Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The image Microsoft doesn't want you to see

[es] :: Advocacy :: The image Microsoft doesn't want you to see

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6194 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 08:29 - pre 169 meseci
The image Microsoft doesn't want you to see: Too tired to stay awake, the Chinese workers earning just 34p an hour



Citat:
Showing Chinese sweatshop workers slumped over their desks with exhaustion, it is an image that Microsoft won't want the world to see.
Employed for gruelling 15-hour shifts, in appalling conditions and 86f heat, many fall asleep on their stations during their meagre ten-minute breaks.
For as little as 34p an hour, the men and women work six or seven

This photo and others like it were smuggled out of the KYE Systems factory at Dongguan, China, as part of a three-year investigation by the National Labour Committee, a human rights organisation which campaigns for workers across the globe.
The mostly female workers, aged 18 to 25, work from 7.45am to 10.55pm, sometimes with 1,000 workers crammed into one 105ft by 105ft room.
They are not allowed to talk or listen to music, are forced to eat substandard meals from the factory cafeterias, have no bathroom breaks during their shifts and must clean the toilets as discipline, according to the NLC.
The workers also sleep on site, in factory dormitories, with 14 workers to a room. They must buy their own mattresses and bedding, or else sleep on 28in-wide plywood boards. They 'shower' with a sponge and a bucket.
And many of the workers, because they are young women, are regularly sexually harassed, the NLC claimed.
The organisation said that one worker was even fined for losing his finger while operating a hole punch press.
Microsoft is not the only company to outsource manufacturing to KYE, but it accounts for about 30 per cent of the factory's work, the NLC said. Companies such as Hewlett-Packard, Samsung, Foxconn, Acer, Logitech and Asus also use KYE Systems.
Microsoft, which exports much of the hardware made at the factory to America, Europe and Japan, said that it is taking the claims seriously and has begun an investigation.
One employee told the NLC: 'We are like prisoners. It seems like we live only to work - we do not work to live. We do not live a life, only work.'
The NLC's report included an account from one worker whose job consisted entirely of sticking selfadhesive rubber feet to the bottom of Microsoft computer mice.
But the monotony of sitting or standing for 12 hours, applying foot after foot to mouse after mouse, was not the worst of the worker's testimony.
It was the militaristic management and sleep deprivation that affected the worker most. 'I know I can choose not to work overtime, but if I don't work overtime then I am stuck with only 770 Chinese yuan (£72.77p) per month in basic wages,' the worker said.
'This is not nearly enough to support a family. My parents are farmers without jobs. They also do not have pensions.
'I also need to worry about getting married, which requires a lot of money. Therefore, I still push myself to continue working in spite of my exhaustion.
'When I finish my four hours of overtime, I'm extremely tired. At that time, even if someone offered me an extravagant dinner, I'd probably refuse. I just want to sleep.'
Charles Kernaghan, executive director of the NLC, said: 'It sounded like torture - the frantic pace on the assembly line, same motion over and over for the 12 hours or more of work they did.'
Microsoft said it was committed to the 'fair treatment and safety of workers'. A spokesman added: 'We are aware of the NLC report and we have commenced an investigation.

'We take these claims seriously and we will take appropriate remedial measures in regard to any findings of misconduct.'

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 09:01 - pre 169 meseci
E sad se ljudi koji koriste GENIUS miseve specijalno sekiraju :) Ovo nije nista novo - i nece se promeniti u to sam siguran...
make love - !war
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 09:33 - pre 169 meseci
Ima toga svuda :) a ova slika mi ipak djeluje namještena :D ne bi oni njima dali da spavaju na poslu :D
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 09:35 - pre 169 meseci
Citat:
a ova slika mi ipak djeluje namještena :D ne bi oni njima dali da spavaju na poslu

Probudiće ih, ne brini se, čim se završi ta 10-minutna pauza.
 
