Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aparat za varenje-položaj namota

[es] :: Elektronika :: aparat za varenje-položaj namota

[ Pregleda: 13853 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Svaštar
aeromehaničar
GRAĐEVNI POSLOVI
zagreb

Član broj: 256957
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon aparat za varenje-položaj namota09.04.2010. u 16:42 - pre 170 meseci
molio bi pomoć oko položaja namota u ručno motanom trafou za varenje. dali treba primar da bude ne jednoj strani jezgre a sekundar na drugoj ili treba da budu po jedan na svakoj strani jezgre .primar i sekundar jedan pored drugog na jednoj strani i tako na drugoj jer trafo ima posmičnu jezgru za regulisanje jakosti struje. trafo sam dobio u delovima te sad treba da se sastavi ponovo u jednu celinu. imao je napajanje na 220 volti i na 380 volta a ja bi hteo da radi samo na 220volta te kako spojiti početke i krajeve namota na sklopku? ne znam dali je bitno jezgra je rađena od obićni limova ,,I ,, profila te spajana drvenim stegama na gornjem i donjem delu kako nebi brujala. Dali se to isplati sastaviti i dali bi to radilo s obzirom da kod mene napon pada čak ispod 220 volta? POMOZITE....
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota14.04.2010. u 13:22 - pre 170 meseci
Kako mislis jezgro je od obicnih limova?
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
212.200.234.*



+6 Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota14.04.2010. u 15:55 - pre 170 meseci
Imas raznih kombinacija sa namotajima. Evo ti jedan primer kako je uradjen fabricki aparat za zavarivanje, sa pomicnim jezgrom.
http://www.elitesecurity.org/p2501236
 
Odgovor na temu

Svaštar
aeromehaničar
GRAĐEVNI POSLOVI
zagreb

Član broj: 256957
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota15.04.2010. u 18:59 - pre 170 meseci
hvala na odgovoru.baš tako izgleda da je rađen i moj aparat za varenje pa se nadam da če mi ovo jako dobro doći i puno pomoči da mogu da ga spojim da proradi. verovatno da je neko kopirao takav aparat te namotao drugi ali je na sekundarnom kalemu aluminij žica i nema mnogo namotaja pošto je debljine oko 10 do 15 kvadratni milimetara a primar je motan isto sa aluminij žicom ali debljine oko tri milimetara
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota15.04.2010. u 20:18 - pre 170 meseci
Sekundar ti je isuvise male kvadrature i jos je aluminijum pa samim tim moras malo voditi racuna prilikom varenja da ne preterujes jer ce se pregrejavati.poz
 
Odgovor na temu

Svaštar
aeromehaničar
GRAĐEVNI POSLOVI
zagreb

Član broj: 256957
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota20.04.2010. u 09:37 - pre 170 meseci
https://static.elitesecurity.org/angry.gif
hvala za savet! kako si i rekao trafo se greje na sekundaru tako da nakon dve elektrode mora da se ugasi na pet do deset minuta pa tek onda može opet da sagori dve el. pa opet hladjenje od deset minuta. -. probacu da stavim ventilator za hladjenje od starog koncarevog trafa za varenje pa cu onda da vidim hoce li da se greje toliko. mada ga koristim jednom mesecno kad mi treba i ovo cekanje od deset minuta me ubija ko rakija sljivovica.... cujemo se nakon ovog pokusa sa prisilnim hladjenjem... pozdrav svima koji su mi mnogo pomogli sa savetima
 
Odgovor na temu

Svaštar
aeromehaničar
GRAĐEVNI POSLOVI
zagreb

Član broj: 256957
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota20.04.2010. u 09:54 - pre 170 meseci

