Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WinXPHome file sharing ne radi ako nije public

[es] :: Windows mreže :: WinXPHome file sharing ne radi ako nije public

[ Pregleda: 1802 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon WinXPHome file sharing ne radi ako nije public15.01.2004. u 10:11 - pre 246 meseci
Na laptopu sam dobio XP Home i primetio sam da se cudno ponasa kada je u pitanju deljenje datoteka u lokalnoj mrezi.

Posto ga cesto korsitim na par mreza, ukljuci sam deljenje. Kako sam na netu nasao, XP Home podrazumevano ukljucuje prilicno slobodno deljenje, to jest svako bez ikakve autentifikacije moze da pristupi deljenim resursima.

Ipak, postoji mogucnost da kada se predje u Safe rezim, da se neki resurski mogu deliti ali pod strozijim kriterijumima.

E tu je problem. Ponudjene su mogucnosti da se resurs deli kao public ili da se pravo pristupa dodeli nekom odredjenom korisniku ali samo nalozima koji postoje na XP Home racunaru.

Nije mi uspelo da namestim da postoji deljeni resurs na racunaru kome mogu da pristupim nakom sto ukucam user i pass. Ako podesim public pristupam bez ikakvog logina, a ako podesim da resurs moze da korsiti odredjeni korsinik, i pokusam da mu pridjem sa drugog racunara, samo dobijem poruku da pristup nije dozvoljen, bez opcije da se ulogujem.

Pomislio sam da dozvolim celoj grupi da pristupa racunaru medjutim u izboru korisnika postoje samo lokalni resursi sa XP Home racunara, uopste ne dozvoljava da se privilegije podesavaju radnu grupu.

Je l' to tako normalno na XP Home ili je neki problem u pitanju. Imam dosta iskustva sa Win2000 i XPPro i ovo mi se cini kao potpuno nelogican sled desavanja jer prakticno ispada da se resurs moze samo deliti kao javan i nikako drugacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: WinXPHome file sharing ne radi ako nije public

[ Pregleda: 1802 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.