Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasledjivanje prava na folderu

[es] :: Linux :: Nasledjivanje prava na folderu

[ Pregleda: 3135 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukasin0
Vukasin Nikodijevic
Beograd

Član broj: 15203
Poruke: 94
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Nasledjivanje prava na folderu14.11.2007. u 07:39 - pre 200 meseci
Interesuje me kako da omogucim nasledjivanje prava na podfoldere.

Primer:
Imam folder Pera i na njemu su prava maximalna(create and delete files) za sve(Others).U folderu Pera kreiram folder Sima ali on nema ista prava kao Pera vec ona po defaultu gde svi(Others) imaju samo pravo pristupa (Access) .

Ovo mi treba jer imam Sambu i javni folder gde svi treba da imaju full control, inace samba radi odlicno i dobro je konfigurisana.Problematika se javlja kada neko kreira folder a neko drugi pokusa da kopira nesto u isti folder,brisanja fajla unutar foldera i sl.To nije do sambe vec do samog nasledjivanja prava na podfoldere.
Koristim Centos5.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Nasledjivanje prava na folderu14.11.2007. u 09:22 - pre 200 meseci
A da jednostavno postavis odgovarajuci umask ?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
213.147.107.*



+1 Profil

icon Re: Nasledjivanje prava na folderu14.11.2007. u 12:06 - pre 200 meseci
Citat:
vukasin0: Interesuje me kako da omogucim nasledjivanje prava na podfoldere.

Primer:
Imam folder Pera i na njemu su prava maximalna(create and delete files) za sve(Others).U folderu Pera kreiram folder Sima ali on nema ista prava kao Pera vec ona po defaultu gde svi(Others) imaju samo pravo pristupa (Access) .

Ovo mi treba jer imam Sambu i javni folder gde svi treba da imaju full control, inace samba radi odlicno i dobro je konfigurisana.Problematika se javlja kada neko kreira folder a neko drugi pokusa da kopira nesto u isti folder,brisanja fajla unutar foldera i sl.To nije do sambe vec do samog nasledjivanja prava na podfoldere.
Koristim Centos5.


A kako su definirane grupe?
Ljudi koji rade na istom direktoriju bi trebali biti u istoj grupi pa onda radiš set GID bit na cijelu strukturu direktorija.
 
Odgovor na temu

vukasin0
Vukasin Nikodijevic
Beograd

Član broj: 15203
Poruke: 94
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Nasledjivanje prava na folderu15.11.2007. u 11:45 - pre 200 meseci
Cao,
problem sam resio u conf filu sambe gde treba za pomenuti direktorijum dodati "directory mode = 0777 i create mode = 0777" tako da svi imaju prava na novokreiranom direktorijumu odnosno file-u.
Kada stignem malo šire cu o ovoj problematici jer nasao sam bas dosta materijala a vidim da po stranim forumima ljudi muku muce sa istim problemom pogotovo kada je samba u pitanju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Nasledjivanje prava na folderu

[ Pregleda: 3135 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.