Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beko tv 12.6 šasija

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Beko tv 12.6 šasija

[ Pregleda: 3539 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
62.68.99.*



+6 Profil

icon Beko tv 12.6 šasija27.04.2010. u 22:28 - pre 170 meseci
Pitanje je, da li je iko imao problem da se slika potamni nakon par minuta gledanja (nestane i OSD )? Mislio sam da je do NN5199N, ali nije, mijenjao sam ga, ABL linija od trafoa do NN-a potpuno pregledana, jedino još ima nekakav uzorak hor inpulsa kojeg uzima sa grijanja i vuče u NN kolo i SDA procesor - ali je i ta linija pregledana. Jedino kada UG2 smanjim dobijem sliku i ona je stabilna i zadrži se na ekranu, evo već 1 dan. Sada me interesuje da li ta šasija ima cutoff pa nekako mijeri struju mlaza , pa mi sve ovo miriše malo na ekran ?


 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: Beko tv 12.6 šasija27.04.2010. u 23:58 - pre 170 meseci
Ova sasija nema cutoff ali bih predlozio da ponovo pregledas ABL liniju. Zamijeni C124 u istoj.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Beko tv 12.6 šasija28.04.2010. u 10:30 - pre 170 meseci
dosta nezgodno ,ali kod beko sasija te generacije sam cesto imao takve simpotme i to zbog ekrana.(G2 lepi na masu)
Ne mora da bude i kod tebe ali je moguce. Promeni obavezno blok na G2 prema masi na CRT plocici. Desavalo se i da potencimetar G2 na FBT bude u prekidu ali redje.
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
62.68.99.*



+6 Profil

icon Re: Beko tv 12.6 šasija02.05.2010. u 21:17 - pre 170 meseci
C 124 je zamijenjen, na ABL liniji su i mali blok kond. zamijenjeni, zamijenuo sam i blok na UG2 liniji. Došao sam do trafoa pa ću i njega isprobati, mada mi sve ovo lagano miriše na ekran. Samo me interesuje da li je neko pojačavao na ovoj šasiji UG2 do kraja i dobijaju li se povratne linije tada na ovom modelu (bijel ekran sa povratnim linijama), ja se nisam često sretao sa njim, pa zbog toga pitam. Kada ja pojačam UG2 i kada on pređe polovinu ekran se zatamni.
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
*.adsl.verat.net.



+22 Profil

icon Re: Beko tv 12.6 šasija03.05.2010. u 11:12 - pre 170 meseci
Nisi naveo sledeće: kada nestane slika da li ostane napon Ug2 (ništa ga ne obara na masu)? Da li ostane video signal i naponi na katodama, odnosno i dalje dolazi na CRT.
Ako i tada nestaje slika znači nešto guši struju mlaza. Kod nekih TV-a je nožica 7 trafoa na masi (tada nema nikakve kontrole) pa probaj šta če biti.
Zašto bi sam ekran gasio? Dođe do nekog nivio mlaza i ne ide dalje.Ako imaš regenerator, proveri struje mlazeva. Onda na kraju verovatno trafo ne valja.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Beko tv 12.6 šasija03.05.2010. u 14:37 - pre 170 meseci
vidi ovom logikom a ti kako hoces ..

da probas da li je do ekrana , jednostavno prebacis celu sasiju na "bilo" koji 51 i probas. Valjda u servisu imas na popravci neki tv od 21"
a d abi probao da li je do trafoa (u cega cisto sumnjam, mada nije nemoguce) moras da narucis trafo, pa ga platis i posle ti ostane u fioci ihaaaaa .. a mozda ga nikad ni ne ugradis.....

izvoli biraj .... ili gubi vreme i novac sa drugim idejama ..... ili preseci ovako na brzaka ... ziveo
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
*.adsl.verat.net.



+22 Profil

icon Re: Beko tv 12.6 šasija04.05.2010. u 10:14 - pre 170 meseci
Do sada sam radio isključivo s instrumentima i još nisam pogrešio (preko 30 godina). Od trafoa imam samo iz starih..
Ali je tačno da svako treba da ima svoj metod, zato ovde razmenjujemo.
I šta bi s tim TV-om?
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Beko tv 12.6 šasija04.05.2010. u 20:09 - pre 170 meseci
tako je bane , svako ima svoj metod
a sto se tice toga da instrument pogresi , oooo da i te kako ... gotovo svakodnevno mi se to desava.. i verujem da u tim koska slucajevima kojih je sve vise, ne bi ni tvoj ni bilo ciji instrument pomogao.
Samo glava moze da pomogne !!!!!

osim ako ledol sprej ne racunas kao instrument jer kad instrumenti mere neki deo da je dobar, ledol kaze da nije .... primera ima jos ohojjjj. Mogao bi da nabrajam do sutra , ali mislim da nije losa ideja otvoriti posebnu temu za to ... evo odo upravo to da uradim, ali na pravo mesto


poz
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Beko tv 12.6 šasija05.05.2010. u 08:40 - pre 170 meseci
Problem riješen. Pojačano grijanje i podešen Ug2 i sve radi ko sat. Izgleda da je emisija grijanja bila opala drastično, jer bilo je potrebno 5 namotaja na trafou da se dobije svjetlina kakva treba da bude. Nerado na uređajima izvodim ovakve budževine, ali šta da se radi kada se neposjeduje drugi ekrani da se našarafa.

A od svih instrumenata, um i glava mijere najbolje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Beko tv 12.6 šasija

[ Pregleda: 3539 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.