Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless antena Pomoc

[es] :: Wireless :: Wireless antena Pomoc
(Zaključana tema (lock), by tox master)

[ Pregleda: 6831 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MizaLO

Član broj: 245325
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Wireless antena Pomoc16.05.2010. u 17:15 - pre 168 meseci
Da li neko moze da mi kaze kako da napravim motor za Wireless antenu od nekog elektromotora i sta mi je sve potrebno od delova.....
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc16.05.2010. u 17:34 - pre 168 meseci
wi-fi signal je jako usmeren signal,nekada je za upucavanje signala potrebno dosta vremena da se to uradi kako treba(sto je pristupna tacka dalje upucavanje je teze), pokretanje antene putem el.motora to bi bilo vrlo ne usmereno posto su milimetri u pitanju!!tako da pokretanje antene putem el.motora u wi-fi slucaju i nije tako dobra ideja!!
Long Live Rock 'n' Roll
 
+1

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc16.05.2010. u 19:52 - pre 168 meseci
Vidis mantas ja 3-4 meseca koristim tu
Citat:
mantas: tako da pokretanje antene putem el.motora u wi-fi slucaju i nije tako dobra ideja!!
i mogu potvrditi da stvarno nije dobra ideja nego je odlicna
Ja sam upotrebio raspadnutu kinezku obrtnu antenu.
Izvode motora direktno povezao na prikljucke za koax, a umesto njega upotrebio PPL 2 X 1,5mm2
Nesmes koristiti antenu velikih gabarita!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc17.05.2010. u 07:24 - pre 168 meseci
ako je taj el.motor toliko pecizan da antenu postavi u naj bolji polozaj slazem se(ali garant nije upucan signal do masimuma tj radi to ali moze jos bolje za to je je potrebna ruka da mrdne milimetar ili 2 levo ili desno), znam koliko je mukotrpan posao upucati signal kako treba rucno!!jedno pitanje koliko si wi-fi antena video da ima montiran motor??i da li si video da neka ozbiljnija firma koja se bavi wireless-om montira antenu sa el.motorom!!!to mozda radi na nekoj blizoj razdaljini voleo bi da vidim da upucas link na 10-20 km sa montiranim el.motorem na anteni!!!
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc17.05.2010. u 15:18 - pre 168 meseci
Slazem se sa obe konstatacije ali ipak mislim da bi se to moglo napraviti sa odgovarajucim motorom.
Ja sam svojevremeno stavljao wireless antenu na rotator od satelitske antene (sada je na njemu obicna zemaljska tv antena) i i to je radilo fino.
Signal sam upucavao prateci jacinu signala preko softvera kartice i tu nije bilo greske.
A mislim da ce se svi sloziti da nije nista teze upucati wireless antenu od satelita za koji treba ista preciznost ili cak veca.
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc17.05.2010. u 15:56 - pre 168 meseci
ako vasa iskustva u vezi toga govore da je moguce i da to radi onda je tako!!ja nisam to isprobavao ali znam kljuc u ruke lap pored mene networkstumbler i mi po mic.nekako sam ubedjeniji da sam izvukao maximum iz linka kada ja to na licu mesta sa krova odradim stegnem tu antenu i to je to!
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc17.05.2010. u 22:18 - pre 168 meseci
Imam pristupne tacke skoro ukrug, raznih mreza, i to je bilo jedino resenje.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc18.05.2010. u 06:46 - pre 168 meseci
ako menjas pristupne tacke,a imas samo jedan set opreme onda je to jedna od boljih solucija koje rade posao zakljucujem iz gore navedenih postova,i ja sam na vise pristupnih tacki ali za svaku po jedna antena i jedan ap.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc18.05.2010. u 12:39 - pre 168 meseci
Ne zaboravi da wireless antena treba da se podesava i po horizontalii po vertikali, a neretko treba da se okrece polarizacija...
 
0

Amater011
Beograd

Član broj: 124814
Poruke: 50
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc22.05.2010. u 23:12 - pre 168 meseci
e stvarno ste ludaci ! pazljivo sa strujom, nije to za decu !! i zaista, osim levo - desno treba cesto da je pomerate i gore - dole kao i da okrecete polarizaciju. ocigledno vam je dosadno pa se malo igrate...
 
0

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc28.05.2010. u 14:53 - pre 168 meseci
Citat:
mantas: i da li si video da neka ozbiljnija firma koja se bavi wireless-om montira antenu sa el.motorom!!!to mozda radi na nekoj blizoj razdaljini voleo bi da vidim da upucas link na 10-20 km sa montiranim el.motorem na anteni!!!


