Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

za one koji bi da prave Perendev magnetni motor

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58304 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9560
*.teletrader.com.



+10267 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 10:22 - pre 172 meseci
Pametno. Oni su ipak zapad. Putuj igumane i ne brini za manastir. Mi ćemo se već nekako snaći i bez tog motora.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 10:28 - pre 172 meseci
Citat:
Java Beograd: ... A jedini vlasnik svih patenata: Ultra Keen. Bogat i prebogat. Ultra Keena za predsednika !

Samo, jedno ću te savetovati: sve šta radiš radi u dubokoj tajnosti, jer svetski moćnici, pre svega naftni karteli neće tvoj izum dočekati s dobrodošlicom (shvataš šta 'oću da kažem). Tako, duboko sam uveren, da su vlasnici svih onih motora, prikazanih na You-tube odavno pokojni ! I za svo to vreme nemoj ni slučajno u javnosti da prezentuješ svoj rad, a još manje na [es] forumu. Srećno !


uopste mi to nije cilj ... eto, recimo da mi je cilj da na mog bajsa stavim prvi opitni primerak :) ... bice taman prigodne velicine ... a ostali ce biti "za po kuci", bukvalno :)


Citat:
Java Beograd:
Samo, jedno ću te savetovati: sve šta radiš radi u dubokoj tajnosti, jer svetski moćnici, pre svega naftni karteli neće tvoj izum dočekati s dobrodošlicom (shvataš šta 'oću da kažem). Tako, duboko sam uveren, da su vlasnici svih onih motora, prikazanih na You-tube odavno pokojni ! I za svo to vreme nemoj ni slučajno u javnosti da prezentuješ svoj rad, a još manje na [es] forumu. Srećno !


sasvim sam svestan sta pricas :) ... ALI

Nisam samo ja u pitanju, MNOGO njih se bavi ovom temom i preduzima konkretne stvari vec odavno. U to me je ubedio onaj link na kome se prodaju magneti prigodnog oblika samo za tu namenu, samo za jedno od mnogih resenja. Meni lici da ce to biti tiha revolucije bliska evoluciji ili obrnuto; ti tamo kojima bi smetali slicni meni, mogu nesto protiv nas 100, ali ako je u pitanju nas 100.000 koji ne prave halabuku oko toga - e onda malo teze... ;)



postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9560
*.teletrader.com.



+10267 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 10:36 - pre 172 meseci
Citat:
ultraKeen: uopste mi to nije cilj ... eto, recimo da mi je cilj da na mog bajsa stavim prvi opitni primerak :) ... bice taman prigodne velicine ... a ostali ce biti "za po kuci", bukvalno :)

Naravno, potpuno te razumem. Ali kad već središ bajs, biće ti glupo da sutra - preksutra plaćaš za benzin, zar ne ? Zatim, biće ti glupo da plaćaš EDB lopovsku tarifu za el. energiju, kad već možeš da imaš svoj privatni, tihi generator za dž, zar ne ? Ide to tako polako, jedno po jedno ...

Uzgred, ovi iz Cro, koji prave taj motor već 3.5 godina, napraviše li ga ? Ili su i oni u fazi nacrta tj. resavanja geometrije ? Jesu li živi uopšte ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9560
*.teletrader.com.



+10267 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 10:40 - pre 172 meseci
Sad sam se setio: mogao bi da se povežeš i sa Milošem Stankovićem, on ima i svoj web sait: http://www.milos-stankovic.com Ima veliki broj patenata, mnogo diploma za pronalazaštvo, a i osvojio je Google nagradu, za svetski doprinos nauci !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 10:56 - pre 172 meseci
Citat:
Java Beograd: Naravno, potpuno te razumem. Ali kad već središ bajs, biće ti glupo da sutra - preksutra plaćaš za benzin, zar ne ? Zatim, biće ti glupo da plaćaš EDB lopovsku tarifu za el. energiju, kad već možeš da imaš svoj privatni, tihi generator za dž, zar ne ? Ide to tako polako, jedno po jedno ...


