Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9332 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MotionBlur
Novi Beograd

Član broj: 38607
Poruke: 30
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?04.04.2010. u 15:59 - pre 171 meseci
Koristim telekom adsl, ogranicen sam na 8 megabita posto su mi "brojke" uzasne, kazu da sam udaljen od centrale itd. Veza je nestabilna, cesto se modem restartuje sam od sebe (HG510).

Doduse, kad radi, radi odlicno. Brzina je kakva treba da bude, kao i ping.


Ne svidja mi se situacija u kojoj sam, ne planiram da budem na 8 mbit/s do kraja zivota, pa me interesuje sta mogu da uradim. U jednom od razgovora sa telekomovim tehnicarima (dok su mi objasnjavali kakvo je stanje) su samo usput nabacili i opciju promene parice, doduse kao neko krajnje komplikovano resenje.


Da li je neko to radio? Da li bih time nesto dobio? Interesuje me npr 16 mbit/s i stabilna veza.

Ako imate neki predlogi ili savet, da cujem :)


Hvala

 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?04.04.2010. u 16:19 - pre 171 meseci
promena parice je moguca jedino ako se preselis.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
109.93.95.*



+629 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?04.04.2010. u 18:34 - pre 171 meseci
Citat:
Izvoljski: promena parice je moguca jedino ako se preselis.
Potpuna neistina.

@MotionBlur: promena parice je poslednje rešenje koje se primenjuje, odnosno, prethodno se moraju eliminisati svi drugi potencijalni uzroci.
Obzirom da spominješ da si poprilično udaljen, pitanje je da li bi i po jako kvalitetnoj parici radilo 16Mb pa treba razmisliti i o tome.
Što se tiče tvoje trenutne brzine - ukoliko je sve ostalo OK (a ti i dalje imaš prijavljene smetnje), preduzeće i taj korak, promenu parice.
Ono što je bitan preduslov, to je da postoji kvalitetna (izmereno) parica na koju bi te vezali - ukoliko to ne postoji pošto je kabl npr star/oštećen, onda neće ni menjati paricu jer se neće dobiti ništa time.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?04.04.2010. u 20:24 - pre 171 meseci
Citat:
Što se tiče tvoje trenutne brzine - ukoliko je sve ostalo OK (a ti i dalje imaš prijavljene smetnje), preduzeće i taj korak, promenu parice.


Ovo se nece desiti.
 
Odgovor na temu

MotionBlur
Novi Beograd

Član broj: 38607
Poruke: 30
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?04.04.2010. u 20:58 - pre 171 meseci
A ako je daljina od centrale problem, onda mi ni menjanje parice nece pomoci?

Prosto mi je neverovatno da imam tako los rezultat, fizicki centrala deluje vrlo blizu. Kad uporedim svoje vrednosti sa drugima, bukvalno nigde nisam video gore. SNR 6.1 npr, da ne nabrajam dalje.

 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
109.93.213.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?04.04.2010. u 23:14 - pre 171 meseci
Ti mislis na promenu parice od centrale do tebe?
 
Odgovor na temu

MotionBlur
Novi Beograd

Član broj: 38607
Poruke: 30
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?04.04.2010. u 23:27 - pre 171 meseci
Pa valjda, ne znam sta drugo :)
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
109.93.213.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?04.04.2010. u 23:47 - pre 171 meseci
Pa mislim da je to apsolutno neisplatljivo.
Pazi kad oni treba da dignu, na pojedinim mestima, asfalt i kopati kanale par kilometara, zbog jednog korisnika koji ce ima mesecno palcati pretplatu od 5000din??
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 00:08 - pre 171 meseci
Promena parice se radi tako sto se iskoristi neka 'rezervna' iz istog kabla koji dolazi do zgrade, ako je ima. Ili zamenom za neku (komsijsku) paricu koja se ne koristi za prenos podataka...


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 00:30 - pre 171 meseci
Koliko si udaljen od centrale?
Pročitaj Downstream Attenuation u routeru i ukucaj ovde i izračunaće ti koliko si udaljen od centrale: http://www.kitz.co.uk/adsl/max_speed_calc.php


La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MotionBlur
Novi Beograd

Član broj: 38607
Poruke: 30
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 02:09 - pre 171 meseci
po toj racunici ispada da sam daleko 2 km, oni su mi rekli 2.5 km.

A recite mi, ako je vec moguce, kako da trazim tako nesto? Moram da pisem neki zahtev ili...?
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
109.93.213.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 04:10 - pre 171 meseci
Citat:
optix: Promena parice se radi tako sto se iskoristi neka 'rezervna' iz istog kabla koji dolazi do zgrade, ako je ima. Ili zamenom za neku (komsijsku) paricu koja se ne koristi za prenos podataka...

Pa dobro sta ako nema rezervne recimo?
Ili kakva je logika koristiti "rezervnu" paricu koja je istog poprecnog preseka i iste provodnosti, odnosno istih karakteristika, kao i ona parica koja se trenutno koristi???
 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 09:16 - pre 171 meseci
I ja sam imao isti problem,posle bezbroj poziva upucenih call centru 0800100100,poslao sam mail telekomu.
Javio mi se neki cika i sa njim sam vec normalno mogao da razgovaram,covek je poslao ekipu na teren (pisao nalog).
Sutra dan je dosao neki kombika i merili su parice.
Nasli su neku bolju paricu i rekli da su mi dali jedinu bolju paricu od one moje koja je bila,tako da ako to ne radi,jedino sto mi ostaje da se prebacim na neki manji paket.

