Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Xlr bežični mikrofon

[es] :: Digitalne kamere :: Xlr bežični mikrofon

[ Pregleda: 2743 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pxotographer
mom mirkovic
Padova

Član broj: 145293
Poruke: 75
79.143.166.*



Profil

icon Xlr bežični mikrofon10.04.2010. u 07:52 - pre 170 meseci
Pozdrav,
interesuje me gdje i kako bi se mogao riješiti bežični xlr mikrofon za Sony pd150p kameru.
To mi prvenstveno treba zbog konstantnog tonaliteta.
Guglao sam dosta, našao SONY ECM-HW2 wireless mic ali mi je ipak preskup ( nekih 260 $ ).
Razmišljam o nekoj kombinaciji jeftinijeg bežičnog mikrofona i 3 - pinskog xlr male to female adaptera.
Da li je neko radio nešto slično i ako jeste kakvi su rezultati, kako bi radila kamera u tom slučaju?
Nisam siguran da ovdje smijem okačiti neke linkove gdje sam našao xlr adaptere kao i bežične mikrofone, radi se o EBAY-u. Ako nekoga zanima poslaću mu linkove na PM.
Hvala unaprijed.
PXOTOGRAPXER
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Xlr bežični mikrofon10.04.2010. u 16:46 - pre 170 meseci
Ne razumem te bas u potpunosti, ti hoces da kupis bezicni mic i povezes sa kamerom, tj bazu od tog Mikrofona ubacis u kameru?
To bi trebalo da sljaka e sad se namece pitanje koliko si spreman da izdvojis za to, jer uvek je bilo koliko para toliko muzike.
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

pxotographer
mom mirkovic
Padova

Član broj: 145293
Poruke: 75
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Xlr bežični mikrofon11.04.2010. u 09:39 - pre 170 meseci
Tačno tako, bežični mikrofon da povežem sa kamerom.
SONY ECM-HW2 je nešto što bi bilo idealno, ali nisam spreman toliko novca izdvojiti za tu stvar.Nisam spreman jer mi to treba prvenstveno zbog svadbi. U gradu postoje 2 velika restorana u kojima je muzici problem razvlačiti zvučnike na sve krajeve sale, tako da udare sve zvučnike odmah kod muzike...Čim se okrenem od zvučnika, naravno belaj, ne veliki ali mi smeta to :pp. Ako bi se našla kakva jeftinija opcija od ove gore (260$), mislio sam kombinaciju nekog bežičnog mikrofona i xlr adaptera ali u tom slučaju ne znam kako bi mi kamera reagovala.
Ne bih izdvojio više od 50ak evra za to. Gledao sam bežične mikrofone, nisu mnogo skupi, našao sam i xlr adaptere koji takođe nisu mnogo skupi ali nisam siguran da se to može spojiti, nemam iskustva u tome.
PXOTOGRAPXER
 
Odgovor na temu

VIZIAPRO-NP
viziapro
N.Pazar Srbija

Član broj: 237187
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Xlr bežični mikrofon11.04.2010. u 22:31 - pre 170 meseci
Za 50 eura nemožeš kupiti ništa što bi ti davalo bolji zvuk od mikrofona kamere.Nemožeš bilo koju bazu da nosiš na kameri jedino onu koja je za to namenjena.Što se tiče ovog mikrofona što pominješ zasnovan prenos preko Bluetooth ne znam koliko je to sigurno ali i da je sigurno tu si rešio bežični prenos ali kvalitet zvuka je bitan a da bi to imao potreban ti je kvalitetan mikrofon koji bi trpeo razna ozvučenja i buke u našim restoranima.Ovde lepo i piše da je mikrofon i slušalice niskog kvaliteta. Sve ispod 700 eura neki Sennheiser da bi bio siguran da će raditi besprekorno.Moj ti je savet da kupiš neki portabl rekorder i da snimaš sa mixsete time dobijaš kvalitetan zvuk pa ako ti je potreban i zvuk iz sale uzmeš i sa kamere samo sinhronizuješ u montaži.

http://www.sennheiser.com/senn...0-series_021418?Open&row=3

http://www.platinum-records.co...Handheld-Recorder-prod7083.htm

[Ovu poruku je menjao VIZIAPRO-NP dana 11.04.2010. u 23:41 GMT+1]
by IBRO
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Xlr bežični mikrofon

[ Pregleda: 2743 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.