:) nismo se razumeli u ono malo reci: moj tekuci problem je sto treba da dovrsim kucu od 3 etaze, od kojoh je struja uvedena u samo jednu ... koju bi jedan generator od 50 kW mislim zadovoljio za sve tri, ili 3 od po recimo 15 kW, onako okvirno sasvim (angazovana snaga kod EDB-a mi je trenutno 11,07 kW) ... i da onda onaj "link" sa bandere ka EDB-u ostavim samo uspomene radi ;) ... ne smem ni da odem da pitam koliko bi trazili za uvodjenje jos dva "privoda" za svaku od neresenih etaza, hiljade evra su u pitanju :((( ... a moram kad tad da obezbedim napajanje el. energijom


Citat:
Java Beograd: Uzgred, ovi iz Cro, koji prave taj motor već 3.5 godina, napraviše li ga ? Ili su i oni u fazi nacrta tj. resavanja geometrije ? Jesu li živi uopšte ?


Ne znam, nisam mnogo u toku, tek sam ih locirao pre koji dan. One na koje zaista treba obratiti paznju po ovom pitanju su po meni nemci i japanci ... moj sin je nasao nekog tamo japanca koji slicne sprave ugradjuje u klima uredjaje i kojih je prodato na hiljade komada (tako mi sin rece) ... japanac samo napominje da motori te vrste moraju imati kocnicu za zaustavljanje... :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 10:57 - pre 172 meseci
Citat:
ultraKeen: odo' ja kod komsija koji o toj temi pricaju vec 3,5 godine

Pa to pricanje je otprilike sve sto se i radi na tom polju.
A vreme od 3,5 godine je otprilike srednje vreme zamlacivanja.
Kad napravis grafikon koliko se dugo ljudi otprilike zamlacuju nekim promasajem u zivotu, dobijes Gausovu krivu u cijoj sredini je upravo vrednost od 3.5 godina.
Prikačeni fajlovi
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 19:14 - pre 172 meseci
Citat:

Najlepse bih zamolio sve one koji ne veruju u buduce ideje, tj. one koji misle da je sve pronadjeno sto se moglo pronaci - da ovu temu ostave onima koji u nju veruju. Poenta nije da se mi ovde nadgornjavamo moze li ili ne moze, vec kako moze...


Kako je jednostavno zapusiti usta svima onima koji ne veruju u takve stvari.
Samo treba napraviti spravu koja radi...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9560
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10267 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor24.04.2010. u 09:39 - pre 172 meseci
Citat:
3way: Samo treba napraviti spravu koja radi...

Evo sad će. Vidiš da već 3.5 godina pričaju. A Ultra Keen je u fazi analiza i proračuna.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 06:02 - pre 172 meseci
najnovije, od juce

http://www.youtube.com/watch?v=EvWxe_RRo8k&feature=digest
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 06:28 - pre 172 meseci
A koliki mu je obrtni moment da bi pokrenuo ne baš lako agregat?

Veoma je lako pokrenuti ventilator za hlađenje, jer je radno kolo izrađeno od lakog materijala tj. nema veliku masu, što se ne bi reklo za agregat.

Sad sam našao sliku koja pokazuje da možda ipak može da pokrene agregat.

Zna li neko turski jezik da na ovaj forum prevede deo teksta iz prvo dole prikačenog jpg. fajla?


[Ovu poruku je menjao zasun dana 25.04.2010. u 09:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 08:38 - pre 172 meseci
E sad, i Rusi imaju VEOMA EFIKASAN magnetni motor:



Russian ultra efficient magnet motor

Tue, Mar 30, 2010

Russian electronic ultra efficient magnet motor ; a solution to the energy-wasting internal combustion engine.. 10 times as efficient as a fossil fuel engine and considerably more eff. than any other electr. motor. According to the designer returns energy back to the battery, even uphill; if pedalled 1 km, returns energy for another km.(For those who don't believe in free energy: where does the supplementary power come from?). Works on alternating current triggered from a battery. Tested on bicycles at speeds up to 140 kmh=90 mph. European Patent Application: data.epo.org

[Ovu poruku je menjao zasun dana 25.04.2010. u 13:00 GMT+1]
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 08:47 - pre 172 meseci
sto se tice prevoda sa turskog ... treba pitati ovdasnje strucnjake kao sto su Odin D. pa 3way pa Java Beograd ... ;)

postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9560
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10267 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 08:57 - pre 171 meseci
Citat:
ultraKeen: sto se tice prevoda sa turskog ... treba pitati ovdasnje strucnjake kao sto su Odin D. pa 3way pa Java Beograd ... ;)

