Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skripta za uredi korisnicki racun

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Skripta za uredi korisnicki racun

[ Pregleda: 1806 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BLACK_SWORD

Član broj: 212173
Poruke: 171
93.157.198.*

Sajt: www.artwebdizajn.com


+3 Profil

icon Skripta za uredi korisnicki racun18.05.2010. u 17:09 - pre 169 meseci
Pozdrav!

napravio sam skriptu da korisnik može urediti korisnicki racun, e sad bi da napravim da kad korisnik promjeni email adresu da ga izloguje sa stranice i da mu na e mail pošalje aktivacijski link

evo koda kako izmjenjuje podate u bazi

Code:
$izmjeni_korisnicki_racun=("UPDATE korisnici SET korisnickoime='$korisnickoime', email='$email' WHERE idkorisnici='$idkorisnici'"); 

                        if(mysql_query($izmjeni_korisnicki_racun)){ 
         
                        require('Teme/'.$naziv_teme.'/tabla_vrh.predlozak.php'); 
                            echo'KorisniÄŤki raÄŤun je uspješno ureÄ‘en!<br /><a href="/profil/'.$pribavlja['idkorisnici'].'">Pregled profila</a>'; 
                        require('Teme/'.$naziv_teme.'/tabla_dno.predlozak.php'); 
                             
              
                        }else{ 
                        require('Teme/'.$naziv_teme.'/tabla_greska_vrh.predlozak.php'); 
                            echo'Nastala je greška pri ureÄ‘ivanju korisniÄŤkog raÄŤuna!<br /><a href="javascript:history.go(-1)">Idi nazad!</a>'; 
                        require('Teme/'.$naziv_teme.'/tabla_greska_dno.predlozak.php'); 
                        }  



e sad bi ja kako da napravim da bude tu kad korisnik promjeni email da ga izloguje i da salje mu na taj mail koji je promjenio aktivacijski link,

a ako ne promjeni email da mu samo ucita poruku da je uspjesno uredio korisnicki racun.

Nadam se da ste me razumjeli, HVALA na pomoći!
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Skripta za uredi korisnicki racun18.05.2010. u 18:07 - pre 169 meseci
Bez gledanja koda (stvarno me mrzi, a jos plus zadnji put kad sam proveravao nisam bio vidovit pa da mastam o delovima koda koji nisu dati):
Code:
if ($stari_email != $novi_email)
{
logout_user();
echo "promenili ste email adresu, molimo ulogujte se opet posle aktivacije preko email-a";
}
else
{
echo "niste promenili email adresu, ne morate da se ulogujete opet jer ne saljemo link za aktivaciju ako ne promenite email";
}

E sad jedno pitanje za tebe: Jel ti to php ucis iz nekih tutorijala tako sto samo prepises kod pa pitas za pomoc ili? Stvarno mi nije jasno, jer odgovore na pitanja koja postavljas moze da da bilo ko ko zna da napise nesto tipa: if ($nesto = $nesto) {echo "nesto";} else {echo "nesto drugo";}.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Skripta za uredi korisnicki racun19.05.2010. u 19:06 - pre 169 meseci
Slazem se sa Milosem. I ja sam stekao takav utisak. Mislim da si dobio da radis na vec gotovom projektu a ne snalazis je najbolje.
Odgovore koje dobijas na po dnevno 5 slicnih pitanja uglavnom su da stavis "if" ili likovni ka nekim tutorijalima.
Forum sa brdom ovakvih pitanja gubi na kvalitetu. Vidim i da te ignorisu neki koji redovno odgovaraju.

Moj savet ti je da pocnes da ucis i da se malo udubis u probleme jer ovakav rad nigde ne vodi. Na svakoj prepreci postavis pitanje.

Ali u jednu ruku svaka ti cast jer drzis zivim php forum :)



[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 19.05.2010. u 20:18 GMT+1]
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Skripta za uredi korisnicki racun

[ Pregleda: 1806 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.