Trebao bi jos jednu malu pomoc u vezi tog aparata. negde sam video na slici foruma kako je slican aparat spojen sa dve diode za ispravljanje struje.? dali moze takav aparat da vari sa bazicnim elektrodama posto mogu da ih nabavim vecu kolicinu za male pare a zavar je s tim elektrodama bolji i lakse se skida zastitni sloj zavara tj šljaka. kako da spojim te dve diode jel neko ima shemu i dali treba da budu jace od 300 ampera.(druge ne posedujem) pomagajte MOLIM VAS zeleo bi konacno i to da isprobam pa tek onda da uradim kutiju za takav zmaj od aparata.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
82.208.212.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota20.04.2010. u 11:48 - pre 170 meseci
Sa dve diode dobijas dvostrano ispravljanje i to mozes iskoristiti samo ako je sekundar motan duplo sa srednjim izvodom sto cisto sumnjam da je to i kod tebe jer bi u tvom slucaju trebale 4 diode za klasican grec .Varenje bazicnih elektroda je veoma za..bano jer treba aparat imati par odgovarajucih performansi i to da ima sto veci napon u sekundaru od 50-55V pa nagore i da bude trafo poprilicno jak jer je potrebna snaga utopiti EVB elektrodu pa cak i 2.5mm .I sam znas ako si probao variti sa njima da se teze pale itd. ali daju extra var bez poroznosti i sljaka se sama dize iznad vara ako se sve podesi kako treba pa se cak i prstom moze skinuti (kada se ohladi mislim) ,pa samim tim mislim da ces uzaludno pokusavati tvojim aparatom to da radis jer ces ga sprziti samo tako sto ce se najverovatnije kad tad desiti i sa obicnom kiselom elektrodom kojom sada varis.Moja preporuka ti je da nadjes malo deblju zicu i premotas sek. ako hoces da sa tim aparatom da radis pristojno.poz

[Ovu poruku je menjao Darko_zed dana 22.04.2010. u 12:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
82.208.212.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota20.04.2010. u 11:53 - pre 170 meseci
Ako si video ovu sliku to je prepravka aparata da bude ujedno i starter a ne da vari preko njih ,ali pazi i tu sam morao da odmotavam oba stuba sa sekundarom da bih to dobio ,a nisam samo klasicno povezao na krajeve .poz

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Svaštar
aeromehaničar
GRAĐEVNI POSLOVI
zagreb

Član broj: 256957
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: aparat za varenje-položaj namota23.04.2010. u 15:34 - pre 170 meseci

_________________________________________________________________
Hotmail: besplatna, pouzdana i sadr�ajna usluga e-po�te.
https://signup.live.com/signup.aspx?id=60969
--_bb0d51e5-f23b-44ed-8f7e-1f363695e94b_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Verdana
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
<br>Hvala sto si mi odgovorio tako brzo. Znaci ne vredi da pokusavam taj aparat da koristim za nesto vece poslove i da trazim neke diode za ispravljanje vec da potrazim neki tvornicki trafo te da na njega postavim diode u grezov spoj pa nesto i bude od svega.Samo za probu trafo se zagrijao dosta ali ne prekomerno vec onako da moze da se drzi ruka na njemu ali sad za duze varenje ne znam bi li mogao da ga koristim. na sekundarnom namotu ima oko 51 do 52 volta kad je u praznom hodu aparat. jedan daje 25 volta a drugi 26 volta nadam se da to nebi trebalo da smeta radu aparata?<br><br><br><br><br>&gt; To: [email protected]<br>&gt; Subject: Re: aparat za varenje-polo�aj namota [elitesecurity.pracenje.teme]<br>&gt; From: [email protected]<br>&gt; Date: Tue, 20 Apr 2010 12:48:27 +0200<br>&gt; <br>&gt; Sa dve diode dobijas dvostrano ispravljanje i to mozes iskoristiti samo ako je sekundar motan duplo sa srednjim izvodom sto cisto sumnjam da je to i kod tebe jer bi u tvom slucaju trebale 4 diode za klasican grec .Varenje bazicnih elektroda je veoma za..bano jer treba aparat imati par odgovarajucih performansi i to da ima sto veci napon u sekundaru od 50-55V pa nagore i da bude trafo poprilicno jak jer je potrebna snaga utopiti EVB elektrodu pa cak i 2.5mm .I sam znas ako si probao variti sa njima da se teze pale itd. ali daju extra var bez poroznosti i sljaka se sama dize iznad vara ako se sve podesi kako treba pa se cak i prstom moze skinuti (kada se ohladi mislim:)) ,pa samim tim mislim da ces uzaludno pokusavati tvojim aparatom to da radis jer ces ga sprziti samo tako sto ce se najverovatnije kad tad desiti i sa obicnom kiselom elektrodom kojom sada varis.Moja preporuka ti je da nadjes malo deblju zicu i premotati sek. ako hoces da sa tim aparatom radis pristojno.poz<br>&gt; <br>&gt; --<br>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2580344<br>&gt; <br>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#396902<br>&gt; <br>&gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>&gt; esauth:396902:c207868a02f37ea2c8b591d39fd3335b<br>&gt;
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: aparat za varenje-položaj namota

[ Pregleda: 13853 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.