Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP-MySQL Citanje iz baze

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: PHP-MySQL Citanje iz baze

[ Pregleda: 1183 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon PHP-MySQL Citanje iz baze25.04.2010. u 12:19 - pre 170 meseci
Imam sajt na kome sam odradio admin panel za upravljanje sadrzajem e sada u bazi sam napravio tabelu strane sa poljima tipa ID, NASLOV, SADRZAJ, DATUM_IZMENE, ITD ITD...
E do sada sam radio to ali sam pravio zasebno tabele znaci stranica ima zasebno svoju zasebnu tabelu... Mada je to amaterski i sve moze u jednu tabelu...

E sada mene muci ja sam napravio tabelu strane u koju mi se smesta sav sadrzaj sa sajta u admin panelu ih prikazujem ali samo naslove izvlacim tih sadrzaja...

Zanima me jel ispravno ovakvo citanje iz baze mislim jel moram sada za svaku vest da odredjujem na stranici

Code:
SELECT naslov, sadrzaj FROM strane WHERE id=2;


Jel ovo ja moram svuda da naglasavam ili ima neki bolji nacin...


Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: PHP-MySQL Citanje iz baze25.04.2010. u 13:53 - pre 170 meseci
Nauči SQL, pogledaj na forumu Baze podataka ima li ko da ti preporuči dobru knjigu.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: PHP-MySQL Citanje iz baze25.04.2010. u 13:55 - pre 170 meseci
imam knjigu sql-a i zanam dosta o njemu nego sam cuo da rade nekim drugacijim nacinom to prikazivanje i citanje... Sada ne znam zato pitam da bi bio upucen
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: PHP-MySQL Citanje iz baze

[ Pregleda: 1183 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.