Odgovor na temu

Daniel Fat
Student
Novi Sad

Član broj: 221732
Poruke: 5
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 14:54 - pre 169 meseci
Citat:
w3bl0rd: Ima toga svuda :) a ova slika mi ipak djeluje namještena :D ne bi oni njima dali da spavaju na poslu :D

I meni isto deluje namesteno, kakav je to sweat-shop bez pare?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 16:29 - pre 169 meseci
Ma kakav sweat shop, ne sljakaju oni za nike nego za kye, pakuju miseve, tastature, web kamere, dzojstike i slicno...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Daniel Fat
Student
Novi Sad

Član broj: 221732
Poruke: 5
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 18:07 - pre 169 meseci
Znam, to je bila sala.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 18:31 - pre 169 meseci
verovatno je pauza, ne bi oni mogli da spavaju pored pokretne trake :)
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 18:42 - pre 169 meseci
Citat:
combuster: ... ne sljakaju oni za ...

"Oni" su uglavnom vrlo mlade devojke (18-25)... "tuširaju" se na poslu pomoću sunđera i vode iz kofe...
Da li se iko potrudio da pročita ceo tekst koji opisuje fašističke metode, kojima su izložene na tom konz-lager radnom mestu!!!???
Arbeit mach frei - Profit űber alles!

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Brucelee
Bruce Lee
Beograd

Član broj: 19797
Poruke: 100
*.yubc.net.



+9 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 20:17 - pre 169 meseci
Mozda spava

Vladislav Petkovic - DIS

Zaboravio sam jutros pesmu jednu ja,
Pesmu jednu u snu sto sam svu noc slusao:
Da je cujem uzalud sam danas kusao,
Kao da je pesma bila sreca moja sva.
Zaboravio sam jutros pesmu jednu ja.

U snu svome nisam znao za budjenja moc,
I da zemlji treba sunca, jutra i zore;
Da u danu gube zvezde bele odore;
Bledi mesec da se krece u umrlu noc.
U snu svome nisam znao za budjenja moc.

Ja sad jedva mogu znati da imadoh san,
I u njemu oci neke, nebo necije,
Neko lice, ne znam kakvo, mozda decije,
Staru pesmu, stare zvezde, neki stari dan.
Ja sad jedva mogu znati da imadoh san.

Ne secam se niceg vise, ni ociju tih:
Kao da je san mi ceo bio od pene,
Il' te oci da su moja dusa van mene,
Ni arije, ni sveg drugog, sto ja nocas snih;
Ne secam se niceg vise, ni ociju tih.

Ali slutim, a slutiti jos znam.
Ja sad slutim za te oci, da su bas one,
Sto me cudno po zivotu vode i gone:
U snu dodju, da me vide, sta li radim sam.
Ali slutim, a slutiti jos jedino znam.

Da me vide dodju oci, i ja vidim tad
I te oci, i tu ljubav, i taj put srece;
Njene oci, njeno lice, njeno prolece
U snu vidim, ali ne znam, sto ne vidim sad.
Da me vide, dodju oci, i ja vidim tad.

Njenu glavu s krunom kose i u kosi cvet,
I njen pogled sto me gleda kao iz cveca,
Sto me gleda, sto mi kaze, da me oseca,
Sto mi brizno pruza odmor i neznosti svet,
Njenu glavu s krunom kose i u kosi cvet.

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas;
Ne znam mesto na kom zivi ili pociva;
Ne znam zasto nju i san mi java pokriva;
Mozda spava, i grob tuzno neguje joj stas.
Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.

Mozda spava sa ocima izvan svakog zla,
Izvan stvari, iluzija, izvan zivota,
I s njom spava, nevidjena, njena lepota;
Mozda zivi i doci ce posle ovog sna.
Mozda spava sa ocima izvan svakog zla.
Bruce Lee him self !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2789 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 21:12 - pre 169 meseci
Klasičan spin zapadne propagande i još jedan dokaz da im ne treba ništa verovati. Ako kažu da je sad u Tokiju 17:15 i to ću da proverim.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 21:17 - pre 169 meseci
Pa oni, eno prica se i o onom jadnicku sto menja gumene odbojnike na misevima :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 21:53 - pre 169 meseci
Uzgred spavanje na poslu je sasvim normalna stvar u Aziji... Posto na poslu ostaju skoro pa 24h, i rmbaju samo tako.