Posle par dana koriscenja,ipak sam presao na 8 mbps,od tada je sve u savrsenom redu :)


Eto,cisto da kazem moje iskustvo :)

Pozz
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 10:18 - pre 171 meseci
Kao sto rece @MyWay zamena parice je krajnje resenje!Secam se da su kod mog oca na liniji u pocetku postojale prvo samo smetnje dok posle jedno godinu dana su pocela i preslusavanja i mesanja u vezu!E onda su tek zamenili paricu,ali naravno jer je bilo rezervne!
Resenje za tebe ako nema rezervne parice je da zamolis (ili vec kako) :-) osoblje ili montere iz tvoje centrale da ti zamene paricu sa paricom od nekog deke ili bake koji naravno ne koriste ADSL!Razliku u kvalitetu govora sigurno nece ni primetiti,jer ako se secate da je ranije bila slicna prica sa ADSL-om i PCM uredjajima!Pozzz!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 05.04.2010. u 11:29 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 11:35 - pre 171 meseci
Citat:
easyyu: Pa dobro sta ako nema rezervne recimo?
Ili kakva je logika koristiti "rezervnu" paricu koja je istog poprecnog preseka i iste provodnosti, odnosno istih karakteristika, kao i ona parica koja se trenutno koristi???


Takva moze da bude jedino na papiru, i eventualno kada preko njih ne ide nikakav signal ;)

Treba naci paricu gde je presusavanje sa drugih (glasnih) parica sto manje, i gde su fizicke karakteristike priblizne onima koje se ocekuju za tu udaljenost i fizicke osobine.

Sa strane DSLAM-a takodje postoji cela nauka oko raspodele prenosnog spektra u kablu gde je dosta parica vec iskorisceno za prenos DSL signala i gde su parice losijeg kvaliteta (poprecni presek, izolacija...) Ako te zanima, pokusaj da nadjes vise o Margin-Adaptive, Power-Adaptive, Realtime-Adaptive, MIMO... nacinima rada.

"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 14:32 - pre 171 meseci
Citat:
optix: Takva moze da bude jedino na papiru, i eventualno kada preko njih ne ide nikakav signal ;)

Treba naci paricu gde je presusavanje sa drugih (glasnih) parica sto manje, i gde su fizicke karakteristike priblizne onima koje se ocekuju za tu udaljenost i fizicke osobine.

Sa strane DSLAM-a takodje postoji cela nauka oko raspodele prenosnog spektra u kablu gde je dosta parica vec iskorisceno za prenos DSL signala i gde su parice losijeg kvaliteta (poprecni presek, izolacija...) Ako te zanima, pokusaj da nadjes vise o Margin-Adaptive, Power-Adaptive, Realtime-Adaptive, MIMO... nacinima rada.

Oks..thx na uputama! ;)
 
Odgovor na temu

MotionBlur
Novi Beograd

Član broj: 38607
Poruke: 30
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 14:53 - pre 171 meseci
Citat:
I ja sam imao isti problem,posle bezbroj poziva upucenih call centru 0800100100,poslao sam mail telekomu.
Javio mi se neki cika i sa njim sam vec normalno mogao da razgovaram,covek je poslao ekipu na teren (pisao nalog).
Sutra dan je dosao neki kombika i merili su parice.
Nasli su neku bolju paricu i rekli da su mi dali jedinu bolju paricu od one moje koja je bila,tako da ako to ne radi,jedino sto mi ostaje da se prebacim na neki manji paket.

Posle par dana koriscenja,ipak sam presao na 8 mbps,od tada je sve u savrsenom redu :)


Eto,cisto da kazem moje iskustvo :)

Pozz


I kome se podnosi taj zahtev, zoves tehnicku podrsku, ili direktno pises talekomu, ako mozes, pojasni malo, molim te...

[Ovu poruku je menjao MotionBlur dana 05.04.2010. u 16:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?05.04.2010. u 18:24 - pre 171 meseci
Imam 2 broja u kuci koja se vode na 2 clana porodice. Jedan ce uskoro biti premesten posto se taj clan na kog se vodi seli. Problem je sto je adsl prikljucak(koji ja finansiram) na tom broju. Da li je moguce da ga prebacim na drugi broj?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
77.239.77.*



+1 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?06.04.2010. u 06:44 - pre 171 meseci
evo ti odgovor

http://www.telekom.nadlanu.com...rska.aspx?ac=snews&ui=9073
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?06.04.2010. u 09:24 - pre 171 meseci
Citat:
MotionBlur: I kome se podnosi taj zahtev, zoves tehnicku podrsku, ili direktno pises talekomu, ako mozes, pojasni malo, molim te...

[Ovu poruku je menjao MotionBlur dana 05.04.2010. u 16:04 GMT+1]




Meni je uspelo jedino preko [email protected] posle cega me je zvao neki administrator,pa sam mu objasnio o cemu se radi i covek je poslao ekipu na teren da probaju da nadju bolju paricu.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li je moguca promena parice kod Telekoma i kako to izvesti?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9332 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.