Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa

[es] :: Wireless :: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jaffakeks
Branko Stevanovic
servis i prodaja racunara
Zemun, Srbija

Član broj: 236903
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa07.05.2010. u 12:25 - pre 170 meseci
Situacija je sledeca. Na lokaciji A postoji ADSL internet na koga je prikljucen Wireless router TP Link 340g. E sada hteo bih da na lokaciju B takodje dobijem internet. Razdaljina je nekih 1km i postoji opticka vidljivost. Ja sam to zamislio na sledeci nacin. Kupio bih jednu antenu 24db ReinkJet i postavio je na lokaciju B. Uzeo bih jos jedan Router na koji bi prikacio Antenu. E sad zanima me koji bi Router mogao da prima taj signal preko ekterne antene Reink Jet a isotvremeno u porostori da salje Wireless signal do racunara. DA li bi uopste to mogao jedan uredjaj ili bi mi trebao jos jedan Router koji bi sirio signal do racunara. Pozdrav i unapred hvala na odgovorima
NEXT YEAR IN THIS TIME....
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa07.05.2010. u 13:26 - pre 170 meseci
ne znam dali bi router mogao da odradi posao na toj daljini tesko ili bi signal bio extra los.
Citat:
E sad zanima me koji bi Router mogao da prima taj signal preko ekterne antene Reink Jet a isotvremeno u porostori da salje Wireless signal do racunara.

to bi mogao access point wl-5470 u WISP+Universal Repeater modu.pominjem ovu marku ap-a zato sto ja nesto slicno imam uradjeno i radi extra.antena bi trebala da je na prozoru od te postorije (mada hvato sam signal i na vecem rastojanju u tom modu),ap ispd antene ili u sobi (ako je je u sobi sto manje kabla od antene do ap-a).za postavku na krovu nisam siguram ali mislim da bi i onda radila.
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

jaffakeks
Branko Stevanovic
servis i prodaja racunara
Zemun, Srbija

Član broj: 236903
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa07.05.2010. u 14:30 - pre 170 meseci
Hvala ti puno na pomoci. Da li samo mozes is tvog iskustva da mi kazes koliki je od prilike domet sa tog AP prema racunarima. Kakav bi kvalitet signala bio na primer van te prostorije na cijem je prozoru antena. Pozdrav
NEXT YEAR IN THIS TIME....
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa07.05.2010. u 14:42 - pre 170 meseci
Nemoj se petljati sa ruterima. Stavi dva bridz uredjaja i tako ce najmanje glava da te boli, prakticno ce ti sve proraditi kao ukljucis i uspostavis link.
 
Odgovor na temu

jaffakeks
Branko Stevanovic
servis i prodaja racunara
Zemun, Srbija

Član broj: 236903
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa07.05.2010. u 14:53 - pre 170 meseci
Reci mi samo da li ako stavim dva Bridge uredjaja da li oni mogu i da primaju i da salju signal? Da napomenem samo da na lokaciji A gde je onaj TP link router vec radi wireless normalno i tako bi trebalo i da ostane. Znaci samo taj Internet da se podeli sa lokacijom B.
NEXT YEAR IN THIS TIME....
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa07.05.2010. u 15:10 - pre 170 meseci
Samo da dodam da na taj ruter na kome je adsl moras da postavis vanjsku antenu koja ce biti usmerena prema mestu gde ce ti biti taj drugi ruter koji treba da prima signal.
Pretpostavljam da si tako i mislio da uradis ali nisam to procitao u tvom postu.
A i ja sam vise za varijantu sa 2 uredjaja u tacci B ,jedan da prima signal a drugi da salje po kuci.
Probavao sam i ja sa wisp+repeater i to radi ali to gde ces imati signala u kuci dosta zavisi od mnogo faktora i niko ne moze sa sigurnoscu reci gde ces imati signal a gde ne.
 
Odgovor na temu

jaffakeks
Branko Stevanovic
servis i prodaja racunara
Zemun, Srbija

Član broj: 236903
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa07.05.2010. u 15:33 - pre 170 meseci
Ne. Ja sam mislio da postavim antenu samo na uredja u mestu B koji ce primati signal, jer sam mislio da ce to biti dovoljno jer i sada sa obicnom indoor antenom ponekad uhvatim signal sa tog routera, pa sam predpostavio da kada bih usmerio spoljnu antenu da bi to korektno radilo? Sto se tice varijante za dva uredjaja jedan da prima signal a drugi da salje po kuci i ja sam pre za tu varijantu, ali sam cisto sa ekonomske strane hteo da vidim da li jedan uredjaj moze sve to da odradi. Poz
NEXT YEAR IN THIS TIME....
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa07.05.2010. u 22:53 - pre 170 meseci
Mozes probati i tako s ajednim uredjajem samo obavezno neka bude bridz. Ako se zakaci i ima dobru vezu to ti je to. Ako ne, onda tu gde imas interest na LAN zakaci jos jedan bridz u AP rezimu pa na njega povezi onaj sa udaljene lokacije.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa08.05.2010. u 05:58 - pre 170 meseci
tox ima pravo za wisp+repeater mod.ali u mom slucaju imam u celom stanu i 50-100 m oko stana(tj ja sam na 3 spratu kada sidjem dole i prosetam oko zgrade ima i tu).


ovakav je signal bilo gde u stanu.
Long Live Rock 'n' Roll
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jaffakeks
Branko Stevanovic
servis i prodaja racunara
Zemun, Srbija

Član broj: 236903
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa10.05.2010. u 09:57 - pre 169 meseci
Ljudi hvala puno na pomoci. Pokusacu ovu varijantu kao Mantas pa cu javiti rezultate. Pozz
NEXT YEAR IN THIS TIME....
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Povezivanje dve lokacije putem Wirelessa

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.