Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)

[ Pregleda: 4019 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Angy
Student
Al

Član broj: 214398
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)04.05.2010. u 18:50 - pre 170 meseci
Treba da izmodeliram plasticni deo i da na osnovu njega kasnije iskonstruisem alat za brizganje plastike.
Trazeci po netu nasla sam da Solid edge ima mogucnost da sam na osnovu izmodeliranog dela napravi alat.

http://www.youtube.com/watch?v=hZqYWf0cw-Q

"The following features are not available in the 64-bit version of Solid Edge:
Solid Edge Embedded Client, Insight, Simply Motion, Engineering Reference, Access TDM, Web Publisher, Mold Tooling ova opcija valjda meni treba, Electrode Design, Sheet Metal Sensor, EMS/MDS Translator
Any add-in that remains 32 bit will not run on the 64-bit platform.
Several of the custom Visual Basic samples delivered with Solid Edge will not run on the 32-bit version of Solid Edge installed on the 64-bit platform.
"
Kako da znam da li je 64-bit ili 32-bit verzija programa koji ja imam?

Zna li neko kako se to radi u solid e. posto se ja prvi put srecem sa ovim programom. Znam (solidWorks, ProE, tako da se nadam da nije mnogo velika razlika) ili ako znate gde ima neki tutorijal za ovo.
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
217.16.133.*



+16 Profil

icon Re: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)04.05.2010. u 23:02 - pre 170 meseci
Pogledaj izdanja Mikro knjige mislim da sam video nesto o Solid Edgu
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)05.05.2010. u 09:59 - pre 170 meseci
Citat:
Angy: Treba da izmodeliram plasticni deo i da na osnovu njega kasnije iskonstruisem alat za brizganje plastike.
Trazeci po netu nasla sam da Solid edge ima mogucnost da sam na osnovu izmodeliranog dela napravi alat.

http://www.youtube.com/watch?v=hZqYWf0cw-Q

"The following features are not available in the 64-bit version of Solid Edge:
Solid Edge Embedded Client, Insight, Simply Motion, Engineering Reference, Access TDM, Web Publisher, Mold Tooling ova opcija valjda meni treba, Electrode Design, Sheet Metal Sensor, EMS/MDS Translator
Any add-in that remains 32 bit will not run on the 64-bit platform.
Several of the custom Visual Basic samples delivered with Solid Edge will not run on the 32-bit version of Solid Edge installed on the 64-bit platform.
"
Kako da znam da li je 64-bit ili 32-bit verzija programa koji ja imam?

Zna li neko kako se to radi u solid e. posto se ja prvi put srecem sa ovim programom. Znam (solidWorks, ProE, tako da se nadam da nije mnogo velika razlika) ili ako znate gde ima neki tutorijal za ovo.


Mold Design/Tooling imaju svi mašinski CAD programi i High Range (CATIA V5, NX, ProE) i Midl Range (SolidWorks, Inventor, Solid Edge), razlike ne bi trebale biti već previše velike da ti to predstavlja problem ako već znaš neki od tih programa. Ovo drugo pitanje za program ako nisi sigurna dal je 32 ili 64 bitni, pa pokreni setup.exe fajl programa i ako instalacija krene bez problema znači da odgovara tvom OS inače će ti dati upozorenje da nije kompatibilan sa OS. A koji ti je OS, 32 ili 64 bitni vidjećeš ako ideš na My Computer/Properties i dobićeš u dijaloškom prozoru potrebne podatke.

Citat:
cirko: Pogledaj izdanja Mikro knjige mislim da sam video nesto o Solid Edgu


Cirko pa čestitke i sve pohvale za knjigu, hoće li biti prerađeno izdanje uskoro za Solid Edge sa sinhronom tehnologijom?

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)05.05.2010. u 11:03 - pre 170 meseci
Kliknite desnim tasterom miša na My Computer (Moj računar), a zatim izaberite stavku Properties (Svojstva).

-Ako u dijalog prozoru na kartici "General" stavka „x64 izdanje“ nije navedena, koristite 32-bitnu verziju operativnog sistema Windows XP.

-Ako je u dijalog prozoru na kartici "General" pod stavkom System (Sistem) navedena stavka „x64 izdanje“, koristite 64-bitnu verziju operativnog sistema Windows XP.