Kad sam ja rekao da znam Turski ?! A nemaš potrebe da budeš sarkastičan. Ja se stvarn radujem što ćemo za mesec-dva (godinu dana - najkasnije) da vozimo automobile bez plaćanja goriva, što neću plaćati struju, tj. grejaću se za dž !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 10:13 - pre 171 meseci
Citat:
Java Beograd: Ja se stvarn radujem što ćemo za mesec-dva (godinu dana - najkasnije) da vozimo automobile bez plaćanja goriva, što neću plaćati struju, tj. grejaću se za dž !


dobro je, shvatio si ...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 10:17 - pre 171 meseci
@UltraKeen
Onaj Turcin je prevarant, a oni sto su nasjeli na to skupina ovaca vanserijskog stepena debiliteta.
Svaka tebi cast ako si ti povjerovao u ono. To dalje znaci i da mi nemamo o cemu da pricamo, jaz je prevelik.
Samo ti nastavi sa svojim proracunima i ostalim. Ako spadas u vecinu zamlacenog stanovnistva, imaces zanimaciju u sledecih 3,5 godina, a ako si neki rijedji slucaj, mozes da doguras prilicno daleko na desnu stranu one Gausove krive. U svakom slucaju, javi se kad te prodje i postavi ovdje poneku sliku svojih "dostignuca", bice sigurno zanimljivo pogledati.

 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 11:02 - pre 171 meseci
Citat:
ultraKeen: dobro je, shvatio si ...


A

Citat:
Odin D.
Onaj Turcin je prevarant, a oni sto su nasjeli na to skupina ovaca vanserijskog stepena debiliteta.


Isto ste rekli i za Veljka Milkovića za njegov revolucionarni dvostepeni mehanički oscilator, koji ipak radi i ceo svet se sve više uviđava da Veljkov pronalazak ipak daje mnogo više energije u odnosu na beznačajni ulog energije.

Isto tako omalovažavate i ostale vrsne pronalazače pa čak i Nikolu Teslu koji je već 1900 godine rešio problem bezžičnog prenosa električne energije na daljinu i to bez ikakvih gubitaka sa kvadratom rastojanja, a između ostalog je čak i napravio auto koja crpi energiju iz ko zna odakle bezžično preko antene i išao je svuda bez benzina ili nafte nekoliko stotina kilometara.

Problem je u Vašoj glavi.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 11:11 - pre 171 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=9xH0xorgUoI&feature=related
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 11:22 - pre 171 meseci
Dragi @Odine D,

samo se Vi smejte, jer "...ko se poslednji smeje najslađe se smeje..."
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 11:30 - pre 171 meseci
Citat:
zasun:
Isto tako omalovažavate i ostale vrsne pronalazače pa čak i Nikolu Teslu koji je već 1900 godine rešio problem bezžičnog prenosa električne energije na daljinu


Ne znam ko omalovazva Teslu...On je na prvom mestu napravio nesto sto RADI i svima pokazao da to radi.
Da je Tesla bio neki diletant koji kaci filmove na Youtube i po novinama govori o super bezenergetskim pronalascima i njemu bi se smejali.

Inace, nisam video da onaj dvostepeni tambulator radi...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor25.04.2010. u 11:58 - pre 171 meseci
Citat:
zasun: Dragi @Odine D,

samo se Vi smejte, jer "...ko se poslednji smeje najslađe se smeje..." :)


Hehe, kad ti zafali naucnih argumenata, ti se dohvati kineskih poslovica. I Tesle. Omiljena sredstva logickog dokazivanja svih "strucnjaka".
Evo procedure za uspjesno za dokazivanje raznih "otkrica ispred svog vremena":

1) Postavis smijesnu naucnu tvrdnju, npr. - "Zemlja je ploca."
2) Ispricas to nekom i odmah ce te ismijati: - "Hahahaha, kakva glupost!."
3) Posto su se i Tesli smijali, a kasnije je ispao u pravu, to znaci da si i ti u pravu jer te ismjevaju, te je time dokazano da je Zemlja ploca.
4) Tezu mozes i prakticno potvrditi tako sto ces se ti poslednji odsmijati.

Da je Tesla za zivota mogao znati koliko ce cudesnih otkrica u buducnosti biti dokazano time sto je nasmijao par ljudi, batalio bi tehniku i posvetio se pricanju viceva.

Cak sta vise, ja kad na ovom forumu citam koliko su se Tesli smijali, dolazim na pomisao da njemu laboratoriju nije zapalio Edison nego Charli Chaplin.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 25.04.2010. u 13:09 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58304 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.