Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12688 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice11.08.2010. u 06:49 - pre 166 meseci
"Telenor i MTS daju da sms bude kao u domacem saobracaju ka brackim
mrezama kao sto su Telenor CG, MTELCG i MTEL BIH"

Mislis, Telenor da je bude sa Telenor CG, a MTS sa MTEL CG i MTEL BiH?

Sto se prvih dana Telekoma tice, imao sam prepaid medju prvima, jeste
radio najpre samo unutar mreze, pa sa inostranstvom, a tek na kraju sa
Mobtelom. Medjutim, ne secam se da li se naplacivao odmah (mislim da
nije), i kad bolje razmislim, mislim da jeste kasnio (ah, bilo je
davno). No, ubrzo je poceo da se naplacuje i funkcionise ok, dok se
dobro secam da je Mobtel godinama imao besplatan SMS koji (nije)
radio.
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice12.08.2010. u 16:19 - pre 166 meseci
Telenor nema nikakvih popusta sto se sms-a ka inostranstvu tice. Cak ni prema Telenor CG. Dakle sve sto nije sa koda +381 skida se 15 din plus porezi.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice13.08.2010. u 21:54 - pre 166 meseci
Što se tiče SMS-a u počecima mobilne telefonije kod nas, osim javašluka treba imati u vidu da su tada još bili u modi pejdžeri, pa Telekom verovatno nije baš žurio da ugasi svoj 066 "pejdžing sistem Srbije". A Bel Pagette ne znam dal je bio u vezi sa Karićima, pa moguće da ni oni nisu žurili sa SMS-om s obzirom da je tada bilo mnogo više korisnika pejdžera nego mobilnih telefona.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice13.08.2010. u 22:12 - pre 166 meseci
Pa naravno da je bel pagetteimao veze sa karicima, naime karic je uz pomoc
milosevica oteo bell pagette od tadasnjeg vlasnika. pPripojivsi ga tadasnjem
astra simit telu koji je bio pod kompanija mobtela i koji je distribuirao
mobiklik pakete.
zzviktor
 
Odgovor na temu

njushkalitza
istrazivac,freelancer
Beograd,Srbija

Član broj: 266693
Poruke: 15
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice22.08.2010. u 11:28 - pre 166 meseci

Citat:
zdr: hehe ovo je sjajno!

Al ovakvi izgovori su izgleda uobicajeni i u korisnickim centrima drugih operatera...
Tako je meni devojka iz Telenorovog Call centra (posle vise poziva) -kad joj je ponestalo izgovora- rekla:
- Da, moguce je da u pojedinim delovima vase kuce nema signala!

Onda sam je pitao, a sta da radim, da menjam kucu?
Naravno, ispostavilo se da je signal sasvim dobar vec je problem sto sam morao da stavim telefon na GSM mod jer je 3G pravio problem. Toliko o njihovoj ''strucnosti''...


Drago mi je da sam ovo procitala! :) Jeste bilo krajickom oka, i zamalo da promakne, ali jesam :) Hvala zdr :)

Dakle, uopste nije bilo potrebe da zoves Telenor korisnicki servis, vec da podesis svoj telefonski aparat. :) A to u 80 posto slucajeva i jeste greska kod ljudi..

Imam prijatelje i doduse, malo starije rodjake, koji kukaju kako ne mogu da zive od govorne poste, jer im je iskljucena, a stalno im se javlja kada zovu nekog :D ili se nerviraju sto ne mogu da posalju sms a pre toga su izmenjali 5 kartica sva tri operatera za nepunih sat vremena u istom telefonu :D

Sad se ja pitam - Da li je zdr imao pravo da se ljuti na operaterku (iako sam rekla zdr, ne mislim na ovaj konkretan slucaj..) obzirom da je u pitanju njegov telefonski aparat? I da li ona treba da bude strucna za mobilne telefone ili mozda vidovita pa da zna sva setovanja u aparatu korisnika kada se ovaj javi na 9863 ? Uzmite u obzir cinjenicu da radi za mobilnog operatera, pruzaoca telekomunikacionih usluga, ne u maloprodaji mobilnih telefona.

I takodje, zanimljivo je to da kada nam nesto sa radiom nije u redu, ne zovemo radio stanicu da pitamo za savet.. niti kablovskog operatera kada ne umemo da memorisemo programe po zeljenim kanalima....

