Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li postoji ??

[es] :: Elektronika :: Da li postoji ??

[ Pregleda: 1796 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

debakl

Član broj: 72416
Poruke: 10
*.crnagora.net.



Profil

icon Da li postoji ??19.05.2010. u 22:43 - pre 169 meseci
POzdrav svima, ovo mi je mozda i prva poruka na es-u ,odavno nisam citao/trazio ovuda;)

LM,

1)

Zanima me da li postoje (energetske ili koje god :) diode koje mogu trpit nekih 400 (moze i vise) Volti direktne i inverzne polarizacije (da ne prsnu,naravno) ,struje 100injak Ampera (manje/vise) ALI DA IMAJU mogucnost da se kroz njih pusta AC signal visoke frekvencije (tj da imaju veliki spektralni opseg) ?

(Tako da dobijem ispravljen (jednostruko/2ko) napon.I pri kom naponu vode (0.7? Volti ?))

2)
Da li zna neko semu (ili jos bolje ime uredjaja) koji uzima AC signal (sinus obican) i izbacuje isti takav ALI DA moze da se regulise FREKVENCIJA na
izlazu ,tako da 50 HZ dignem na npr.1 GHz,ili makar na nesto MHz-a ? (tesko kladim se ;)
(Bilo bi dobro ako AC signal moze bit velike AMPLitude ~400 V ( 220*sqrt(2) ~~ 400 V,kad ga zaokruzim ;))

***

Tako da na kraju dobijem nesto sto signal iz uticnice (50 HZ) moze da "ubrza" ,tj da mu digne frekvenciju ,a da napon bude DC (ali ne ispeglan,1ko/2ko ispravljen.Zato je prvo pitanje) ali amplitude 220*sqrt(2). A mozda ima i kompletan uredjaj za ovako nesto ...heh..

(REzime: AC (50 HZ/220 eff) -> uredjaj(?) -> dioda(?)/grecov spoj -> 1/2ko ispravljen signal velike frekvencije)
***


Hvala puno (na bilo kom savjetu/pomoci) !!!

 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Da li postoji ??19.05.2010. u 23:01 - pre 169 meseci
prva poruka pa odma sa neba pa u rebra :)

za diodu znam da postoji po karakteristikama , tj mogu trpeti i veci napon i vece struje, ali jedino ne znam koliko su brze, ako planiras da peglas 50Hz , onda nema problema :)

poztoje frekventni modulatori velikih snaga kojima mozes uvuci napon od 220VAC ili 380VAC tj 400VAC kako si naveo i da mu na izlazu regulises frekvenciju ali ni jedan od ovih uredjaja ne moze da podigne f preko 400Hz , ali nije nemoguce napraviti ovakav uredjaj kakav tebi treba ( jer slicno ti radi mikrotalasna pecnica,samo sto ona ima fiksnu visoku frekvenciju reda MHz )


ako nije tajna , cemu bi ovo trebalo da sluzi ? nemoj mi samo reci da ces pokusati da ganjas neki elektromotor sa ovim ? :)

ili ces pokusati da emitujes u etar nesto ? neki teslin efekat npr ? :)

ili mozda planiras da napravis ogromnu mikrotalasnu pecnicu i da teleportujes sa njom sve kineze iz srbije u japan :)


malo shale nije na odmet zar ne ?

pozz
 
Odgovor na temu

djolejr
Niš

Član broj: 110055
Poruke: 283
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Da li postoji ??19.05.2010. u 23:17 - pre 169 meseci
Ma mikrotalasna ima centralnu učestanost fiksnu, al je spektar širok, baš. Tu ima harmonika i harmonika. Ali da se dobiju talasi amplitude 230*sqrt2=325V i reda GHz, teško. To ne postoji. Mikrotalasna nema tako veliku amplitudu generisanih talasa u sinusnom obliku, jer se generišu impulsi a ne kontinualan talas.
 
Odgovor na temu

debakl

Član broj: 72416
Poruke: 10
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Da li postoji ??23.05.2010. u 12:38 - pre 169 meseci
Ma pokusavam da napravim propelu(elisu) umjesto propele (sultan umjesto sultana) ::)))(MALO sale vazda treba ! :)

To bi bio neki EM-Propulzor.NiIje Tesla shema..ali jeste nesto sto sam (cuo/) ukrao (princip) od jednog lika sto pravi(/pravio je,sta god) letece tanjire.(!!???!!??,sta da ti kazem..)

