Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?

[ Pregleda: 6168 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?04.04.2010. u 13:03 - pre 170 meseci
Ovako, imam Samsung HT sa 5.1 zvucnicima kome je crkao opticki uredjaj.... posto djubre nemam nameru da popravljam tj. menjam (verovtno i nije moguce za ovaj stari model) resih da uzmem USB HD plejer i da ga povezem preko optickog audio kabla sa kucnim bioskopom. Ovako bih dobio zvuk 5.1 surround preko bioskopa koji odlicno radi za te potrebe (radio, analogni externi audio/AUX itd..).


WD TV™ Mini Media Player poseduje opticki SPDIF izlaz, a kucni bioskop ima isto takav ulaz. Cini mi se samo da je na HT sistemu muski, a na ovom malom plejeru je zenski.

Posto tesko nalazim informacije o ovom tipu kablova, treba mi savet oko kupovine. Vidim da ih i nema nesto u ponudi kao npr. HDMI kablova... vidim da ih krste kao Toslink kabl... na samom HD plejeru pise SPDIF. Da li je to isto? Na laptopu imam SPDIF ali je on klasican cinch.. a ovi na kucnom bioskopu i WD plejeru su nekako kockasti mislim da je to ovo:




Plejer od pozadi:

Kako se zove taj kabl? SPDIF opticki audio? Da li je to ovo: http://www.sony.rs/product/cab...s/poc-dse10c#pageType=Overview

Kvalitetni optički digitalni audio kabl od 1 m (TOSLINK™)


[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 04.04.2010. u 14:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?05.04.2010. u 13:50 - pre 170 meseci

Inace, ne moze i video signal da ide preko ovog kabla? Posto mi je HT bioskop vec povezan sa TV-om SCART kablom, a ovaj malisan HD plejer ima samo komponentni A/V i kompozitni A/V (TV nema komponenti ulaz a necu da se vracam na kompozitni).



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.04.2010. u 14:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

laptir
Beograd

Član broj: 54864
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?05.04.2010. u 22:12 - pre 170 meseci
Optički kabal ti služi samo da bi preneo zvuk (bilo stereo, d.d 5.1 ili dts 5.1 itd.).Dok ti je druga pesma sa HDMI kablom.Mislim da ćeš morati WD da povežeš sa kompozitnim to jest običnim činčom sa jedne i druge strane,ali u principu slika između njega i skarta je ista tako da ti je to isto.Već je malo bolja slika ako koristiš kao vezu komponenti kabal.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?05.04.2010. u 22:45 - pre 170 meseci
Kapito ;) tako i pise Audio Analogue, Audio Optical....

Inace u manualu od samsunga bas stoji komparacija - kompozitni good quality, scart better quality i komponentni best quality (uz progressive scan).
A i vidi se razlika na katodnom TV-u, preko kompozitnog kao da je nizi refresh rate... uglavnom nekako mi je prirodnija slika preko scart-a. Mogu da uzmem i adapter - kompozitni na scart u krajnjem slucaju.


Optical Audio - Optical audio output high fidelity audio or pass-through digital audio signal to your AV receiver for surround sound experience.

Nista, kad pazarim sve potrebne sastojke javljam ovde rezultat kako radi ova kombinacija :)

hvala laptir na savetima!
 
Odgovor na temu

laptir
Beograd

Član broj: 54864
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?06.04.2010. u 09:25 - pre 170 meseci
Tu smo na forumu da pomognemo jedni drugima koliko možemo.
Mislim da si trebao da kupiš wd tv umesto wd minija jer je dosta bolji (mada ima i boljih rešenja od njega)a kasnije kada se dođe do love i steknu uslovi za neki Lcd tv,tvojoj sreći nikad kraja.
Neke od varijanti hd plejera

http://www.elitesecurity.org/t396485-0#2566974

Pozdrav i uživaj u slici i zvuku.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?06.04.2010. u 14:24 - pre 170 meseci
Znam, ali razlika je prevelika - mini je 30e a veliki brat nekih 105, sve bez PDV-a. Za 12-13000 din onda ima Asus O play koji je ipak prava stvar.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?08.04.2010. u 15:18 - pre 170 meseci
Povezao sve - radi lepo :) Samo da nadjem sad neke dobre naslove LOL..
 
Odgovor na temu

laptir
Beograd

Član broj: 54864
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?08.04.2010. u 22:00 - pre 170 meseci
Torrenti i uzivaj.Ja merkam Navatron 83 i externi dvd čitač (pošto imam veliku kolekciju hd 720p. filmova narezanih na dvd.)Mada bi najviše volio da pazarim Mede8er ali ga nema kod nas.Valjda će neko od pametnih prodavaca i uvoznika pc opreme da se seti da uveze pravu stvar.U bih. i cro. je 160 evrića.
Pozdrav i uživaj u filmovima.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?09.04.2010. u 13:16 - pre 170 meseci
Poz,

znas kako sam ja resio taj problem - uzeo externi HDD od 500 GB :)



Jeste da je posao prebaciti DVD-ove prvo na komp pa onda na externi hdd (ili direktno :P) ali to je najbolje resenje po meni.


Opticki kabl inace radi super (tj. bas onako kako sam zeleo/trazio), Pro Logic II daje super surround, nema razlike kao kada sam gledao DVD disk direkt na HT sistemu koji je sada samo pojacalo tj. receiver :)


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Kucni bioskop i externi HD plejer - opticki audio (SPDIF) kabl?

[ Pregleda: 6168 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.