Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako ste do sada sumnjali u Google namere....

[es] :: Advocacy :: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23508 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.central.biz.rr.com.



+7173 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....17.05.2010. u 18:50 - pre 169 meseci
@Java Beograd,

Google je i te kako znao da je ono sto rade nelegalno zato sto su uklonili hard diskove prilikom inspekcije nemackih vlasti.

To stavlja tacku na pricu o tome kako su oni tose i eliminise potrebu za glupim poredjenjima sa komsinicama i kafama. Zbog toga su brze-bolje angazovali PR masineriju za damage control.

http://www.nytimes.com/2010/05/16/technology/16google.html

Citat:

But in Germany, Google’s collection of the data — which the company said could include the Web sites viewed by individuals or the content of their e-mail — is a violation of privacy law, said Ilse Aigner, the German minister for food, agriculture and consumer protection. In a statement Saturday, her ministry demanded a full accounting.

“Based on the information we have before us, it appears that Google has illegally tapped into private networks in violation of German law,” Ms. Aigner said. “This is alarming and further evidence that privacy law is a foreign concept to Google.”

Johannes Caspar, the data protection supervisor for Hamburg, who is leading the German government’s dealings with Google on the issue, said the company’s revelation of illegal data collection would be taken up by a panel of European national data protection chiefs that advises the European Commission.

“This is a data scandal of a much larger magnitude,” Mr. Caspar said. “We are talking here about the large-scale collection of private data on individuals.”

He declined to speculate what action European officials might take.

Mr. Caspar said he had inspected one of Google’s Street View recording vehicles at the company’s invitation this month and had noticed that the recording device’s hard drive had been removed. When he asked to view the drive, he said he was told he couldn’t read the information anyway because it was encoded. He said he pressed Google to disclose what type of information was being collected, which prompted the company to examine the storage unit.


Prema tome - dabome.

Pretpostavljam da su hard diskove uklonili zato sto su bas tada morali da idu na servisiranje ;-)

U lazi su kratke noge, kaze izreka.

Hvala bogu, pa je cela stvar eskalirala na EU nivo, i da ce vrlo verovatno ovo proci sa sankcijama. Ocigledno jos nisu svi postali leminzi koji gutaju sve sto im Google korporativna masinerija baci.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....17.05.2010. u 19:48 - pre 169 meseci
uf, toliko pitanja a niko da da link ili da procita iz google bloga
http://googleblog.blogspot.com...fi-data-collection-update.html

Citat:
So how did this happen? Quite simply, it was a mistake. In 2006 an engineer working on an experimental WiFi project wrote a piece of code that sampled all categories of publicly broadcast WiFi data. A year later, when our mobile team started a project to collect basic WiFi network data like SSID information and MAC addresses using Google’s Street View cars, they included that code in their software—although the project leaders did not want, and had no intention of using, payload data.

As soon as we became aware of this problem, we grounded our Street View cars and segregated the data on our network, which we then disconnected to make it inaccessible. We want to delete this data as soon as possible, and are currently reaching out to regulators in the relevant countries about how to quickly dispose of it.


Shit happens,
ali na kraju krajeva, to je kao da izadjes na terasu i pocnes da se deres a posle kukas kako te slusali.
Ovo samo dokazuje kolko su opasne nezasticene mreze...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.central.biz.rr.com.



+7173 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....17.05.2010. u 20:06 - pre 169 meseci
To sto pricaju jednostavno nije tacno.

Pre cu verovati nemackom supervizoru za zastitu podataka nego nekom korporativnom blogu koga pisu PR droidi placeni od strane firme koja vec ima reputaciju pucanja one stvari za privatnost informacija - a nemacki supervizor kaze da je Google uklonio hard diskove za vreme inspekcije. Sto pokazuje da su i te kako znali da su prekrsili zakon.

A cela ta prica prikupljanja je trajala 3 godine. 3 godine skupljati network payload bez da neko to primeti, ono gomilanje cudnog "djubreta"??... pa koja naivcina moze da poveruje u tu pricu?

Ako ti kupujes izgovore sa kompanijskih blogova - samo napred.

Cudo jedno kako "shit happens" iskljucivo na stetu gradjana a u korist Google data mining masinerije uvek.

Citat:

ali na kraju krajeva, to je kao da izadjes na terasu i pocnes da se deres a posle kukas kako te slusali.


