Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stara konfiguracija, novi problem

[es] :: PC Konfiguracije :: Stara konfiguracija, novi problem

[ Pregleda: 1585 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nekilee

Član broj: 178458
Poruke: 57
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Stara konfiguracija, novi problem21.05.2010. u 20:33 - pre 169 meseci
evo novonastalog problema:
komp normalno radi, po nekoliko sati, dok se odjednom ne zakuca, tj izgubi se slika na monitoru, restartuje se komp, ali ne moze ponovo da se porene, tj krene da se podize, ali nista, nema slike na monitoru, nista, ako se restaruje opet isto...probao sam da povadim sta se povaditi moze isti slucaj...otkacio sam sve, menjao memorije, graficku...nije hteo da se ukljuci...na kraju sam izvadio i bateriju sa maticne, tj resetovao i onda se pokrenuo...ovo mi se desavalo nekoliko puta od prekjuce, nekad ga samo ostavim malo iskljucenog i normalno se ukljuci, evo sad nije hteo tako, krene da podize windows i zakuca ne na prethodno opisan nacin...
sta bi to moglo da bude? znam da komp place za penzijom i zamenom, ali trenutne mogucnosti ne dozvoljavaju...inace konfiguracija je celeron 2.4, mb asus p4p8x, 2x512mb ddr1, vga 9600xt...
unapred hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Stara konfiguracija, novi problem21.05.2010. u 20:58 - pre 169 meseci
Procesor se pregreva, naduveni kondenzatori na ploči...
 
Odgovor na temu

Nekilee

Član broj: 178458
Poruke: 57
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Stara konfiguracija, novi problem22.05.2010. u 22:26 - pre 169 meseci
evo dok radi da se javim...
ne verujem da je procesor, posto nema nikakvih pravila kada se to desava...ceo dan nije ukljucivan i opet nije hteo, posle toga, nekoliko neuspesnih pokusaja podizanja sistema i sad radi...kondenzatore sam pogledao, ne vidim nikakve promene, znaci desi se da radi po nekoliko sati bez problema, a nekad nece ni da mrdne...

moze li da se desi da je softverski problem?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Stara konfiguracija, novi problem23.05.2010. u 23:25 - pre 169 meseci
Jesi li probao sa drugim provereno ispravnim napajanjem?
 
Odgovor na temu

Nekilee

Član broj: 178458
Poruke: 57
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Stara konfiguracija, novi problem25.05.2010. u 13:21 - pre 169 meseci
mislim da sam nasao sta ne valja...probao sam sa drugim procesorom...ukljuci se komp, radi kao sat...dok se ne zakuca i to je to...posle nema sanse da se pokrene ponovo, ne reaguje na dugme za gasenje...kad se zakucao sa tim novim procesorom, uspeo sam da ga pokrenem i udjem u bios...temperatura procesora 85 stepeni celzijusa. tu se odmah i zakucao, pokusao sam opet sutradan i opet isto znaci hladan je komp bio i odmah temperatura na 80...vratim taj procesor na komp na kom je bio i temperatura oko 40-45 stepeni...radi racunar odlicno, sa njega kucam...skinem ja opet procesor, vratim ga na drugi komp, zamenim i napajanje isti djavo...tako da sam dosao do nekakvog zakljucka da je ploca...sta drugo moze da podigne temperaturu procesora? i da li je moguce to nekako da se sredi? da napomenem, podesavanja biosa su po defaultu...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Stara konfiguracija, novi problem25.05.2010. u 17:12 - pre 169 meseci
Svaki put kada se skida hladnjak sa procesora, ako hoces da se procesor ne zagreva, treba obrisati staru termalnu pastu ili drugu vrstu termalne substance sa procesora i baze hladnjaka (Najlakse je da papirantu maramicu natopis medicinskim benzinom ili izopropil alkoholom i dobro obrises procesor i bazu hladnjaka da ne ostane nista od stare termalne substance.), i na procesor naneti novi sloj termalne paste. Ako nisi to vec odradio sa procesorom koji je na toj masini vrlo je verovatno da se zagreva zbog toga sto je potrebno ocistiti staru i naneti novu termalnu pastu. Ako je hladnjak prljav (izmedju metalnih rebara ume da se nakupi dosta prasine) i to treba detaljno ocisiti.
 
Odgovor na temu

Nekilee

Član broj: 178458
Poruke: 57
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Stara konfiguracija, novi problem04.06.2010. u 15:21 - pre 168 meseci
evo konacno da se javim...znam za trermalne paste i sve to...otkriven je kvar, oko north bridga je bio problem, tj jos uvek jeste...sklopom nekih slucajnost se desavalo kad sam vadio i stavljao komponente da verovatno ploca dobije kontakt i proradi...sve u svemu ova stara konfiguracija odlazi u zasluzenu penziju...

imate li neki predlog iz prve ruke za low cost maticnu plocu sa 1156 podnozjem?
vidim da su cene komponenti podivljale, uzeo bih intel G6950 procesor, za plocu nemam pojma, to mi je najveca misterija...ostale komponente bi uklopio do 40.000 dinara...uostalom prihvatam sve predloge.

napravio sam neku kombinacijuu koju se uklapam: 2GB ddr3 rama, VGA asus 4670, HDD ne znam jos, ali 500 ili 640GB...

napajanje? 420W? ili 600W?

[Ovu poruku je menjao Nekilee dana 04.06.2010. u 16:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Stara konfiguracija, novi problem

[ Pregleda: 1585 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.