Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows (NT mislim)

[es] :: Windows mreže :: Windows (NT mislim)

[ Pregleda: 3336 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sudija
Montenegro

Član broj: 1013
Poruke: 45
*.cg.yu



Profil

icon Windows (NT mislim)23.11.2001. u 02:11 - pre 272 meseci
Hmm, zvucalo lejmerski ili ne ... mene interesuje sledece ...

Imam stalnu IP adresu odredjenog racunara (ima stalnu vezu na Net, tako da se IP ne mijenja), a racunar koristi Windows NT vjerovatno (siguran sam da je Win).

Kako bih ja mogao da nadjem koji tacno Operativni Sistem taj racunar koristi, i kako da na osnovu tacnih informacija o verziji OS-a, pronadjem kriticnu rupu odnosno BUG, preko kojeg bih dobio pristup tom kompjuteru, a koji mi je potreban da bih preuzeo samo jedan jedini fajl, i nista vise od toga?

Uputite me i pomognite mi, ako nije problem...
Welcome to Linux land, in a quiet night you can hear a Windows mashine rebooting
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Windows (NT mislim)23.11.2001. u 02:24 - pre 272 meseci
Operativnog sistema tiče, nmap ima neku opciju za detekciju OS-a pri skeniranju portova.

Što se tiče neovlašćenog upada na tuđu mašinu -- vidi, to je zabranjeno zakonom.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

sudija
Montenegro

Član broj: 1013
Poruke: 45
*.cg.yu



Profil

icon Re: Windows (NT mislim)23.11.2001. u 03:30 - pre 272 meseci
Ja znam da je zabranjeno zakonom, nisam malouman :)

A osim toga sto nisam malouman, nalazim se u Jugoslaviji. Da dodam, kompjuter, iz kojeg mi treba informacija, takodje se nalazi u Jugoslaviji :)

No, necemo o tome. Konkretno, kako da saznam tacne info o OS-u i kako da dodjem do teksta? :)

P.S. Ipak ja i samo ja odgovaram za svoje postupke a ne neko ko mi je prenio informacije i znanje o nekoj oblasti. I nisam kod advokata nego na Elite Forumu :) hehhe LOL :)

Welcome to Linux land, in a quiet night you can hear a Windows mashine rebooting
 
Odgovor na temu

sudija
Montenegro

Član broj: 1013
Poruke: 45
*.cg.yu



Profil

icon Re: Windows (NT mislim)25.11.2001. u 03:12 - pre 271 meseci
NIJE FER,

da niko nece da mi pomogne na ES-u!

Welcome to Linux land, in a quiet night you can hear a Windows mashine rebooting
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Windows (NT mislim)25.11.2001. u 11:22 - pre 271 meseci
Citat:
sudija je napisao:
No, necemo o tome. Konkretno, kako da saznam tacne info o OS-u i kako da dodjem do teksta? :)

Recimo mozes da odes na netcraft.com, odes na what's that server running, i upises IP tog racunara i vidis na cemu radi.
Drugi nacin:
telnet taj_IP 80
pa kad se povezes kucas
GET / HTTP/1.1
[enter]
i on ce ti na poceku ispisati nesto kao:
Server: Apache/1.3.14 (Win32)
Connection: close
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
ili npr:
Server: Apache/1.3.12 (Win32) ApacheJServ/1.1 mod_ssl/2.6.4 OpenSSL/0.9.5a mod_perl/1.22
ili recimo:
Server: Apache/1.3.19 (Unix) mod_gzip/1.3.19.1a PHP/4.0.6 mod_ssl/2.8.2 OpenSSL/
ili:
Server: Microsoft-IIS/5.0

Sto ce ti reci koji OS (win32, neki od windoze-a) koristi, koji web server i sa kojim dodacima...

A za ostalo.. trazi po netu, mozda i nadjes.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Windows (NT mislim)25.11.2001. u 14:36 - pre 271 meseci
Citat:
sudija je napisao:
NIJE FER,

da niko nece da mi pomogne na ES-u!


Lepo ti je rekao random da nmap ima opciju detektovanja os-a (-O switch) prilikom skeniranja, poređenjem tcp fingerprint-a sa listom poznatih.

A kad budeš postavio konkretnije pitanje, možda će ti neko i pomoći.. uopšte ne razumem šta očekuješ da uradimo za tebe?
 
Odgovor na temu

sudija
Montenegro

Član broj: 1013
Poruke: 45
*.cg.yu



Profil

icon Re: Windows (NT mislim)25.11.2001. u 23:02 - pre 271 meseci
Citat:
sudija je napisao:
... i kako da na osnovu tacnih informacija o verziji OS-a, pronadjem kriticnu rupu odnosno BUG, preko kojeg bih dobio pristup tom kompjuteru, a koji mi je potreban da bih preuzeo samo jedan jedini fajl, i nista vise od toga?

Uputite me i pomognite mi, ako nije problem...


Netcraft mi nije pomogao, posto ja necu da difejsam nikakav Web i slicno, nego samo ocu da pokupim neku informaciju iz jednog sasvim `obicnog` kompa pod Winblowsom. A Netcraft ima samo za Web Sajtove.
Kad sam u RUN polju u Windowsu 98 otkucao "telnet IP.ADRESA.KOMPA 80" nije mogla da se uspostavi konekcija?

Gojko, evo brate lijepo pise: ...pronadjem kriticnu rupu odnosno BUG, preko kojeg bih dobio pristup tom kompjuteru

Welcome to Linux land, in a quiet night you can hear a Windows mashine rebooting
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Windows (NT mislim)26.11.2001. u 14:34 - pre 271 meseci
Citat:
sudija je napisao:
Netcraft mi nije pomogao, posto ja necu da difejsam nikakav Web i slicno, Kad sam u RUN polju u Windowsu 98 otkucao "telnet IP.ADRESA.KOMPA 80" nije mogla da se uspostavi konekcija?
Gojko, evo brate lijepo pise: ...pronadjem kriticnu rupu odnosno BUG, preko kojeg bih dobio pristup tom kompjuteru

Kaze covek...:
Welcome to Linux land, in a quiet night you can hear a Windows mashine rebooting
Ene. Pa kacis se na 80 (OSAMDESET) PORT doticnog racunara, dakle na njegov WEB SERVER. Sta si ocekivao, login prompt? Ako nema web server, probaj sto kaze gojko sa nmap-om (koga nisam koristio pa ne znam da ti kazem kako radi). Da pronadjes kriticnu rupu... hm, pa uglavnom rupe rade na principu nekog programa koji ima pronadjenu rupu (bio to web server, mail server , ftp , sql, ili bilo sta drugo sto "slusa" na nekom portu). A sto se nepronadjenih rupa tice - isplivace i one kad tad, pa ce biti pronadjene ;D (ala sam ga srocio...). Mozda ces bas ti biti taj koji je otkrio neku "rupu". Dakle, moras da pronadjes koje portove ima doticni racunar "otvorene", sta se na njima nalazi i ako pronadjes i rupu za to, onda ostaje samo da se upotrebi...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows (NT mislim)

[ Pregleda: 3336 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.