Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nokia 6630 + win7 - REŠENO

[es] :: Windows aplikacije :: Nokia 6630 + win7 - REŠENO

[ Pregleda: 1903 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AxEl_F
Dejan Popadić
Novi Sad

Član broj: 152171
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Nokia 6630 + win7 - REŠENO05.04.2010. u 23:03 - pre 170 meseci
Zdravo svima,

Nadam se da nisam promašio deo foruma gde treba da pišem. Evo o čemu se radi:

Imam praistorijsku Nokiu 6630. Nemam potrebe da je menjam jer radi sve što mi je potrebno.
Nedavno sam kupio nov lap top i na njemu instalirao win7. Pošto imam potrebe da u toku radnog vremena šaljem sms poruke, kucanje samih poruka preko telefona mi ide na živce i predugo traje. Na lap top sam instalirao Nokia PC Suite 7.1.40.6. Obradovao sam se kada je software prepoznao moj telefon. Uspeo sam da napravim i određen backup podataka, ali mi je prijavio da treba da updatujem verziju softwarea na telefonu. Na to nisam obraćao pažnju. Zatim sam pokušao da šaljem poruke preko Nokia PC Suite programa. Sve brojeve mi je prepoznao tako da nisam imao problema sa unosom broja kome želim da šaljem poruku. Text sam takođe uneo bez problema. E kada sam pokušao da pošaljem SMS dobio sam poruku:

The PC Suite support installed on your phone must be updated to support new features.
Do you want to update PC Suite support on your mobile phone (Nokia 6630)?

Nakon toga dobijem poruku:

Installing...
Accept all possible installation requests on your device.

To traje beskonačno dugo i ništa se ne dešava ni na telefonu ni na lap topu.

Konkretno pitanje je da li neko zna šta i kako da uradim i da podesim lap top da mogu preko njega da šaljem SMS poruke (telefon i lap top su povezani preko bluetootha)?

Hvala

[Ovu poruku je menjao AxEl_F dana 06.04.2010. u 13:31 GMT+1]
Za sada i nemam potpis
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Nokia 6630 + win705.04.2010. u 23:49 - pre 170 meseci
Pa trebalo bi da ti se na telefonu pojavi prozorčić sa pitanjem da li želiš da instaliraš novu aplikaciju, na šta bi trebalo da odgovoriš potvrdno.
Nakon što si na telefonu dozvolio instalaciju, onda će se ona normalno nastaviti i završiti.

PS
Forum jesi promašio, tema bi trebalo da ide u neki od ovih:

http://www.elitesecurity.org/t...kia-PC-Suite-podrzani-telefoni

http://www.elitesecurity.org/f185-Smartphone

http://www.elitesecurity.org/f152-Symbian-OS

http://www.elitesecurity.org/f40-GSM-upotreba
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

AxEl_F
Dejan Popadić
Novi Sad

Član broj: 152171
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nokia 6630 + win706.04.2010. u 06:49 - pre 170 meseci
Apsolutno ništa mi se ne pojavljuje na telefonu

Posle nekih 20-tak minuta mi samo izbaci poruku da nije uspeo da uradi update (logočno jer na telefonu nije ni tražio da bilo šta uradim).

Ima li još nekih saveta?

Za administratore - neka pomere temu gde treba da stoji. Hvala
Za sada i nemam potpis
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Nokia 6630 + win706.04.2010. u 08:48 - pre 170 meseci
Da probaš da ih povežeš kablom?
Druga opcija je da taj sys fajl (ako znaš koji tačno treba), prebaciš na memorijsku karticu u telefon pa da ga instaliraš direktno odatle.
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

AxEl_F
Dejan Popadić
Novi Sad

Član broj: 152171
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nokia 6630 + win706.04.2010. u 09:11 - pre 170 meseci
Problem je u tome što apsolutno nemam pojma koji je fajl i šta treba da uradim. Zato i pitam da li neko zna šta treba da uradim da bih mogao da kucam SMS poruke koristeći Nokia PC Suite?

Hvala
Za sada i nemam potpis
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Nokia 6630 + win706.04.2010. u 09:50 - pre 170 meseci
Ako je samo kucanje SMS poruka problem, probaj onda ovaj mali besplatni programčić Microsoft SMS Sender

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

AxEl_F
Dejan Popadić
Novi Sad

Član broj: 152171
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nokia 6630 + win706.04.2010. u 10:39 - pre 170 meseci
Ne radi na mojoj verziji windowsa... u svakom slučaju bih voleo da mi proradi na Nokia PC Suite ako je moguće....

Za sada i nemam potpis
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Nokia 6630 + win706.04.2010. u 12:13 - pre 170 meseci
^ Ama radi, nisi samo umeo da podesiš sve kako treba.
U Start meniju desni klik na prečicu do programa / properties pa podesi kao na slici





Nisam siguran da će da radi bez kabla?
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AxEl_F
Dejan Popadić
Novi Sad

Član broj: 152171
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nokia 6630 + win706.04.2010. u 12:31 - pre 170 meseci
Radi, hvala!
Za sada i nemam potpis
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Nokia 6630 + win7 - REŠENO06.04.2010. u 16:38 - pre 170 meseci
Jel ovo radi preko telefona samo, ili je posebna aplikacija koja može da
šalje poruke preko računara.
Hackman
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Nokia 6630 + win7 - REŠENO06.04.2010. u 18:52 - pre 170 meseci
Neophodan je telefon povezan sa računarom. Poruke kucaš iz programa instaliranog na računaru, a on ih šalje preko tvog telefona.
Poruke ostaju sve zabeležene u log fajlu programa (na računaru) ako si to uključio u postavkama samog programa.
U samom telefonu ne ostaje nikakav trag o poslatim porukama.
Poruke ti se regularno tarifiraju prema tvom tarifnom profilu, koji trenutno koristiš.

Citat:
Overview
SMS Sender is an add-on for Microsoft Windows XP that will create and send SMS (text messages) by using your GSM cellular phone. It also allows the use of all characters from international alphabets.

Important Notes:

1. This application is a free product and has no support from Microsoft.

2. SMS Sender can only send messages from the computer to the cellular phone. It is not possible to retrieve messages from the cellular phone from the computer.

3. This application only supports standard SMS. Flash SMS and MMS are not supported.
Other data such as ring tones and logos are not supported. Multiple SMS sending is not allowed.

4. SMS Sender only provides the user with a means of typing short messages that will be transmitted by a cellular phone; Transmission quality is subject to the phone service provider. Hence Microsoft cannot be responsible for the quality of end-to-end transmission.

5. All costs associated in sending SMS messages are subject to the policy of the cellular phone service provider. Hence, Microsoft cannot be responsible for any transmission costs. Please refer to your carrier’s contract for billing information.


System Requirements

Supported Operating Systems: TabletPC; Windows Server 2003; Windows XP; Windows XP Media Center Edition

GSM cellular phone.


Ovde eto treba dodati i Windows Vista, kao i Windows 7 pošto radi i sa tim verzijama...


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Nokia 6630 + win7 - REŠENO06.04.2010. u 19:41 - pre 170 meseci
Dobro za sad mi to nije potrebno, ali ću skinuti nezna se kad šta može da
zatreba.
Hackman
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Nokia 6630 + win7 - REŠENO

[ Pregleda: 1903 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.