Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poe napajanje za swic?

[es] :: Wireless :: Poe napajanje za swic?

[ Pregleda: 2279 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
213.196.93.*



+6 Profil

icon Poe napajanje za swic?16.04.2010. u 11:00 - pre 169 meseci
Ljudi trebam pomoc..Situacija je sljedeca

Antena 5 GHz na krovu kuce..napajanje bi islo preko PoE adaptera (znaci kroz utp kabl) i sad bi ja nekako odvukao taj utp kabl sa krova kuce gdje routerboard do podkrovlja kuce gdje bi bio switch 8 portni i odatle bi islo ukupno x5 utp kalb po 40 metara do soba u kuci..znaci morao bi rijesit i napajanje preko PoE za switch..ajd nek mi malo netko pomogne..napise..jeli ovo moguce i kako to da rijesim..i kako pravilno da postavim opremu buni me ovaj 18 V AC/DC adapter napajanje ne znam trebali mi to ?? ako vec imam PoE adapter.

Hvala svim dobrim ljudima na Forumu !

[Ovu poruku je menjao tox master dana 16.04.2010. u 22:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ernie2015
ernest radic

Član broj: 57191
Poruke: 51
91.191.12.*



+1 Profil

icon Poe napajanje za swic?16.04.2010. u 20:58 - pre 169 meseci
Citat:
berny8: Ljudi trebam pomoc..Situacija je sljedeca

Antena 5 GHz na krovu kuce..napajanje bi islo preko PoE adaptera (znaci kroz utp kabl) i sad bi ja nekako odvukao taj utp kabl sa krova kuce gdje routerboard do podkrovlja kuce gdje bi bio switch 8 portni i odatle bi islo ukupno x5 utp kalb po 40 metara do soba u kuci..znaci morao bi rijesit i napajanje preko PoE za switch..ajd nek mi malo netko pomogne..napise..jeli ovo moguce i kako to da rijesim..i kako pravilno da postavim opremu buni me ovaj 18 V AC/DC adapter napajanje ne znam trebali mi to ?? ako vec imam PoE adapter.

Hvala svim dobrim ljudima na Forumu !


To sto trazis ovdje nije tema ove rubrike,ali posto sam dobar sa moderatorom mislim da ce mi tolerisati sto cu ti pomoci xD.
Zavisi koji switch stavljas jer razliciti switchevi imaju razlicita napajanja.Ne moze ti taj poe sto se stavlja uz mikrotikov RB pomoci.
Zato sto ces spaliti klasicni switch koji ne moze da se napaja tako.Tj.treba ti poe switch.razni proizvodjaci prave i posobno poe switcheve.Recimo kao sto je npr.Dlink malo su skuplji od obicnih ali uz njih dobijes poe adapter i spojis ih kao i ruter.
E sad ako ne mozes nabaviti poe switch i ako imalo imas znanja u elektrotehnici napravi svoj poe adapter nije tesko.Ili brate najjednostavnije
presjeci izlazni kabl od adaptera za switch i produzi ga sa 2x0.75 licnatim elektro kablom mozes ici do 40 m sa njim i direktno utakni u switch drugi kraj adaptera tj onaj okrugli konektor(pazi na polaritet napajanja kad budes spajao).Eto nadam se da sam pomogao.


[Ovu poruku je menjao tox master dana 16.04.2010. u 22:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Poe napajanje za swic?16.04.2010. u 21:16 - pre 169 meseci
Hmm...ne znam kako mi je promakao offtopic ali evo da ne bude "ni po babu ni po stricevima".
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
213.196.93.*



+6 Profil

icon Re: Poe napajanje za swic?16.04.2010. u 22:19 - pre 169 meseci
A gdje da nabavim PoE switch ?? ima li kod wirca ? ili nekog drugog..D-Link je 8 portni switch u pitanju..
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Poe napajanje za swic?16.04.2010. u 22:27 - pre 169 meseci
Po meni je to nepotrebno komplikovanje.
Zar nije najjednostavnije dovesti 220v do tog swica i gotovo.
Obican poe na 40m moguce da ce praviti probleme sa padom napona (uredjaj nece imati dovoljno napona na radi kako treba).
Resenje za to je aktivni poe ali koji nije jeftin i ne znam gde bi ga mogao naci.
Ova ideja za pustanje napajanja kroz 2x0,75mm nije lose i ja sam ga koristio na oko 20m ali opet na 40m bi mogao biti poveci pad napona.
Resenje bi opet moglo biti pustanje veceg napona i racunanje koliko ce "korisnog" napona stici do uredjaja ali mislim da se bolje ne zezati sa tim jer ako omasisi u proracunu mozes spaliti uredjaj ako nema u sebi neki interni stabilizator napona.

Po meni kao sto rekoh najbolje dovesti 220v do swica (ako je moguce) mada ako moze razvuci tolike kablove zasto ne bi mogao i taj.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Poe napajanje za swic?18.04.2010. u 00:23 - pre 169 meseci
Na 40 M su problemi zagarantovani ako se ne radi sa aktivnim PoE prema standardu. Preveliki je pad napona.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Poe napajanje za swic?

[ Pregleda: 2279 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.