Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Totalni pocetnik...pomoc molim vas...

[es] :: Linux :: Totalni pocetnik...pomoc molim vas...

[ Pregleda: 1670 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hunterr
Prijedor

Član broj: 254141
Poruke: 18
79.143.161.*



Profil

icon Totalni pocetnik...pomoc molim vas...21.05.2010. u 20:18 - pre 169 meseci
ovako dobio sam linux ubuntu 10.04 pre 2 dana ... i prvi put se srecem sa linux-om uopste
skontao sam neke cake ali mi je Shift iskljucen .... neradi bar onu operaciju koju bi trebao znaci nemam
upitnika uzvicnika ludo A ma nista sta se dobija sa SHIFT-om... kako da namestim to molim vas pomozite....



izvinite na glupom pitanju ali mi je stvarno kriza ... nemozes nis raditi normalno...



VELIKI POZDRAV

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Totalni pocetnik...pomoc molim vas...21.05.2010. u 20:36 - pre 169 meseci
Daj nam izlazi od komande:

xmodmap

I otkucaj ovu komandu u terminalu:

xev > ~/Desktop/xev.log

ispritiskaj shift nekoliko puta (oba shift-a)

pritisni zatim alt+f4

Zakaci uz poruku taj fajl ovde (xev.log naci ces ga na desktop-u).

I da li ti shift radi uopste na toj tastaturi ? Jesi probao neku drugu? Da li ta na windowsu radi ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

hunterr
Prijedor

Član broj: 254141
Poruke: 18
79.143.162.*



Profil

icon Re: Totalni pocetnik...pomoc molim vas...21.05.2010. u 21:09 - pre 169 meseci
jeste radio mi je u windowsu... evo uradio sam ono
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Totalni pocetnik...pomoc molim vas...21.05.2010. u 21:24 - pre 169 meseci
Ne radi ti levi shift. :) Bravo ja kako sam stigao do tog zakljucka...

Ne, sad stvarno, xevent uopste ne hvata signal sa levog shift tastera, ili je crko stvarno (sto ce pre da se desi) ili ima neki problem jos u samom kernelu. Mozes proveriti i tako sto ces ubiti X i proveriti u konzoli:

sudo init 3

Onda probaj da iskoristis shift i da vidis da li radi UpperCase.
make love - !war
 
Odgovor na temu

hunterr
Prijedor

Član broj: 254141
Poruke: 18
79.143.161.*



Profil

icon Re: Totalni pocetnik...pomoc molim vas...22.05.2010. u 21:35 - pre 169 meseci
hehe vidovit si...

veruj mi nemam pojma o cemu pricas koga da ubijam i kako... nacu negde testaturu sa ispravnim shiftom i probati..pa ti javim jesam li uspeo resiti problem
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Totalni pocetnik...pomoc molim vas...23.05.2010. u 08:53 - pre 169 meseci
Malo banalizovano ali X je u ovom slučaju grafičko okruženje tj. GUI (grafički korisnički interfejs ili grafički interfejs). Postoje više različitih "oklopa" kao što su www.gnome.org, www.kde.org, www.xfce.org, http://lxde.org itd.

Svrha ubijanja grafičkog okruženja je da se vidi da li je problem do njega tj. tog grafičkog okruženja ili je do kernela koji se nalazi "ispod" i koji je srce i mozak linuxa.

To grafičko okruženje možeš da restartuješ sa ctl+alt+backspace ili pak da ga "ubiješ" time što ćeš otvoriti onaj crni prozorčić (liči na rad pod dosom u Windowsu) i napisati recimo sudo /etc/init.d/gdm stop.

Kad to uradiš onda klikneš na problematični taster i vidiš da li menja mala u velika slova i obrnuto
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Totalni pocetnik...pomoc molim vas...

[ Pregleda: 1670 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.