Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci

elitemadzone.org :: AutoZone :: Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci

[ Pregleda: 4640 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.hudd.cable.ntl.com.



+61 Profil

icon Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci19.05.2010. u 13:29 - pre 169 meseci
Zanima me da li neko ima slicno iskustvo.

Moji roditelji su pre mesec dana imali saobracajni udes sa novim Puntom. Auto je unisten totalno, medjutim sada ne znamo kakva prava imamo dok se ne resi cela procedura oko naknade stete.

Neko kaze da sada mogu o trosku osiguravajuceg drustva da iznajme rent-a-car vozilo dok ne dobiju novac/novi auto.

Da li i dalje treba da placaju ratu za automobil? Po nekoj logici, ako ne plate ratu, banka bi mogla da oduzme auto, medjutim, kako je auto sada obicna olupina, ne verujem da bi to njima znacilo nesto.

Koliko inace traje ceo proces od udesa, do dobijanja novca? Imamo utisak da je ovih mesec dana vec previse, a bukvalno se jos nista nije desilo, niti su dosli ljudi iz osiguravajuceg zavoda (Dunav) da slikaju kola (kao sto su rekli), niti je stigao bilo kakav poziv za sudjenje.

Isto tako, ne znam da li je pancevacka milicija imala pravo da oduzme tablice na mestu nesrece, s obzirom da je auto bio registrovan u Pozarevcu.


Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci19.05.2010. u 14:55 - pre 169 meseci
Ne znam da li se razlikuje procedura naplate osiguranja kod automobila uzetih na kredit a da nisu isplaceni i automobila koji su kupljeni za kesh.

Ja sam imao udes u Pancevu , udario me je kamion i bila je totalna steta na autu. U pitanju je bio polovni renault 5. Policija je izasla na uvidjaj , nisu uzimali tablice ni meni ni kamionu (iako je kamion imao bosanske table).
Osiguravajuca kuca je poslala agenta da slika stetu odmah sutradan (naravno da sam morao da ih zovem 3 puta taj dan da bi iskukao da dodje neko da uradi procenu stete) ali nisam mogao da naplatim stetu dok se nije zavrsio sudski proces (posto je kamiondzija popio krivicnu prijavu jer je bilo povredjenih).
Zahvaljujuci nasem sudstvu , proces je bio gotov tek posle godinu i po dana i tek onda sam mogao da odnesem resenje iz suda u osiguravajucu kucu da dopunim dokumentaciju i naplatim stetu. A onda sam cekao jos godinu dana da mi osiguravajuca kuca isplati stetu (negde oko 1500 evra po kataloskoj vrednosti auta jer je procenjena totalna steta).


U svakom slucaju , nisam cuo da je neko naplatio stetu posle samo par meseci. bar ne totalnu.

A sto se tice ovog oko rent-a-car i toga da ti osiguravajuca kuca pokrije troskove , mislim da to zavisi od vrste osiguranja i da li u ugovoru sa osiguravajucom kucom stoji da su duzni da ti pokriju troskove iznajmljivanja auta do isplate troskova.


Znam da ti nisam nesto pomogao , ali sam ti bar dao neke okvirne informacije u vezi same naplate stete i koliko ces otprilike da cekas. Naravno, sve zavisi da li je podneta krivicna ili prekrsajna prijava protiv krivca koji je izazvao nesrecu. Ako je prekrsajna , onda sve zavisi od osiguravajuce kuce, ali ako je krivicna onda zavisi i od brzine suda i pravosnazne presude.

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci19.05.2010. u 15:00 - pre 169 meseci
pa, ako su imali kasko (a verovatno jesu jer je na kredit auto) onda bi to trebalo da bude brzo. Mada, naravno da ih treba cimati svaki čas...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci19.05.2010. u 20:44 - pre 169 meseci
Zar se ne naplaćuje osiguranje od osiguravajuće kuće onoga ko je krivac u nezgodi??? (osim za kasko)
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci21.05.2010. u 08:12 - pre 169 meseci
Koliko ja znam ne, tebi stetu isplacuje tvoja osiguravajuca kuca a oni se posle jure za pare sa krivcevom osiguravajucom kucom. Tako je bar bilo , mozda se nesto promenilo.

 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.hudd.cable.ntl.com.



+61 Profil

icon Re: Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci21.05.2010. u 12:42 - pre 169 meseci
Ista je osiguravajuca kuca, ali nazalost, samo su stakla kasko osigurana.
Videcemo sta ce da se desi. Hvala svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Osiguranje i koja prava imaju osteceni u saobracajnoj nesreci

[ Pregleda: 4640 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.