Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebrojavanje uslovno formatiranih celija kod kojih je ispunjen uslov

[es] :: Office :: Excel :: Prebrojavanje uslovno formatiranih celija kod kojih je ispunjen uslov

[ Pregleda: 2386 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tosa123
Todorovic Bozidar

Član broj: 173677
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Prebrojavanje uslovno formatiranih celija kod kojih je ispunjen uslov09.05.2010. u 13:32 - pre 170 meseci
Imam tabelu brojeva u opsegu C5:V15 kod kojih je primenjeno uslovno formatiranje. Da li postoji mogucnost da se nekom formulom,za svaki red te tabele ispise koliko ima celija kod kojih je ispunjen uslov formariranja.
U prilozenom fajlu se vidi koji uslov formatiranja sam primenio i potrebno je da se samo na kraju ispise broj tih celija,da ih ne brojim i upisujem rucno. Pokusao sam da pronadjem nesto slicno na ovom forumu ali nisam uspeo i bio bih zahvalan na pomoci koju sam do sada uvek dobijao na ovom forumu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Prebrojavanje uslovno formatiranih celija kod kojih je ispunjen uslov09.05.2010. u 14:15 - pre 170 meseci
nadam se da je ovo resenje koje je tebi potrebno

Pozzz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tosa123
Todorovic Bozidar

Član broj: 173677
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prebrojavanje uslovno formatiranih celija kod kojih je ispunjen uslov09.05.2010. u 15:47 - pre 170 meseci
Zahvaljujem na brzom odgovoru i upravo je to sto mi treba.Posto ne poznajem VBA mislio sam da to moze preko nekih funkcija,ali mogu i ovo primeniti.Ovde ima jedan problem sto mi ne prebrojava tacno.U primeru koji si mi vratio za listu 2 ima sest formatiranih celija a funkcija ispisuje da su pet.Posto ima 20 mandata mora zbir prebrojanih da bude 20 a ovde je 19.Da li mozes da vidis u cemu je problem jer ja ne poznajem VBA da bi video gde je greska.Ako se ispravi rsilo bi moje potrebe.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Prebrojavanje uslovno formatiranih celija kod kojih je ispunjen uslov09.05.2010. u 15:53 - pre 170 meseci
greska ispravljena, nisam uzeo u obzir da mi racuna i donju granicu (93,67), sad bi trebalo da je OK.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Prebrojavanje uslovno formatiranih celija kod kojih je ispunjen uslov

[ Pregleda: 2386 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.