 
Odgovor na temu

Angy
Student
Al

Član broj: 214398
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)05.05.2010. u 12:45 - pre 170 meseci
Ok, hvala! Nasla sam pri pokretanju setapa ima opcija Other Solid Edge products>>Mold Design>>Mold Tooling. Kada se instalira automatski se stvara i u helpu mold tooling help. Nisam stigla da sve pregledam ali nadam se da ima ovo oko pravljenja alata za brizganje plastike.

Ima u drugim programima ali nisam nasla da sam program na osnovu zadatog dela napravi ceo alat. Ako gresim ispravite me.
Moj OS je WinXP SP2.

Pogledacu izdanja Mikro knjige.

Hvala svima. Ako negde zaskripi, obraticu Vam se.

[Ovu poruku je menjao Angy dana 05.05.2010. u 14:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)05.05.2010. u 15:59 - pre 170 meseci
Angy pređi na XP SP3, SP3 imaš kao nadogradnju na već postojeći SP2, skini sa interneta i nadogradi, cijeli posao traje 10-tak minuta, a SP3 ti daje značajnu prednost pogotovo za CAD programe, za stabilnost u radu i pravilno funkcionisanje raznih alata, dodataka i modula samih CAD programa. Ali, ipak, mislim da ćeš i pored toga, u skorije vrijeme, morati preći na noviji OS, naravno Windows 7 je preporuka, pošto CAD programi polako prestaju da daju podršku za XP operativni sistem, okreću se Visti i Windowsu 7.

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

Angy
Student
Al

Član broj: 214398
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)05.05.2010. u 17:02 - pre 170 meseci
Znam za XP SP3 ali imam problem sa drajverima za muzicku (ne mogu da ukljucim da se cuje muzika na <line in>), tako da nista od toga jedino radi na sp1 i 2, nije mi jasno zasto, isprobala sam i vistu i 7cu, mada mi za sedmicu fale i drajveri za stampac i za kamericu (i nisam uspela da nadjem). Tako da sam se vratila na staro.

Ima li neko mozda neki uradjen primer Alata za plastiku? Moze i samo crtez da vidim cisto sta sve treba ako mi ne uspe ovo sa programom, da pocnem polako pa cu najverovatnije u A-CAD da sve postupno iznacrtam.
:)
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)05.05.2010. u 19:37 - pre 170 meseci
Citat:
Angy: Znam za XP SP3 ali imam problem sa drajverima za muzicku (ne mogu da ukljucim da se cuje muzika na <line in>), tako da nista od toga jedino radi na sp1 i 2, nije mi jasno zasto, isprobala sam i vistu i 7cu, mada mi za sedmicu fale i drajveri za stampac i za kamericu (i nisam uspela da nadjem). Tako da sam se vratila na staro.


Ja sam imao problema sa drajverima za muzičku na Visti al na Win 7 sve radi kako treba, glavno je da skineš drajvere od samog proizvođača direktno sa njegovog sajta za win 7 a ako nemaju onda će i stari drajveri za XP raditi na sedmici. Jednostavno ćeš to morati uraditi jer npr SolidWorks 2010 je zadnja verzija ovog programa koji ima podršku za XP, od verzije SW 2011 radiće samo na Visti i na Win 7, tako da na vrijeme razmisliš, da te ne bi iznenadilo to.

Citat:
Angy
Ima li neko mozda neki uradjen primer Alata za plastiku? Moze i samo crtez da vidim cisto sta sve treba ako mi ne uspe ovo sa programom, da pocnem polako pa cu najverovatnije u A-CAD da sve postupno iznacrtam.
:)


Za ovaj drugi dio ti ne mogu pomoći, ne radim Mold Design, al ima ljudi koji se bave time pa te sigurno mogu uputiti, trebaš samo imati strpljenja, svi mi imamo svojih obaveza, što poslovnih, što privatnih, pa ovamo dođemo tek kad smo slobodni! U svakom slučaju siguran sam da ćeš dobiti pomoć, a dok čekaš, guglaj malo po internetu na temu koja te interesuje možda nešto nađeš. Još jedan savjet, Solid Edge ima dosta dobar help...

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Solid Edge Mold Design! (Alat za plastiku)

[ Pregleda: 4019 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.