Pa ako mogu da setam frekvenciju (na vise),mislim (ponavljam MISLIM,nije provjereno) da cu dobit isti efekat kao i kad se elisa(u vodi) brze vrti (da cu dobit vecu brzinu)

Ma to je sve trip da dodjem do para...a sta drugo..od faxa nemozes kupit stan (odma).A ja da vracam kredu citav zivot ne dami se.

HVALA.PUNO.

POZ.



[Ovu poruku je menjao debakl dana 23.05.2010. u 20:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Da li postoji ??24.05.2010. u 14:04 - pre 169 meseci
hoces na motoru da menjas brzinu promenom frekvencije ili sta ? ne razumem sta nameravas da radis sa tim naponom visoke frekvencije ?

ako si mislio da na asinhronim motorima menjas frekvenciju napona na vishe pa da dobijes daleko veci br obrtaja na osovini motora, zaboravi na tolike frekvencije.... ( rekao bih da ti motor nece izdrzati dugo sve preko 400 Hz i to ne bilo koji motor )

sto se tice obrtanja elise , mislim da sam shvatio sta si hteo da kazes, hoces da napravis vakumski mehur u otvorenom prostoru, kao kad uzmes elisu pa zavrtis prebrzo u vodi ?

kakvi crni leteci tanjiri :) TO JE ODAVNO IZMISLJENO - ALI NEGDE TAMO , DALEKO U SVEMIRU :)

pozz
 
Odgovor na temu

debakl

Član broj: 72416
Poruke: 10
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Da li postoji ??25.05.2010. u 19:58 - pre 169 meseci
I ovo bi mi pasovalo kad bi moglo:
Uzet cist sinus is signal generatora (kojim mogu da vrtim frekvenciju) i pustit ga na trafo,i tako podic napon na cca 400V???

ALi nesto mi govori da mV is gener. tesko mogu dic to ~400 V ..heh.POZ.



--0-715640804-1274813944=:35095
Content-Type: text/html; charset=us-ascii

<html><head><style type="text/css"><!-- DIV {margin:0px;} --></style></head><body><div style="font-family:times new roman, new york, times, serif;font-size:14pt"><DIV></DIV>
<DIV><BR><FONT face=Tahoma size=2><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">From:</SPAN></B> shadow88 &lt;[email protected]&gt;<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">To:</SPAN></B> [email protected]<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Sent:</SPAN></B> Thu, May 20, 2010 12:01:37 AM<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Subject:</SPAN></B> Re: Da li postoji ?? [elitesecurity.pracenje.teme]<BR></FONT><BR>prva poruka pa odma sa neba pa u rebra :)<BR><BR>za diodu znam da postoji po karakteristikama , tj mogu trpeti i veci napon i vece struje, ali jedino ne znam koliko su brze, ako planiras da peglas 50Hz , onda nema problema :)<BR><BR>poztoje frekventni modulatori velikih snaga kojima mozes uvuci napon od 220VAC ili 380VAC tj 400VAC kako si naveo i da mu na izlazu regulises frekvenciju ali ni jedan od ovih uredjaja ne moze da podigne f preko 400Hz , ali nije nemoguce napraviti ovakav uredjaj kakav tebi treba ( jer slicno ti radi mikrotalasna pecnica,samo sto
ona ima fiksnu visoku frekvenciju reda MHz )<BR><BR><BR>ako nije tajna , cemu bi ovo trebalo da sluzi ? nemoj mi samo reci da ces pokusati da ganjas neki elektromotor sa ovim ? :)<BR><BR>ili ces pokusati da emitujes u etar nesto ? neki teslin efekat npr ? :)<BR><BR>ili mozda planiras da napravis ogromnu mikrotalasnu pecnicu i da teleportujes sa njom sve kineze iz srbije u japan :)<BR><BR><BR>malo shale nije na odmet zar ne ?<BR><BR>pozz<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#400426<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:400426:2fd89d92a4a0d3e869962aa3a5311bf3<BR>
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Da li postoji ??

[ Pregleda: 1796 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.