zanimljivim vremenima pa ti onda pravi limunadu od limuna koji su ti uvalili a ne kukaj kako je kiseo, sto bi isto rekli braca Ameri.
\

o tome ja pricam. Uopste ne bi bio problem da su nalozili da svi uvedu maksimalnu zvucnu izolaciju i da onda niko nikome ne smeta a ko to ne uradi da ne moze da radi. Problem je sto oni sad hoce da uvale beskorisnu halu pod izgovorom da u centru ne mogu nikako drugacije da rese problem.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma22.05.2010. u 20:19 - pre 169 meseci
Citat:
anakin14: \

o tome ja pricam. Uopste ne bi bio problem da su nalozili da svi uvedu maksimalnu zvucnu izolaciju i da onda niko nikome ne smeta a ko to ne uradi da ne moze da radi. Problem je sto oni sad hoce da uvale beskorisnu halu pod izgovorom da u centru ne mogu nikako drugacije da rese problem.
Pa to ti ja i kazem, to ti je Srbija. Arcibald Rajs je pisao o tim mentalitetskim stvarima pre sto godina, i nista se nije promenilo. Takvi su oni. Videla zaba kako potkivaju konja pa i ona digla nogu. Mozes samo ili da se dzabe nerviras, ili da se prilagodis novim uslovima ako hoces da zaradjujes od njih. Ako si vec kafedzija i resio si da zivis od toga pa te teraju da premestis objekat, ti gledaj da budes medju prvima pa da nadjes najbolju lokaciju, a pusti njih neka se igraju civilizacije koliko hoce.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma22.05.2010. u 21:30 - pre 169 meseci
Aman, vi pricate kao da je New York u pitanju a ne Kragujevac. Commerce-only zone u centru grada? Ma dajte, ne bih se opkladio ali ne bi mi bilo cudno da ceo commerce sektor kragujevca sa sve nocnim klubovima stane u jedno desetospratnicu a vi pricate o oslobadjanju jezgra gradova od rezidencijalnih objekata Beograd bi se mozda preko veze provukao sa dva bloka

Evo ja zivim u centru grada (Panceva) jedan cosak od korzoa i ovde su nocni klubovi regulisani vec neko vreme i ja nikakvih problema nemam sa nocnim klubovima jer oni i koji rade celu noc (a retki su) postoju propise o buci, sa vremena na vreme bude neki produzeni koncert ali nikad posle 12 nije bucno a ljudi se zabavljaju. Ono sto je problem sa tim klubovima je nekontrolisano konzumiranje alkohola koje niko ne uslovljava. Bouncere boli uvo dok god bolidi ne prave sra*ja u klubu, ali kad izadju onda je carte blanche i ne bi mi ni oni smetali da im nabijene frustracije ne isplivavju kroz destruktivnost. Jednom su mi izbusili gumu na parkingu (redom nas 20-ak je stradalo), svakih par nedelja imamo flojda koji se pijan u friziranom jugicu u pola noci trka sam sa sobom kroz centar grada i provocira muriju da ga juri, mangupi na testosteronu koji se potpisuju motorima, vandalizuju nam vrata od zgrade (sto opet ja placam iz dzepa) i tako dalje i tako nasiroko.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma22.05.2010. u 21:33 - pre 169 meseci
i ko je tu kriv? Vandali ili vlasnici klubova?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma22.05.2010. u 21:51 - pre 169 meseci
Citat:
anakin14: i ko je tu kriv? Vandali ili vlasnici klubova?


Vandali naravno, ali moras razumeti mehanizam kojim se to bar donekle resava. Jeste dziberski i nepravedno prema tvojoj struci ali drugog resenja nema. U jednom trenutku prosleg leta problem sa bajkerima je prevazisao svaku meru, i nemojte pogresno da me shvatite ne generalizujem bajkere (oni stariji koji su u toj prici zato sto vole motore oni se ne ponasaju kao ma'niti ludaci, problem su nalozeni klinci sa premalo razuma i previse konjskih snaga). Svako vece je bilo potpisivanja, trka i raznih gluposti i komsiluk je poceo da podnosi prijave protiv vlasnika kluba u kojem su se okupljali koji je pretpostavljam izvrsio pritisak (sam ili sa tim starijim bajkerima) da se te klinci ili izoluju ili unormale. I to je dalo rezultata. Da kucnem u drvo ove godine je za sada mir i tisina.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma22.05.2010. u 22:00 - pre 169 meseci
[ironija]---------------------------------
Ma nemojte da dirate samopregorne i prepametne vlasnike klubova - znate, oni su stub naseg drustva i veoma potrebni za zabavu onih koji samo za zabavu zive. Podrazumijeva se da zabava kosta, ali cejf nije skup.