To je samo delimicno tacno. A ovde se uopste ne radi o tome, vec o krsenju zakona od strane ove korporacije. To sto je neko ostavio neosiguranu WiFi mrezu ih uopste ne oslobadja od obaveze postovanja zakona.

Ako je neko ostavio otkljucan auto, to tebi ne daje za pravo da udjes u njega i provozas se malo.

Citat:

Ovo samo dokazuje kolko su opasne nezasticene mreze.


Glavna stvar koju ovo pokazuje je koliko su opasne neobuzdane kompanije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....17.05.2010. u 20:34 - pre 169 meseci
Sreca u nesreci je ta sto nema Srbije na Street View-u....
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....17.05.2010. u 22:02 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ako je neko ostavio otkljucan auto, to tebi ne daje za pravo da udjes u njega i provozas se malo.


Zasto svi primeri pocinju sa automobilima? :)
I nije ti na mestu primer zato sto u ovom primeru niko nije vozio tudji auto. Radi se o frenkvencijama koje su po zakonima dozvoljene da koristis...

Mene licno vise plasi google earth/streetview nego cuvanja random uncrypted data. Na kraju krajeva, svi mi dajemo nasem ISP-u sve podatke pa nikom nista...

Zamisli da tvoja zena se sunca na terasi bez brusa i posle par godina je vidis na google streetview-u...
Naljutis se i zamolis zenu da od sada pa nadalje ide na krov i posle par godina vidis njenu sliku na google earth-u :)))
To je meni veci problem nego par randum nekriptovanih bajtova....


Ironija u ovom sto je google street/earth dozvoljen po zakonu, random uncrypted bits nije!
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 00:24 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nemci su pre par meseci oborili zakon koji je nalagao skladistenje podataka od strane ISP-ova i telekomunikacionih kompanija. 25 hiljada pisama je stiglo na adresu vrhovnog suda sa primedbama.
DVADESET PET HILJADA. Najveci broj u istoriji nemackog pravosudja.

Ekstra - bilo je cini mi se obavezno da se 6 meseci cuvaju podaci zar ne?


Citat:
Ivan Dimkovic:
Glavna stvar koju ovo pokazuje je koliko su opasne neobuzdane kompanije.


Za obicne korisnike da - ali uz naprednije tehnike uvek se mogu zastiti licni podaci.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 01:55 - pre 169 meseci
Citat:
zoksula: Za obicne korisnike da - ali uz naprednije tehnike uvek se mogu zastiti licni podaci.

Da, ali to nije nikakvo opravdanje. To je kao kada bih ja uzeo kalashnjikov, seo na terasu i povremeno ispaljivao po koji metak. Sta sad, uz shlem i pancir mogu da se zastite. Pancirnim kisobranom jos bolje.
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 08:04 - pre 169 meseci
Ma ne opravdavam ih to je stoka. Medjutim ne verujem da ce te informacije koristiti za ista drugo osim poboljsanje adwords-a na neki nacin.
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.customer.telia.com.



+7 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 11:34 - pre 169 meseci
Google Chrome logo nije nista drugo vec jedno OKO koje vas spijunira!
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 13:40 - pre 169 meseci
hm, da li sam pogrešio što sam kupio android telefon? jel da pređem na iphone?

pitam malo u šali malo u zbilji...
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.lama.hr.



+25 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 14:27 - pre 169 meseci
Najbolje ti je da dignes gateway/hostap na nekoj masini sa 802.11 interfejsom, skaci se telefonom na tu mrezu i upali wireshark na masini.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 18:53 - pre 169 meseci
Sta god da kupis isto ti je. Ne moze stoka da se pomiri s tim da internet nema vlasnika. Curi im voda na usta. Verovatno je vec bilo pitanja retardinjosa, tipa " Kolko kosta taj internet? Jel mogu ja da budem vlasnik toga?" Ukljucujuci Americke predsednike, pa do partijskih rukovodilaca tajnih sluzbi i Arapskih seika. A oni koji malo bolje poznaju te internete, cine konkretne poteze da ga prisvoje, dok balave nad njim.
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 18:57 - pre 169 meseci
Citat:
Memomax: hm, da li sam pogrešio što sam kupio android telefon? jel da pređem na iphone?

pitam malo u šali malo u zbilji...


