Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevelika potrošnja interneta

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Prevelika potrošnja interneta

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

YU2DBC
Bogdan Djakonovic
Veruda (www.veruda.net)
NYC

Član broj: 227904
Poruke: 55
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.djakonovic.com


Profil

icon Prevelika potrošnja interneta23.04.2010. u 22:34 - pre 170 meseci
Zdravo

Već 8 meseci koristim telenor internet paket od 5gb i do poslednjeg meseca sam uspevao da potrosim oko 3-4gb a nekada malo preko 4. Ovaj mesec sam do 15og potrosio sve. Inace u medjuvremenu sam racunar star dva meseca koji je do tada bio na visti upgrade-ovao na win7.

Kako sam do 15og u mesecu potrosio ceo paket otisao sam u najblizu poslovnicu da se raspitam o tome koja mi je kombinacija najpovoljnijija za pokrivanje tih preostalih 15dana nakon cega dobijam novih 5gb. Ispostavilo se da je najpovoljnije uzeti novi postpaid od5gb (bez uredjaja i ugovorne obaveze) koji bih odjavio krajem meseca.

Medjutim problem je u tome sto je meni nakon 8-9 dana ostalo svega 850mb

Da li neko ima ideju sta bi to moglo da bude. Koristim internet normalno, ne skidam muziku i filmove???? Do sada nikada nisam uspeo da potrosim 5gb a sada mi je odjednom 10gb malo?? Svi apdejti su iskljuceni i ukljucujem ih samo kada sam na komsijskom wireless-u!

Da li je moguće da win7 ima u sebi nesto sto koristi vise protoka od ostalih operativnih sistema??

Bogdan

"Stari beogradski trgovci, proglašeni posle rata okorelim kapitalistima, ostavili su iza
sebe zadužbine. Danas ima mnogo bogatijih od njih, pa opet, niko ništa ne ostavlja.
Stisli se i ćute." Momo Kapor
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Prevelika potrošnja interneta24.04.2010. u 07:27 - pre 170 meseci
Instaliraj outpost imatces u bajt gde je sta otislo.
Mozes definisati aplikacijama koja gde sme "ici"
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Prevelika potrošnja interneta24.04.2010. u 08:13 - pre 170 meseci
Trazi listing, ja sam imao 2 situacije u razmaku od nekoliko dana da je ljudima bila nenormalno velika potrosnja. Uvidom u listing smo videli da je problem do njih jer je vecina sesija identična, sa istom dužinom trajanja i istim potrošenim protokom, pa je ispalo da je problem do njihovog servisa.
Svakako bi mogao pre svega da proveriš sa outpost-om da ti neki program slučajno ne radi update u pozadini ili da nemaš neki virus...
pozdrav
 
Odgovor na temu

YU2DBC
Bogdan Djakonovic
Veruda (www.veruda.net)
NYC

Član broj: 227904
Poruke: 55
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.djakonovic.com


Profil

icon Re: Prevelika potrošnja interneta24.04.2010. u 12:16 - pre 170 meseci
Hvala na odgovorima

Potrazicu outpost na netu pa cu proveriti sa njim i javiti. Inace listing sam trazio ali je problem sto se tamo vidi samo vreme konekcije i koliko je u tom intervalu potroseno ali ne i gde.

Pozdrav
Bogi
"Stari beogradski trgovci, proglašeni posle rata okorelim kapitalistima, ostavili su iza
sebe zadužbine. Danas ima mnogo bogatijih od njih, pa opet, niko ništa ne ostavlja.
Stisli se i ćute." Momo Kapor
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Prevelika potrošnja interneta

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.