Ja sam vise puta u japanskim firmama video devojke kako spavaju i tastatura im koristi kao jastuk... zastrasujuce izgleda....

Uzgred ovo je otkrivanje rupe na saksiji, svaki kineski proizvodjac tako posluje i bukvalno svaka firma koja ima posla sa Kinom po toj logici "ima veze" sa svim tim. U poslednjih 15-tak godina je to postalo problem imidza, jer te informacije prave los PR na ovom delu planete, pa se kao nesto zale, placaju neke inspekcije, ali od toga nema nista...

Azija je to bato... tamo ljudski zivot mnogo manje vredi. Mnogo mnogo manje.

Kada bi oni sto se zale za 8h radno vreme i zabranu pusenja otisli na par meseci u Aziju da rmbaju... da vidis sto bi bili srecni da se vrate, ne samo to nego bi pitali "jel ima jos?".

U nekim azijskim zemljama poput Malezije i sl.. je popularno uzeti pasos imigrantu iz neke okolne zemlje i onda on postaje pravi rob. Western Digital je imao PR problema sa tim, jer je neka WD sklapaonica imala tu praksu, pa se neki nesrecnik izvukao pa ispricao to novinama.

Nema labavo..
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 22:01 - pre 169 meseci
Nego šta nego rad. Rad je stvorio čovek!

A pogledajte ove naše klošare što su bili kao raspuštena banda u Zastavi (kragujevac, ali ne oružija nego automobila) zadnjih 20 godina, svi dzabalebarili, krali iz firme, odnosili kako je ko hteo i mogao, a kada su došli Italijani i kada je moralo da počne da se radi, onda su počeli da kukaju kako ih izrobljavaju, moš misliti, sve mrcine do mrcine, navikli da rade uz karton vinjaka pa kad stignu stignu.

Nažalost svi znamo kako se u Kini i sličnim zemljama radi (katanac na kapije i nema kući po 7 dana), a zbog takvog stanja su krivi niko drugi do oni sami sebi, oni su se upropastili svojom prenaseljenošću a i normalno da je time svakako doprineo režim, ali za sada je taj režim "ostatku planete" spas, jer zamislite da Kina kojim nebeskim slučajem ne bude komunistička republika!?

Negde sam čitao podatak da je Kina 2006 godina objavila kako ona svake godine ima strahovit problem sa zapošljavanjem, jer kako kažu svake godine "diplomira/obrazuje se/završi neki veći kurs" preko 13 miliona kineza, koji su napunili preko 18 godina i radno su sposobni, i sada vi gledajte kako da zaposlite i gde da zaposlite toliki narod.

Tako da ovi što "kuntaju" na poslu, verujte mi oni su i te kako srećni i svaki dan se šutiraju u dupe što uopšte i rade negde, mnogi su umirali u redovima ispred novootvorenih fabrika ne bili upali u neko slobodno mesto u proizvodnom pogonu.

Ovu stvar može da vam potvrdi bilo ko ko je bar jednom bio u kini u industrijskom delu ili posetio neku fabriku. Tuga ali je tako... ali je veća tuga kada pogledam naše srbende koji nemaju ni srednje obrazovanje a neće da rade ispod 350€, to mu je onako ispod časti.


Mali off da vam ispričam vic jedan na sličnu temu:

Zaposlio se neki seljak iz neke čuke iz unutrašnjosti kao radnik u skupštini (poslanik).
I sada pročulo se to u njegovom zavičaju i eto ga javio se njegov kum da pita ima li posla za njegovog malog tu u BG-u?!!

-Desi kume šta ima!?
-Evo niošta kume radi se u BG-u, ti kako si mi?
-Ja evo dobro nego me ovaj mali brine, znaš da mu škola nikad nije išla od ruke
uvek je vukao jedinice, pa sam razmišljao dal imaš tu neki posao za njega u Vladi Srbije!?
-Ima kume za malog uvek, biće pomoćnik moj primaće 3500€ platu, službeni auto, telefon boli ga uvo.
-Jao kume pa mnogo mi je to, šta će njemu toliki novac, neće se on snaći sa tolikim parama, daj nešto niže!?
-Dobro kume nema frke, biće pomoćnik sekretarice, primaće 1500€ , nema kola al dobar telefon ima šta ga briga !
-Nemoj ni to kume i to je mnogo, daj bre neki normalan posao za 200-300 evrića ima li!?
-E pa kume...... za to mu treba fakultet.