http://www.neraworld.com/en/products/PointLink/
 
0

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc28.05.2010. u 15:54 - pre 168 meseci
Nijedna pristupna tacka nije u istoj horizontali sa drugom tako da nema osnova praviti nesto sto ce se u praksi pokazati neupotrebljivim.
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc28.05.2010. u 17:22 - pre 168 meseci
@marko37
ta antena to moze ali se tu ne spominje bilo koji od 802.11a,b,g,n standarda.vidi na kojoj frenkvenciji radi antena pomenuta u tvom linku Frequency band: 6-40 GHz znaci to nema veze sa 802.11a,b,g,n!ko se bavi wireless-om po gore navedenim standardima zna da to moze da funkcionise(antena sa el.motorom) ali to nije to.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc29.05.2010. u 01:43 - pre 168 meseci
Znam dobro kako radi uređaj, u kom opsegu i sl.
Sve to nema nikakve veze, umeravanje antene se radi na isti način, bilo da je reč o 802.11b na 2.4 GHz ili ovakav link na 38 GHz.
I može se raditi motorima (rotatorima).
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc29.05.2010. u 09:01 - pre 168 meseci
Raznoraznim teoreticarima je krivo ako praksa dokaze da nisu u pravu, tada izmisljaju krive drine
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc29.05.2010. u 09:07 - pre 168 meseci
nisam teoreticar i nije mi krivo!bavim se wireless-om 6 god i znam sta pricam,a koliko vidim nisam jedini koji misli suprotno!!
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc29.05.2010. u 09:54 - pre 168 meseci
Evo nečeg iz CG:

http://tesla.rcub.bg.ac.rs/~vmarko37/slike/rotatori1.jpg

http://tesla.rcub.bg.ac.rs/~vmarko37/slike/rotatori2.jpg

Ona velika loga je VHF/UHF, a "ašov" je log antena za opsege do 3000 MHz. Rotatori vrte antenu i po azimutu i po osi polarizacije.
Inače su deo automatizovanog sistema za praćenje nelegalnih emisija.
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc29.05.2010. u 12:07 - pre 168 meseci
@Horvat I
Citat:
Ja sam upotrebio raspadnutu kinezku obrtnu antenu.

nisam rekao da je ne moguce ali sa opremom koju mi imamo ili sa kojom raspolazemo to nije to!cela se prica vrti oko toga!jos neko da stavi sliku iz NASA (National Aeronautics and Space Administration) KAKO ONI ROTIRAJU ANTENE I DA KAZE ETO VIDIS STA ONI MOGU!!
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

vujce
Igor Vujacic
Bar

Član broj: 19908
Poruke: 34
94.102.228.*

ICQ: 39724335


Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc29.05.2010. u 13:46 - pre 168 meseci
Da li za malo para može da se rotira antena? Da! ima rotora za TV anteen koji nijesu skupi.

Da li je moguće dobro usmjeriti antenu? - Jeste! i to nije pitanje, ali pitanje je koliko to košta i da li je to onome ko usmjerava antenu isplativo?

Za dobro pozicioniranje antene neophodni su adekvatni nosači i step motori sa pužnim prenosom koji su u stanju da prave "predvidive"/precizne korake i da onemogucavaju vjetru da okreće antenu kako hoće. Traća stvar je opciona i može biti riješena na više načina i to je pozicioner (uređaj ili software) čiji je zadatak da "pamti" predefinisane položaje antene i ili da prati određenu antenu čiji se azimut mjenja (niskoorbitalni sateliti, brodovi i radio-goniometri).

Recimo i da se satelitske antene usmjeravaju kontrolom motora kroz isti coax kroz koji se prenosi i korstan signal (DiSECq), što je podržano od strane firmware-a određenih prijemnika, pa je posao pozicioniranja u potpunosti automatizovan uz primjetan lag prilikom promjene kanala koji se ne nalaze na istom satelitu.

U situaciji gdje je korisnik okružen velikim brojem AP-a koji su u WDS-u, pri čemu AP nijesu ugaono "preblizu" jedan drugom moguće je i manje precizno podešavanje u koliko antena ima veći upadni ugao (širu lepezu u dijagramu zračenja). U ovom slučaju bitno je pažljivo planiranje WDS ćelije (snaga, ugao zračenja sektorskih antena, radni kanali...).

Dakle može biti jednostavno, ali i vrlo komplikovano u zavisnosti od zahtjeva.



-------------------------------------------------------------------------------------
Sačuvajmo prirodu - mislimo energetski i ekološki efikasno!
Moja rasvjeta je "zelena", a Vaša?

Save the future by saving Nature!!!
Think on ecological and energy efficient way.
I have "green" lights! You?
-------------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------
Sačuvajmo prirodu - mislimo energetski i ekološki efikasno!
Moja rasvjeta je "zelena", a Vaša?

Save the future by saving Nature!!!
Think on ecological and energy efficient way.
I have "green" lights! You?
--------------------------------------------------------------------------------
 
0

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless antena Pomoc29.05.2010. u 13:57 - pre 168 meseci
Otislo se dosta u offtopic i pocelo je diskusija koja nema veze sa naslovom teme i pitanjem koje je postavljeno u prvom postu.
Zakljucak je da je moguce napraviti dobar rotator (ili koristiti fabricki) za wireless antenu ali je pitanje koliko je to isplativo a sto je fino objasnjeno u postu pre ovoga.
 
0

[es] :: Wireless :: Wireless antena Pomoc
(Zaključana tema (lock), by tox master)

[ Pregleda: 6831 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.