:)

kisses
Quod me nutrit - me destruit!
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice22.08.2010. u 12:28 - pre 166 meseci
Citat:
Sad se ja pitam - Da li je zdr imao pravo da se ljuti na operaterku (iako sam rekla zdr, ne mislim na ovaj konkretan slucaj..) obzirom da je u pitanju njegov telefonski aparat? I da li ona treba da bude strucna za mobilne telefone ili mozda vidovita pa da zna sva setovanja u aparatu korisnika kada se ovaj javi na 9863 ? Uzmite u obzir cinjenicu da radi za mobilnog operatera, pruzaoca telekomunikacionih usluga, ne u maloprodaji mobilnih telefona.

Apsolutno! Da se ne lazemo, podesavanje aparata za GSM ili UMTS standard ne spada u neko ekspertsko poznavanje mobilnih telefona, i s obzirom da sada skoro svaki uredjaj podrzava 3G, operater u korisnickom servisu bi trebalo da zna kakvi problemi su cesti (kao ovaj). Problemi sa kojima se ljudi javljaju korisnickom servisu se uglavnom se ponavljaju, i trebalo bi da operateri znaju da ih efikasno rese ili obrazloze uzrok problema. Takodje, vrlo je moguce da je taj isti korisnik kupio telefon bas kod njih i da nema koga drugog da pozove. Ne radi se ovde o podesavanju casovnika na mobilnom telefonu niti memorisanju kanala, vec o podesavanjima koji su direktno vezani za mrezu. Po toj logici ISP ne bi trebalo da zna da ti objasni kako da podesis racunar da koristi DHCP njihovog rutera posto se ne bave prodajom racunara?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

njushkalitza
istrazivac,freelancer
Beograd,Srbija

Član broj: 266693
Poruke: 15
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice22.08.2010. u 12:44 - pre 166 meseci
Citat:
pajaja: Apsolutno! Da se ne lazemo, podesavanje aparata za GSM ili UMTS standard ne spada u neko ekspertsko poznavanje mobilnih telefona, i s obzirom da sada skoro svaki uredjaj podrzava 3G, operater u korisnickom servisu bi trebalo da zna kakvi problemi su cesti (kao ovaj). Problemi sa kojima se ljudi javljaju korisnickom servisu se uglavnom se ponavljaju, i trebalo bi da operateri znaju da ih efikasno rese ili obrazloze uzrok problema. Takodje, vrlo je moguce da je taj isti korisnik kupio telefon bas kod njih i da nema koga drugog da pozove. Ne radi se ovde o podesavanju casovnika na mobilnom telefonu niti memorisanju kanala, vec o podesavanjima koji su direktno vezani za mrezu. Po toj logici ISP ne bi trebalo da zna da ti objasni kako da podesis racunar da koristi DHCP njihovog rutera posto se ne bave prodajom racunara?


Pa dobro, da kazem opet - nisam bas konkretno na ovaj slucaj mislila, ali ok.

Po meni, kad koristis mobilni telefon, od operatera treba da imas podrsku za koriscenje usluge mobilne komunikacije. Dakle, oni su tu da ti po svaku cenu omoguce da mozes da telefoniras, saljes sms, mms, kosristis internet..

A da li ti zoves ISP i kazes meni ruter ne radi, sta mi je sa racunarom, i pri tom si samo raspakovao ruter i poboo kablove? Ili kazes - ne mogu da koristim DHCP/ruter, kako da podesim racunar?

Cini mi se da ni on nije pitao "Zasto imam problem sa mrezom, kad mi je podesena na 3G?" Verujem da bi onda Telenor odgovor k'o iz topa bio "Prebacite na GSM..."
To je bila moja poenta. Da je nekako logicno da ako primetis da ti se gubi signal, prvo proveris da li je sa "tobom" sve u redu, a onda zoves dalje...

Isto kao sto vecina nas, pretpostavljam, kada im nestane struja prvo provere da li je nestala u celoj zgradi/ulici/kuci pa onda zovu ED... Oh da, naravno da ima onih koji satima besne, vriste i nerviraju se uz visestruke pozive ka ED, dok im je iskljuceni osigurac na pola metra iznad glave... :)
Quod me nutrit - me destruit!
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice22.08.2010. u 13:12 - pre 166 meseci
Razumem ja tebe, ali razumi i ti korisnike koji zovu korisnicki centar. Oni uglavnom ne znaju nista o tome, ako znaju da je problem u izabranom standardu ili DHCPu znace i da rese problem bez koricnickog centra. Verovatno nije obavezno da znaju da resavaju probleme sa aprataima, verovatno ni da imaju korisnicki centar ali to se valjda smatra nekom biznis kulturom. A i kao sto rekoh nije potrebna neka preterana obuka za tako nesto, samo malo volje.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: biser - ispovest operatera milionske VIP zajednice

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12688 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.