Vic ili istina!?
 
Odgovor na temu

ent3rprizer
Kragujevac

Član broj: 247696
Poruke: 35
109.106.249.*



+2 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 22:31 - pre 169 meseci
Pa bez obzira da li je namesteno ili ne ,ako im ne odgovara ,mogu da daju otkaz,pa neka idu u Lenovo :)))))
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 22:35 - pre 169 meseci
Citat:
U nekim azijskim zemljama poput Malezije i sl.. je popularno uzeti pasos imigrantu iz neke okolne zemlje i onda on postaje pravi rob. Western Digital je imao PR problema sa tim, jer je neka WD sklapaonica imala tu praksu...

Da ironija bude veća, model nazvaše Passport.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 23:03 - pre 169 meseci
Ovo nije ništa čudno, što naravno ne znači da je humano. Kina ima puno stanovnika, većina njih nezaposlenih i velike kompanije širom sveta to zloupotrebljavaju. Velike kompanije/fabrike imaju potrebu za puno radne snage i ne isplati im se da im daju normalnu platu kada mogu da prođu sa 34p/h po radniku. MS i ostale ne možete kriviti za ovu torturu (barem ne za visinu plate), dok za ostale zloupotrebe (fizičke, psihičke i sl) treba. Niko ih nije primorao da rade. Kao što se i pominje u tekstu - ili radiš za bednu platu ili umreš od gladi. Država je ta koja treba da zaštiti prava svojih stanovnika.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 23:28 - pre 169 meseci
Ovaj..

U pitanju je kineska firma a ne Microsoft... Jedino sto firme poput Microsofta, Apple-a, HP-a, Dell-a i ostalih mogu da u nekoj teoriji urade je da promene supplier-a.

Ali tesko da ce naci neku firmu u Kini koja ne radi iste stvari, jer je to tamo jednostavno norma.

Ne vidim ni zasto bi strane firme trebalo time da se bave - to je stvar Kineza. Meni ide na zivce sva ta navodna "briga" stranih firmi pa kao neko kritikovanje i sl... nije posao firmi da izigravaju policiju i da menjaju organe drugih drzava.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 23:35 - pre 169 meseci
Citat:
U pitanju je kineska firma a ne Microsoft... Jedino sto firme poput Microsofta, Apple-a, HP-a, Dell-a i ostalih mogu da u nekoj teoriji urade je da promene supplier-a.

Koliko sam ja razumeo iz tvoje poruke, postoje kineske firme koje "obezbeđuju" (nešto kao agencije) radnu snagu koja će da sklapa delove za firme poput MS i sl.?
Citat:
mogu da u nekoj teoriji urade je da promene supplier-a

Čisto sumnjam da ostali rade bolje.
Citat:
nije posao firmi da izigravaju policiju i da menjaju organe drugih drzava.

Pogotovu kad od toga imaju koristi...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: The image Microsoft doesn't want you to see21.04.2010. u 23:45 - pre 169 meseci
Da, u pitanju su lokalne firme koje prave i sklapaju robu za velike.

To je daleko bolja opcija za veliku firmu jer ima vise supplier-a, znaci moze da ubija cenu i da pregovara + nema nikakve probleme sa radnom snagom, jer je i nemaju za proizvodnju/logistiku onda - to rade druge firme, znaci ako im nesto ne treba, samo ne naruce novu porudzbinu, dok bi sa svojim odeljenjima imali daleko vise problema.

Citat:

This photo and others like it were smuggled out of the KYE Systems factory at Dongguan, China, as part of a three-year investigation by the National Labour Committee, a human rights organisation which campaigns for workers across the globe.


I u samom clanku pise kako se zove firma - KYE Systems.

Ironicno je da su te stvari otkrili iz neke organizacije za ljudska prava... mislim smesno, cak ni lokalne kineske vlasti ovakve stvari ne zanimaju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: The image Microsoft doesn't want you to see

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6194 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.