Pustite nase male privrednike da zaradjuju, jer sta bi mi leminzi bez kafana? Isli bi u pozorista?

Pustite da lova tece, u dzepove biznisa! A kad tamo stigne - pravac Kipar ili Britanska Djevicanska ostrva. Imamo ortaka tamo, malo da prepere te pare.

Sta ce vam zakoni kad je bolje kad je anarhija. Ta anarhija podrazumijeva apsolutno slobodno uzimanje love od leminga ali je privatno vlasnistvo biznismena nedodirljivo jer je to njegovo (malo nelogicno ali anarhisti i nisu logicni - oni su samo glasni)
----------------------------------[/ironija]

Smijesna tema, smijesne rasprave! A zalosno je samo to sto talog nikako nece da potone!
U talogu plivamo 20 godina! A sunovrat drustva i sistema vrijednosti je evidentan, i u RL i u cyber space.

Neke teme na ovom (meni omiljenom) forumu (ES) zaista pokazuju da se sunovrat nastavlja.
Gramzivost, sebicluk, neodmjerenost, radikalizam, netolerancija, nerazumijevanje je zaista dostiglo neslucene razmjere.
Sve sto je doskora bilo nenormalno, nemoralno i na kraju krajeva, van zdrave pameti, vremenom je postalo normalno, moralno i veoma pametno. Sve se gleda kroz dinar/EUR/USD/CHF ili Bog zna koju drugu valutu - sve ostalo je manje bitno.

Sve sto se ne uklapa u "horsko pjevanje" smatra se zatucanoscu. Sve sto nema drugog argumenta - naziva se nekim pogrdnim imenom. To nije problem samo na ovom forum, to je postao obrazac ponasanja u citavom drustvu, u citavom regionu bivse SFRJ.

Najveci problem vidim u tome sto se stvari vremenom ne popravljaju vec samo idu od loseg ka gorem.
Blago zemlji koja nas sve zajedno trpi...

/over and out/
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma22.05.2010. u 22:42 - pre 169 meseci
Svi ste nekako promašili da pročitate sledeće:

Citat:
U „Kneževom arsenalu“ imamo slobodnih 60.000 kvadrata prostora i još četiri hektara zemljišta. To je najstariji deo fabrike, koji se nalazi na 200 metara od centra grada. On je već tri godine neiskorišćen, ali jedna od namena je i to da se ponudi u zakup preduzetnicima koji imaju noćne klubove.


Dakle, nalazi se u sred centra grada. Nalazi se na 50 metara od mesta gde je donesen Sretenjski ustav.

Nemam neki prejak stav oko izmeštanja ili neizmeštanja noćnih klubova kao takvih. Ali mislim da svako nasilno ograničavanje ekonomije ima za posledicu neku devijaciju.

Kao i uvek kod kragujevačkih vlasti, ovde se verovatno radi o nekom prikrivenom motivu. Ako sam dobro ukapirao o kojim halama se radi, mislim da su to hale gde je svojevremeno Kusturica na sav glas obećavao da će da napravi filmsku akademiju i bioskope i štatijaznamsvene. Međutim kao što to uvek biva sa "nacionalnim herojima" u Kragujevcu, oni uvek dođu u nadi da će da se ogrebu za lokaciju za džabe (vidi slučaj akademije Đokovića) i kad im čak i to uspe, oni se na kraju popišmane iz nekog razloga. Vide valjda da Kragujevčani ne puše te đilkoške fore.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma24.05.2010. u 13:57 - pre 169 meseci
Tema je ociscena (koliko toliko) od legalizacije droge i flame-a. Drzite se teme, diskusiju o drogama nastavite ovde, a flames "OFF".
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kragujevacka vlast se sama kandidovala za glupost milenijuma

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11379 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.