Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor arhitekture za projekt

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Izbor arhitekture za projekt

[ Pregleda: 1524 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

escape::
Developer Delphi
Rijeka, Croatia

Član broj: 26382
Poruke: 65
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Izbor arhitekture za projekt09.05.2010. u 14:09 - pre 169 meseci
Pozdrav svima!

U pregovorima sam s jednom firmom u vezi informatizacije njihovog poslovnog procesa...njihovi zahtjevi se baziraju na arhivi fotografija.
Više clienta preko LAN-a ažurira fotografije, dodaju nove i upisuju podatke o njima u bazu.
Ponudio sam im desktop LAN rješenje Client/Server (Delphi/Firebird) koje je puno kvalitetnije od njihovog sadašnjeg rješenja...međutim izgleda da planiraju prebaciti sve na internet, kao web site...
E sad Vas pitam...da li je takvo rješenje (Web aplikacija/MySQL) bolje po performansama od Desktop LAN/VPN aplikacije...pogotovo kad moj host provider kaže da opcije korištenja procedura MySQL baze nisu dozvoljene-podržane.



escape::
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Izbor arhitekture za projekt09.05.2010. u 20:23 - pre 169 meseci
U pregovorima sam s jednom firmom u vezi informatizacije njihovog poslovnog procesa...njihovi zahtjevi se baziraju na arhivi fotografija.
Više clienta preko LAN-a ažurira fotografije, dodaju nove i upisuju podatke o njima u bazu.
> Ponudio sam im desktop LAN rješenje Client/Server (Delphi/Firebird) koje je puno kvalitetnije od njihovog sadašnjeg rješenja...međutim izgleda da planiraju
> prebaciti sve na internet, kao web site...
> E sad Vas pitam...da li je takvo rješenje (Web aplikacija/MySQL) bolje po performansama od Desktop LAN/VPN aplikacije...pogotovo kad moj host provider kaže
> da opcije korištenja procedura MySQL baze nisu dozvoljene-podržane.

Tu stored procedure i nisu toliko bitne. U svakom slučaju to su dve prilično različite stvari (web sajt i LAN aplikacija), šta je bolje zavisi od konkretnih potreba. Web rešenje može imati samo tu prednost što ne treba poseban client za rad, već je tu odmah browser. Inače i ti možeš iz Delphija ponuditi webrešenje, bilo preko ISAPI aplikacije, IntraWeba ili ExtPascala (za ovo pogledaj naredne linkove).

http://prime.fmsoft.net/out/dbdemo.dll
http://extpascal.call.inf.br/cgi-bin/extpascalsamples.cgi
 
Odgovor na temu

escape::
Developer Delphi
Rijeka, Croatia

Član broj: 26382
Poruke: 65
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Izbor arhitekture za projekt11.05.2010. u 23:46 - pre 169 meseci
Iz njihove perspektive glavna prednost web stranice (pored toga što bi je ažurirali njihovi clienti bez potrebe za client.exe) bi bila mogućnost posjeta građana...
Da li je moguće da dnevni posjet građana (ako je dovoljno velik) usporava performanse ažuriranja baze?
Šta ako trebaju malo kompleksnije izvještaje a ja nemam grantove za procedure u bazi?


Koji alat za izradu internet aplikacija preporučuješ...

ISAPI, IntraWeb, ExtPascal, ASP.NET?
escape::
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Izbor arhitekture za projekt12.05.2010. u 10:24 - pre 169 meseci
> Da li je moguće da dnevni posjet građana (ako je dovoljno velik) usporava performanse ažuriranja baze?

Ne verujem, pretpostavljam da će oni samo čitati, a upis će raditi zaposleni. Naravno ako budeš imao hiljade konkuretnih korisnika, onda će ti verovatno trebati jači server.

> Šta ako trebaju malo kompleksnije izvještaje a ja nemam grantove za procedure u bazi?

U principu sve možeš dobiti preko upita ili pogleda, možeš na klijentu spojiti više upita i tako simulirati proceduru. Ili promeni hosting.

> Koji alat za izradu internet aplikacija preporučuješ...
> ISAPI, IntraWeb, ExtPascal, ASP.NET?

Ja sam lično samo ISAPI koristio, da danas nešto treba da radim probao bih IntraWeb i ExtPascal. Svi mogu da ti završe posao, neki opšti savet je koristiti ono što najbolje poznaješ.

 
Odgovor na temu

escape::
Developer Delphi
Rijeka, Croatia

Član broj: 26382
Poruke: 65
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Izbor arhitekture za projekt14.05.2010. u 11:23 - pre 169 meseci
Hvala na odgovorima, probat ću sa IntraWeb...Pozz!
escape::
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Izbor arhitekture za projekt

[ Pregleda: 1524 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.