Ma nisi pogresio uskoro ces moci sa njim besplatno da telefoniras


 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.wimax.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 21:42 - pre 169 meseci
Citat:
euripyd: Google Chrome logo nije nista drugo vec jedno OKO koje vas spijunira!


A sto to mislis, sto bas chrome?

Mislim slazem se sto se googla tice, al ne vidim da je chrome i vredan pomena pored ove price sa streetom, buzzom, gmail-om, google search, youtoube search,... Kad sve to uzmes u obzir onda ti prica o RFID cipovima pod kozom dodje ko dobar dan. :)
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+196 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....18.05.2010. u 23:05 - pre 169 meseci
"Do no evil" kompanija - da, da kako da ne...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....19.05.2010. u 00:27 - pre 169 meseci
@milos,pa zato sto je znak stilizovano oko :)
 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....19.05.2010. u 17:59 - pre 169 meseci
Mislim da je odlican trenutak da se osvrnemo na govor gospodina senatora Ted Stivensa:



http://www.youtube.com/watch?v=_cZC67wXUTs&feature=related

Ne moze tamo neki Google da... zakrcuje podatke.. jer, to su privatne cevi ljudi.. i oni traze regulativu.. jer u osnovi to su Cevi.. ma...

Internet nije TRICIKL da bacate svasta na njega! Privatnost ljudi - to su Cevi!
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....20.05.2010. u 04:30 - pre 169 meseci
General de la seguridad nacional USA: "cuánto cuesta que internets?"

soldado: "General .. google es mas grande en internet :S"

General de la seguridad nacional USA: "Dile que Google que somos los dueños de ahora! y queremos que todos!"

soldado: "yayaya!"
 
Odgovor na temu

moonquake
dragan l
novi sad

Član broj: 138144
Poruke: 1
*.netrun.cytanet.com.cy.



Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....20.05.2010. u 09:51 - pre 169 meseci
Nisam iznenadjen jer mislim da u zemljama poput us svaki novi izum prvo biva proveren od vojnih i obavestajnih struktura, pa ako procene da bi mogli da ga zloupotrebe onda stave veto na njegovu slobodnu primenu dok oni ne obave svoje poslove. Tako da je moj pristup internetu od pocetka bio sa svescu da je celokupna moja komunikacija potpuno otvorena i dostupna tamo nekom. S druge strane znam da nikom nisam interesantan pa me nije briga. Mozda samo kao statisticki uzorak. Ali kolicina statistickih i konkretnih informacija koja se prikuplja sa neta je nezamislivo ogromna, a informacija = MOĆ
 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....20.05.2010. u 11:27 - pre 169 meseci
Citat:
Nisam iznenadjen jer mislim da u zemljama poput us svaki novi izum prvo biva proveren od vojnih i obavestajnih struktura...


Pa sad, da li je Internetz IZUM ? :)

Mislim da je g. Ted Steavens bio blizhi sa svojim mastovitim konceptom Cevi.

Teoreticari zavere nekako implicitno poturaju publici da obavestajne sluzbe imaju X puta vise resursa od Google-a, X puta kvalitetniji kadar, X puta bolju organizaciju.. da imaju naucno fantasticne sposobnosti skladistenja i obrade podatka... :)

Dok, realno - Google i sam jedva izlazi na kraj sa podacima koje prikuplja. Govorimo o vrlo slozenim distribuiranim sistemima. Kompleksnost potice iz potrebe da se obradi velika (khm, VELIKA) kolicina podataka.

"Average Joe" je potpuno izgubljen u toj prici. On ce nastaviti da kvalitetno djubri net jos dugi niz godina - potpuno anoniman u moru sebi slicnih.

Druga varijanta price veverica zavere je poredjenje Googla sa slikama hitlerovske Nemacke. Nemci to posebno dobro vide.. tu je Google hijerarhijski uredjena organizacija cija je struktura odraz militaristicke svesti i potrebe za kontrolom sirokih narodnih masa. Naredjenja stizu u tajnosti 'odozgo' odakle se kuju planovi za Gebelovskom manipulacijom potrosaca. Inzenjeri su u toj prici samo vojnici koji generisu statisticke grafove ponasanja musterija ne obaziruci se na njihovu privatnost.

Jeeste.. bas ce Brin Sergej, komunisticki podojen jevrej, da stremi ovakvoj organizaciji :)

Mah..

Sve su to Cevi ljudi... zakrchene Cevi :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ako ste do sada sumnjali u Google namere....

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23508 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.